MOKiS zaprasza na warsztaty wokalno-aktorskie z Łukaszem Szczepanikiem

  • 13.06.2022, 12:23
  • MOKiS
MOKiS zaprasza na warsztaty wokalno-aktorskie z Łukaszem Szczepanikiem
Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Oleśnicy zaprasza młodzież i dorosłych na warsztaty wokalno-aktorskie z Łukaszem Szczepanikiem, które odbędą się 18-21 lipca w godzinach 16 - 20 w sali widowiskowej. Na warsztaty obowiązują zapisy poprzez formularz na stronie www.mokis.info i opłata 150 zł.

Warsztaty Wokalno-Aktorskie to intensywny trening praktyczny obejmujący pracę nad emisją głosu, pracę nad piosenką solową, pracę nad artykulacją sceniczną i interpretacją tekstu, podstawy gry aktorskiej, pracę z mikrofonem i pracę nad szeroko pojętym zachowaniem na scenie.

Warsztaty mają za zadanie uwolnić potencjały wokalne i aktorskie uczestników, wyłuskać ich indywidualne ekspresje artystyczne, a także nauczyć pracować samodzielnie z własnymi ograniczeniami. Warsztaty sprzyjają także uwrażliwieniu na kontakt z samym sobą, partnerem oraz widzem. Poza technicznymi kwestiami dotyczącymi wystąpień artystycznych, istotnym narzędziem pracy na warsztatach jest używanie wyobraźni i konfrontacja z własnymi emocjami. Warsztaty to okazja, żeby pracować z lękiem przed oceną, z tzw. „wewnętrznym krytykiem”, oraz z lękiem i wstydem przed wystąpieniami publicznymi.

Każdy warsztat zakończony jest wewnętrznym pokazem finałowym, który odbywa się w danej jednostce kultury. Zakłada on prezentację materiału będącego przedmiotem pracy na warsztatach (tj. piosenek, monologów albo scen).

ŁUKASZ SZCZEPANIK - polski aktor teatralny i serialowy, wokalista oraz manager kultury. Na deskach teatralnych zadebiutował główną rolą w musicalu HAIR w reż. Wojciecha Kościelniaka w Gliwickim Teatrze Muzycznym. Zagrał także m.in. w musicalach CHICAGO, KAPITAN ŻBIK I ŻÓŁTY SATURATOR, czy LEGALNA BLONDYNKA w reż. Janusza Józefowicza. Wielokrotnie pełnił funkcję asystenta reżyserów teatralnych i musicalowych, był także asystentem dyrektora naczelnego i artystycznego Krakowskiego Teatru Variete. Jako wokalista OPOLE GOSPEL CHOIR śpiewał w chórkach podczas KFPP w Opolu u boku Natalii Kukulskiej, Maryli Rodowicz, Mieczysława Szcześniaka, Marysi Sadowskiej czy Zbigniewa Wodeckiego. Jest także półfinalistą 6 Edycji Programu MUST BE THE MUSIC. TYLKO MUZYKA. Szerszej publiczności dał się poznać za sprawą serialu NA WSPÓLNEJ, gdzie wystąpił u boku Anny Korcz oraz serialu BARWY SZCZĘŚCIA.

Aktualnie współpracuje z warszawskim Teatrem Syrena, gdzie zagra w musicalu MATYLDA w reżyserii dyrektora teatru Jacka Mikołajczyka. Premiera we wrześniu 2022 roku.

 

 

MOKiS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe