sobota, 20 kwietnia 2024 15:56

Oleśnicka Torpeda w Lublinie i Wrocławiu

Nasi pływacy uzyskali dobre rezultaty.

Autor: foto: Torpeda

W dniach 31 maja - 4 czerwca odbyły się w Lublinie Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu.
W barwach Torpedy Olesnica wystartowała Adrianna Szwabińska. Dwukrotnie awansowała ona do finału A na dystansach 50 m stylem dowolnym i 50 m stylem klasycznym. Na 100 m dowolnym Ada popłynęła w finale B i z takim dorobkiem zakończyła udział w najważniejszej imprezie pływackiej w Polsce.

We Wrocławiu 5 czerwca odbyła się ostatnia - IV - edycja Swim Mani.
Podczas tych zawodów Wojciech Okoń zwyciężył na 100 m stylem grzbietowym, Mateusz Okoń wygrał konkurencję 100 klasycznym, a Sergij Pigulevsky zajął pierwsze miejsce na 50 dowolonym.
Ponadto Wojciech Okoń i Sergij Pigulevsky zostali najlepszymi zawodnikami wszystkich 4 edycji Swim Mani. Mateusz Okoń w podsumowaniu zajął 4. miejsce.