Burmistrzowie i wójtowie porządzą rok dłużej?!

  • 25.05.2022, 09:15
  • OAI
Burmistrzowie i wójtowie porządzą rok dłużej?!
Czy wybory samorządowe zostaną przeniesione na rok 2024?

Jak podaje "Gazeta Wyborcza", Prawo i Sprawiedliwość ma planować przeniesienie wyborów samorządowych o rok, aby odbyły się już po parlamentarnych. Przepisy w tym zakresie ma przygotować Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

- Łatwiej przenieść wybory samorządowe, napisać specjalną ustawę niż w Sejmie przeprowadzać całą procedurę, która doprowadzi do wcześniejszych wyborów parlamentarnych - miał powiedzieć w rozmowie z "Wyborczą" polityk z rządu.

Zarówno wybory samorządowe, jak i parlamentarne miałyby się odbyć jesienią 2024 roku.

Politycy z Prawa i Sprawiedliwości, z którymi miała rozmawiać "Wyborcza", zaznaczali, że najlepszym terminem wyborów samorządowych będzie wiosna 2024 roku, mimo iż w czerwcu Polacy będą wybierać europosłów. - Moglibyśmy czekać do jesieni, ale to za długo, nie ma takiej potrzeby - mieli podkreślać.

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wpisz gwałty szwecja
Wpisz gwałty szwecja 28.05.2022, 07:10
W szwecji tego nie ma. Gwałtów też nie ma. Imigranci nie gwałcą. Kowalski nie kłamie
zw-kowalski
zw-kowalski 27.05.2022, 19:16
Kropka. Odliczałes czas do końca kadencji a tu może być lipa. Cały czas wyborca w Polsce jest robiony w Ch......
Wpisx w googla gwałty szwecja
Wpisx w googla gwałty szwecja 28.05.2022, 07:11
Gwałty szwecja ty zakłamany pseudo szwedzie
Mariola
Mariola 26.05.2022, 22:10
To Kasina zdarzy spalarnie wybudować
Gala
Gala 26.05.2022, 19:13
A nasz Manius gdzie? Imprezę robi?
Oszukany wyborca
Oszukany wyborca 26.05.2022, 08:27
Bolszewika goń, goń, goń- ani minuty dłużej.
Zbigniew
Zbigniew 25.05.2022, 19:14
Czyli PiS chce zrobić wyborców w ch... Samorząd został bowiem wybrany na określony czas. Czy umowy społeczne i honor to w Polsce jakiś unikatowy produkt ?
Zenek
Zenek 25.05.2022, 17:38
Dla Twardogóry to będzie tragedia. Leń nic nie robi, wyprowadza kasę na bzdury i do kościoła, a teraz na sesji 5 mln kredytu w obligacjach. Masakra
Sylwia Dynastia
Sylwia Dynastia 25.05.2022, 16:11
2 kadencje i do domu!
wyborca
wyborca 25.05.2022, 15:06
Maniaka się widzę że już wszyscy wstydzą i nikomu się nie dziwie, koleś jest już skończony.
Kinga
Kinga 25.05.2022, 12:29
Betoniarki już jadą.
Please
Please 25.05.2022, 10:41
O nie, tylko nie to. Nie robcie nam tego.
Nadzieja
Nadzieja 25.05.2022, 10:14
W tej sytuacji w Oleśnicy tylko referendum.
Zbigniew
Zbigniew 25.05.2022, 14:36
Nadzieja. To Oleśniczanie musieliby mieć tzw. jaja jak część mieszkańców Sycowa. W Oleśnicy najlepiej wychodzi lament i skowytanie. Na skuteczne i racjonalne działania nie ma miejsca. Choć Polska 2050 całkiem nieźle uzmysławia Bronsiowi lokalizację przychodni.
!!!
!!! 25.05.2022, 14:57
A ty Zbyniu, żebyś nie miał ptasiego móżdżka to byś nie pisał głupot!
zw-kowalski
zw-kowalski 27.05.2022, 19:19
Do @!!! Gdyby babcia miała wąsy to by bronsiem była. Sycowianie pokazali wam nieudacznikom i frustratom, że mają tzw. jaja. A wy płaczecie na tym portalu na bronsia i nie potraficie go przywołać do porządku. Widocznie lubicie być tak traktowani jak szef lokalnej partii który jakiś czas temu zaliczył lepa na karczycho.
Scania
Scania 26.05.2022, 17:25
To tylko kowalski.

Pozostałe