PILNE! NASZ NEWS: Znamy wynik referendum o odwołanie burmistrza Sycowa (AKTUALIZACJA)

  • 22.05.2022, 21:03
  • rpr
PILNE! NASZ NEWS: Znamy wynik referendum o odwołanie burmistrza Sycowa…
Na referendum, według naszych nieoficjalnych informacji, poszło ok. 2,9 tysiąca mieszkańców miasta i gminy Syców (powiat oleśnicki). Aby było ono wiążące, potrzebnych było ponad 3,4 tysiąca sycowian przy urnach wyborczych.

Dzisiaj o godzinie 21 zakończyło się referendum w sprawie odwołania burmistrza Sycowa Dariusza Maniaka.

Referendum o odwołaniu wójta/burmistrza jest ważne, jeżeli do urn pójdzie co najmniej 3/5 głosujących spośród tych, którzy uczestniczyli w wyborach, w których go wybierano. Samorządowiec zostaje odwołany, kiedy spośród ważnych głosów więcej będzie za odwołaniem niż przeciw.

Aby referendum było wiążące w Sycowie, potrzebnych było 3.435 oddanych głosów. Do urn, według nieoficjalnych, ale wiarygodnych, informacji portalu olesnica24.com poszło ok. 2,9 tysiąca mieszkańców miasta i gminy.

Jeśli ten wynik się potwierdzi, będzie to oznaczało, że referendum - niezależnie od podziału głosów "za" i przeciw - jest nieważne i Dariusz Maniak pozostaje na swoim stanowisku. Zapewne głosów przeciwników urzędującego burmistrza będzie zdecydowanie więcej, ale nie ma to już znaczenia. Jego zwolennicy bowiem referendum zbojkotowali. 

Za chwilę dokładne wyniki...

AKTUALIZACJA

Do urn poszło 2.864 mieszkańców. To potwierdzenie naszych informacji, że referendum jest nieważne.

Głosów ważnych było 2.839. 2.651 sycowian było za odwołaniem burmistrza. 188 głosujących - przeciw.

PEŁNE WYNIKI, REFERENDALNE CIEKAWOSTKI, KOMENTARZE - we wtorek w "Panoramie Oleśnickiej".

rpr

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (54)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Esperanza
Esperanza 26.05.2022, 19:37
Co oznacza pojęcie pożyczki?
http://banki.opole.pl/
Pożyczka to pieniądz, który ktoś pożycza, a pieniądz, który jest pożyczony, musi zostać spłacony z odsetkami.
Pożyczki te można wykorzystać do wielu celów.
Mogą być wykorzystywane do zakupu samochodu lub domu, płacenia opłat za
naukę lub rozpoczęcia działalności gospodarczej.

Kredyt Hipoteczny Dla Zadluzonych Gorzow Wielkopolski
Istnieją dwa rodzaje kredytów, jeden zabezpieczony
i jeden niezabezpieczony. Jest możliwe, aby zabezpieczona
pożyczka została zabezpieczona przez właściciela domu lub samochodu, a
jeśli ta osoba nie spłaci pożyczki, pożyczkodawca może przejąć tę nieruchomość.

Pożyczki niezabezpieczone nie zawierają żadnego rodzaju zabezpieczenia i dlatego są bardziej ryzykowne dla pożyczkodawcy.

https://vuasanco02.doodlekit.c…
Stopy procentowe od pożyczek, które ludzie pobierają, zależą od kilku czynników, w
tym kwoty pożyczki, stopnia zdolności kredytowej pożyczkodawców i stóp procentowych, które są powszechne
w gospodarce. Stopa procentowa dla pożyczek nie jest taka sama,
dlatego ważne jest, aby rozejrzeć się, aby znaleźć
najniższą stopę procentową.
Pozyczka Bez Baz Olsztyn
Jaki jest rodzaj pożyczki?

Użytkownik zobowiązuje się do zwrotu pełnej kwoty i odsetek w
określonym terminie. Istnieje wiele różnych
rodzajów pożyczek dostępnych. Każdy rodzaj ma swoje zalety i wady.

http://banki.starachowice.pl/
Najczęściej wybieranymi rodzajami pożyczek są pożyczki osobiste.
Pożyczka osobista jest niebezpieczna, co oznacza, że pożyczkodawca nie
musi stawiać żadnego rodzaju zabezpieczenia, aby zabezpieczyć pożyczkę.
Są to dobre opcje dla osób, które potrzebują pieniędzy na
duży zakup lub konsolidację zadłużenia.
Pożyczki osobiste mają zazwyczaj niższe stopy procentowe niż
karty kredytowe i są często wykorzystywane do różnych celów.

http://banki.lukow.pl/
Alternatywnie, możesz uzyskać pożyczkę studencką. Kredyt studencki jest dostępny dla
studentów, którzy uczęszczają do szkoły w pełnym lub niepełnym wymiarze godzin.

Jakie są korzyści z uzyskania pożyczki?

Jeden z najlepszych kredytów konsolidacyjnych dla
osób, które chcą wyjść z długów. Jeśli masz zobowiązania finansowe, możesz wykorzystać tę
pożyczkę, aby spłacić wszystkie swoje długi.
Trzymaj wydatki w porządku i śledź je. W rezultacie pożyczki
na konsolidację zadłużenia mogą zaoszczędzić pieniądze na stopach procentowych.
Jeśli połączysz swoje długi w jedną pożyczkę, możesz kwalifikować
się do niższej stopy procentowej niż stopa procentowa, którą zapłaciłeś za każdy z twoich indywidualnych długów.
Oszczędzanie tego zaoszczędzi Ci odsetek przez cały
okres pożyczki.
http://yildizgnlenema.kazeo.co…
Jedną z zalet pożyczania pieniędzy na konsolidację
zadłużenia jest to, że mogą pomóc Ci stać się godnym kredytu.
Trudno jest śledzić wszystkie swoje płatności i utrzymać
dobrą ocenę kredytową, gdy masz wiele długów, z
których każdy ma datę zapadalności.
Olx Pozyczki Dla Zadluzonych Warszawa
Jakie są procedury uzyskania pożyczki?
https://derwillner.de/2015/12/…
Ludzie, którzy są w długach, często nie wiedzą, jak
się z tego wydostać. Czasami pierwszą rzeczą, którą ludzie
robią, jest uzyskanie pożyczki. Jest to
sposób na złagodzenie presji i poświęcenie czasu na ustalenia finansowe.
Istnieje kilka rzeczy, które musisz mieć na uwadze, gdy szukasz pożyczki.

Kredyt Na Fotowoltaike Lodz
1. Sprawdź najlepsze stopy procentowe. Nie kończ się
wysokimi stopami procentowymi, które utrudniają spłatę
pożyczki.
Pewna Pozyczka Dla Zadluzonych Szczecin
2. Powinieneś upewnić się, że możesz sobie pozwolić na swoje
miesięczne płatności. Nie podejmuj żadnych długów,
które są większe niż jesteś w stanie znieść.


3. Należy uważnie przeczytać warunki przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy.
Nie chcesz w przyszłości płacić niespodziewanych opłat lub kar.

http://centro-namaste.ch/index…
Jeśli ktoś chce pożyczyć pieniądze, może wierzyć, że banki są jedyną
opcją, jaką mają. Istnieją jednak miejsca, w których można pożyczyć
pieniądze. Jeden jest w Internecie. Wręcz przeciwnie, pożyczkodawcy online oferują szybkie pożyczki
z mniejszym popytem niż bank. Jeśli chcesz uzyskać pożyczkę od
pożyczkodawcy online, musisz mieć regularną pracę, która jest płatna, pracował przez co
najmniej trzy miesiące i mieć konto bankowe, które jest zaufane.

Kredyt Dla Firm Torun
Musisz również podać swoje dane osobowe, takie jak imię i nazwisko, adres, numer ubezpieczenia
społecznego i numer prawa jazdy. Proces ubiegania się o pracę jest zazwyczaj bardzo szybki i łatwy.

Możesz ukończyć pracę w ciągu kilku minut. Po zatwierdzeniu kwoty pożyczki pieniądze zostaną wpłacone na Twoje
konto bankowe w ciągu kilku dni roboczych.
Ferdynand Kiepski
Ferdynand Kiepski 24.05.2022, 08:57
A może opublikować listę sycowskich wichrzycieli i prowodyrów nieudanego puczu? Takiego mam pomysła.
?
? 24.05.2022, 20:38
Podpisz się jak chcesz cis publikować Tchórzu
Komorowska
Komorowska 23.05.2022, 16:29
Panie Darku! Proszę się nie przejmować! zdecydowana większość Sycowian jest z Panem!

Pepe
Pepe 23.05.2022, 13:23
A teraz podłożymy burmiszczowi świnkę....
Syców Wioska
Syców Wioska 23.05.2022, 11:38
Hurrrraaaa! Będzie spalarnia odpadów!!!
Oremus
Oremus 23.05.2022, 09:32
Pastor na razie jeszcze nie będzie burmistrzem!
Wiocha
Wiocha 23.05.2022, 08:44
Wiejski burmistrz!!!!!
Ja
Ja 23.05.2022, 09:55
Jak ktoś mieszka na wsi to gorszy.Gmina Syców to nie tylko miasto.
Syców
Syców 23.05.2022, 10:05
Nie jesteście gorsi dlatego proponujemy przenieść spalarnie na wieś. Będzie po sprawie !!!
!
! 23.05.2022, 12:04
Tu nie chodziło tylko o spalarnię.
!
! 23.05.2022, 16:06
Tu chodziło o smrodziarnie!!!
Ania
Ania 23.05.2022, 08:33
Maniak jest już przegrany, dwa razy referendum i tyle osób głosowało za jego odwołaniem!! ! Zastanówcie się!! Emka nie dostała dofinansowania w tym roku więc do końca roku pracę wstrzymane są ale w następnym praca ruszy a Maniak już będzie na Hawajach.
To jest cisza przed burzą..
Ja
Ja 24.05.2022, 15:58
Nie Hawaje tylki Seszele w podróży poďlubnej
Petarda
Petarda 23.05.2022, 10:13
Ale herezje …
Wioska
Wioska 23.05.2022, 07:21
Osoby wspierające referendum oświadczają na portalu "Przystań Syców", że w gazetce informacyjnej opublikowanej w sprawie odwołania burmistrza zawarli nieprawdziwe informacje. Szok. Niech teraz zapłacą za to referendum!
Osioł
Osioł 23.05.2022, 08:13
Tylko dlaczego to oświadczenie ukazało się dopiero po referendum.
Lol
Lol 23.05.2022, 08:37
Ale co tam było nieprawdą, gdybyś słuchał sesje jak porządny obywatel to sam wyciągnął byś wnioski. Organizatorzy zrobili to co robi Maniak w swoich gazetkach tylko nikt go za to do sądu nie podał. Teraz sprawdzimy każdą wiadomość
Nowy Dwór
Nowy Dwór 23.05.2022, 06:16
Przecież ten nieudany pucz tak naprawdę podgrzewali nie przeciętni mieszkańcy Sycowa tylko wąska grupka ludzi, którym obecny burmistrz się naraził. Taka jest brutalna prawda Spalarnia to był wygodny pretekst, żeby gościa wysadzić z siodła, tym bardziej, że kilka osób już było w blokach startowych na urzędowe stanowiska. Ktoś napisał : do trzech razy sztuka .... o czym to świadczy nie każdy sobie odpowie.


Mieszkaniec
Mieszkaniec 23.05.2022, 09:06
Czas pokaże czy że spalarnia to był tylko pretekst. Marketingowo cała akcja wykonana bardzo dobrze, gdyby nie to że zwolennicy podeszli nieuczciwie do referendum i poszliby zagłosować to Maniak by przegrał. Chyba że takich niezdecydowanych ludzi mamy większość wtedy łatwo jest takimi osobami manipulować..
Zbigniew
Zbigniew 23.05.2022, 00:32
Syców to nie moje klimaty. Nie jestem ani za ani przeciw obecnemu burmistrzowi. Ale część mieszkańców Sycowa pokazuje już po raz kolejny, że jest świadoma swoich praw obywatelskich. Na tym portalu nie było takich narzekań na burmistrza Sycowa jak to ma miejsce w Oleśnicy. Natomiast w Oleśnicy marudzący na tym portalu nie mają jaj aby spróbować odwołać aktualnego burmistrza. Wolą anonimowo płakać na tym portalu ( pomijam K.A.Kowalskiego) aby tylko popłakać. Wielki szacun mieszkańcy Sycowa.
Syców
Syców 22.05.2022, 23:15
Do trzech razy sztuka..Szykujemy następne referendum...Jak pisza niezależne media zabrakło nam niewiele...
Syców
Syców 22.05.2022, 23:02
2945 obywateli Sycowa ma zastrzeżeń do działań burmistrza i to mówicie że to jest klęska i jest się z czego cieszyć? Ja bym się raczej martwił bo to jest aż 2945 osób reszta to osły które nie mają głosu ...
Sycow
Sycow 22.05.2022, 23:29
I twierdzisz ze wszyscy z tych 2945 osób bylo za odwołaniem?
No i fala
No i fala 22.05.2022, 22:46
Kto nie skacze ten za maniakiem hop, hop , hop ..
Ania
Ania 22.05.2022, 22:28
Życzę zdrowych dzieci wychowanych w Sycowie panu burmistrzowi. Może jakaś działeczka koło Emki się skapnie aby ten smrodek wdychać. Inwestorom życzę dużych zysków ze sprzedaży działek i lokali w Sycowie na pewno wzrosną ceny jak się dowiedzą że spalarnia powstanie. Za to triatlon będziemy mieć w Stradomii..fajnie . Wykonczyl ten nasz piękny Syców. Ciekawe dlaczego tak go nienawidzi , chyba go przez te lata jak był radnym nieźle przetyralii, to i teraz się mści. Tylko dlaczego my mieszkańcy musimy cierpieć.
Lol
Lol 22.05.2022, 22:33
Idź spać i nie gadaj głupot. Dzieci nic nie tracą, spalarni żadnej nie będzie a wy płaczcie ze kasa poszła w błoto lepiej … nienawiść niektórych osób nie zna granic.. kłamstwa, obłuda i tyle.
Lol
Lol 22.05.2022, 22:40
Ogarnij się człowieku jaka kasa, chyba z urzędu w Sycowie na reklamę w radio i gazetach to mieszkańcy za to zapłacili, teraz podnieść opłaty za śmieci bo trzeba wszystko wyrównać. Tchórzostwo tych zastraszonych niby nie zna granic.
RM
RM 22.05.2022, 22:44
Kto kogo straszył ? Pewien pracodawca ? Zmuszał iść na referendum ? Dobrze mu tak, karma wraca … referendum kasa pewnie koło 60 w błoto bo jeden Seba z drugim Karolkiem i innymi kółeczkami wymyśliło sobi stołki … dobrze ze ludzie wiedza ze takich się nie słucha
Lol
Lol 22.05.2022, 22:54
Uważasz że 2900 osób i to jest nic. Gdzie szacunek dla obywateli. Większa frekwencja niż na wyborach. Zastraszał to Maniak tych swoich urzędników bo się żalili wszystkim ..
RM
RM 22.05.2022, 23:00
W skali całej gminy to liczba osób, które poszły bo daly się nabrać pewnej grupce, których interesy są zagrożone … szkoda. Wybory będą za rok. Niech wystartuje któryś mądry i powalczy z Darkiem, zobaczymy
Lol
Lol 22.05.2022, 23:05
Tak Daro to taki kowboj że aż ...Czy ty wyzywasz kogoś na pojedynek RM?
RM
RM 23.05.2022, 07:19
Tak plebana … może w końcu skonczy gadać
B
B 22.05.2022, 22:26
Klęska Bronsia który wiwatował w piątek Kępie namawiającej do referendum i odwołania Maniaka
Iza
Iza 22.05.2022, 22:25

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Yyc
Yyc 22.05.2022, 22:07
artykuł 21:03 i już wiadomo, dziwne
Lol
Lol 22.05.2022, 21:46
Beatka spaliła referendum zachęcając ludzi.. pokazała ze to tylko polityka a nic wspólnego z dobrem miasta … zaprosiła Pastora i J.C na spotkania jakby chciała ich namaścic …
mm 1
mm 1 23.05.2022, 07:37
A co na to Rydzyk?
Pio
Pio 22.05.2022, 21:45
Demokracja decyduje tak jak wszyscy chcieli i to nalezy uszanowac. Nawet wozenie na referendum mieszkancow przez organizatorow nie pomoglo .Zawczesnie dzielono juz stanowiska.
Sycowianin
Sycowianin 22.05.2022, 22:15
Idioci, przecież on za waszą kasę się bawi..tyle spraw w sądzie, wywiady w radio sud, w gazetach, to wy na to daliście pieniądze żeby mu dupę uratować.. ciemnogród, teraz dalej pensyjka cyk co miesiąc i Majorka
Daria
Daria 22.05.2022, 22:00
A namawianie dyrektora liceum to jest zgodne z prawem? nauczyciel który powinien dawać przykład, żenujące. Wstyd ..
rodzic
rodzic 22.05.2022, 22:21
Odwołać dyrektora!!! Zapaść liceum totalna
Darek
Darek 22.05.2022, 22:56
Jestem za odwołać !!!
Kkl
Kkl 22.05.2022, 22:11
To nie było namawianie tylko swobodny wybór, nie idzie i kropka. Trudno kilka osób w Sycowie dzisiaj będzie płakać ze ich nienawiść nie przyniosła rezultatu. Szczerze i Bardzo dobrze!
Hi
Hi 22.05.2022, 22:43

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Hi
Hi 22.05.2022, 22:17