W Sycowie powstanie nowe centrum handlowe Smart Park

  • 17.05.2022, 08:37
  • OAI
W Sycowie powstanie nowe centrum handlowe Smart Park
Twórca sieci centrów handlowych Smart Park, Paweł Żerański, zapowiada realizację inwestycji w Sycowie (powiat oleśnicki), którą opracowuje wspólnie z firmą RG-Leasing, odpowiedzialną m.in. za przygotowanie koncepcji komercyjnej oraz wynajem powierzchni.
Na działce o powierzchni ponad 3, 8 ha, zlokalizowanej przy ulicy Kolejowej w Sycowie, już niebawem rozpoczną się prace budowlane. Dla gminy liczącej 16, 5 tysiąca mieszkańców inwestycja oznacza istotny krok w kierunku rozwoju.
 
Centrum handlowe Smart Park zapewni sycowianom dostępności do oferty ogólnopolskich sieci handlowych. Dogodna lokalizacja umożliwi łatwy dostęp do obiektu zarówno pieszo, jak i dla klientów zmotoryzowanych.
 
Obiekt obejmie zasięgiem oddziaływania również sąsiednie gminy, m.in. Dziadową Kłodę, Perzów, Kobylą Górę oraz Międzybórz, które zamieszkuje kilkanaście tysięcy osób.
 
Komercjalizacja tej działki to dla Sycowa kolejny powód do zadowolenia. 
 
- Od kilkunastu lat właściciel nieruchomości, którym była Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna, poszukiwał idealnego kandydata do zainwestowania na tym terenie.  Cieszy nas, że Syców okazał się na tyle atrakcyjny, iż powstanie tutaj centrum handlowe, które podniesie komfort oraz atrakcyjność zakupów na miejscu
 
- podkreśla Dariusz Maniak, burmistrz Sycowa.
 
- Atrakcyjna lokalizacja, nowoczesna przestrzeń oraz rozbudowana oferta handlowa zapewnią mieszkańcom Sycowa oraz okolicznych miejscowości, możliwość robienia zakupów codziennej potrzeby w komfortowych warunkach, bez konieczności wyjazdu do Oleśnicy, Kępna, czy Ostrzeszowa. Projekt cieszy się dużym zainteresowaniem wśród najemców funkcjonujących na polskim rynku. Oferta obiektu zostanie zbudowana w oparciu o znane i popularne marki sieciowe, m.in. z segmentu fashion, artykułów kosmetycznych i drogeryjnych oraz inne sklepy typu convenience. Grono najemców centrum będzie zróżnicowane i dostosowane do potrzeb mieszkańców miasta i regionu
 
- mówi Paweł Żerański, inwestor.
 
Otwarcie centrum handlowego Smart Park w Sycowie nastąpi w drugiej połowie 2023 roku
OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pp
Pp 18.05.2022, 20:23
Jeszcze powstanie Lidl z pasażem handlowym na starym Pks
I to nie jest śmieszne
I to nie jest śmieszne 18.05.2022, 15:01
Na zakupy bedziemy jeździć do Sycowa, sportowe zawody na poziome światowym będziemy oglądać w Twardogórze, trochę kultury we Wrocławiu, a w Oleśnicy? W Olesnicy będziemy sie przygladać jak smutna wladza docenia swoje nieróbstwo podnosząc sobie niebotycznie gaże.
Pis
Pis 17.05.2022, 20:25
Zastanawiam sie co by naszych mieszkancow zadowolilo .Zyje w tym miescie z przerwami 60 lat I jeszcze zadna wladza nikogo nie
zadowolila. W 2023 r. wybory prosze startowac I pokazac jak to sie robi.
janina
janina 17.05.2022, 10:23
Spoko, z tym, że podatków nie bedzie przez 6 lat bo tyle wynosi zwolnienie w strefie...Darek ty to jesteś mistrzem PRu. A lokalni handlarze na pewno są ci wdzięczni
janina
janina 18.05.2022, 15:33
a to sorki, może moja wiedza nie była kompletna.
JAnusz
JAnusz 18.05.2022, 08:38
@janina, poproszę o konkretny przepis to raz a dwa o jakich podatkach rozmawiamy ? bezpośrednich czy pośrednich dla gminy, tych zależnych czy niezależnych od niej ?
Pzdr
Pzdr 17.05.2022, 22:52
Brak zwolnienia w podatku od nieruchomosci w przypadku działalności usługowej w strefach. Proszę się dokształcić a nie brednie wypisywać.
Mieszkanka
Mieszkanka 17.05.2022, 09:10
Co się dzieje w tym Sycowie? Jak czytam że będą nowe miejsca pracy za najniższą to śmiech mnie ogarnia. Maniak chyba twoi urzędnicy przyjdą do tej galerii do pracy.

Pozostałe