CZY UCHODŹCY Z UKRAINY DOSTANĄ DZIAŁKI W OLEŚNICY?

  • 16.05.2022, 17:46
  • Źródło: Panorama Oleśnicka
CZY UCHODŹCY Z UKRAINY DOSTANĄ DZIAŁKI W OLEŚNICY? pixabay.com
Jutro nowe wydanie "Panoramy Oleśnickiej", a wiodące w niej tematy to:

TYLKO W PANORAMIE CZY UCHODŹCY Z UKRAINY DOSTANĄ DZIAŁKI W OLEŚNICY?
Do miasta wpłynęła petycja w sprawie "sprawie przyznania uchodźcom działek ogrodowych".

TYLKO W PANORAMIE CZY FREKWENCJA W ATOLU ROŚNIE, CZY SPADA?
Basen, lodowisko, przystań i Atol City - jak licznie odwiedzaliśmy te miejsca?

TYLKO W PANORAMIE CZY PROKURATURA ZBADA SZARPANINĘ W ZSZ OLEŚNICA?
Sprawa miała trafić do prokuratury. Czy tak się stało?

TYLKO W PANORAMIE CZY BĘDZIE DZIEŃ LENIWYCH SPACERÓW?
Kto chce takiego eventu?

TYLKO W PANORAMIE CZY SUMAKI PRZETRWAJĄ?
Polemika byłego dyrektora z obecną dyrektor SP6 na temat przycinki drzew.

TYLKO W PANORAMIE CZY TO PNIAK NIEMOCY?
Opieszałość drogowców irytuje kierowców.

CZY POWSTANIE ZIELONY BUDŻET OBYWATELSKI
Taka propozycję ma radny opozycji. Jakie są jej szczegóły?

TYLKO W PANORAMIE CZY POMOC UKRAIŃCOM NISZCZY RYNEK PRACY?
Oleśnicki przedsiębiorca wkłada kij w mrowisko. Pyta, czy obecna forma pomocy uchodźcom nie powoduje zniszczenia lokalnych pracodawców? Co na to inni przedsiębiorcy, organizatorzy pomocy i sami Ukraińcy? Gorąca dyskusja!

TYLKO W PANORAMIE CZY BĘDĄ NOWE PARKINGI?
Gdzie miasto planuje budowę nowych miejsc parkingowych?

TYLKO W PANORAMIE CZY ZASZCZEPIŁA SIĘ POŁOWA OLEŚNICZAN?
Ile wykonano szczepień przeciwko Covid-19?

TYLKO W PANORAMIE CZY KTOŚ JE KUPI?
Do sprzedania jest segment w handlowym ciągu i kamienica z lokalami użytkowymi. Za ile można je kupić?

TYLKO W PANORAMIE CZY NOC MUZEÓW ZASKOCZYŁA?
Tak. A czym? O tym w szerokiej relacji "Panoramy".

CZY POMOGĄ OLKOLOWI?
Kolejny poseł pisze pismo do ministra w sprawie Olkolu.

TYLKO W PANORAMIE CZY DUŻO RODZI SIĘ WIELORACZKÓW?
Oleśnicka publikuje dane za ostatnie trzy lata. Na jaką pomoc od miasta mogą liczyć rodzice?

TYLKO W PANORAMIE CZY CYFROWY TEST BYŁ TRUDNY?
W obecności ministra pisali go uczniowie z Sycowa i Twardogóry. Jak im poszło?

TYLKO W PANORAMIE CZY TEN OBJAZD TO KŁOPOT?
Tak! I to ogromny. Kierowcy szukają skrótu, a mieszkańcy są wściekli...

TYLKO W PANORAMIE CZY SZYBKO POJEDZIEMY RONDEM?
Jak przebiegają prace na Wojska Polskiego/Dobroszyckiej? Jaki termin oddania jest realny?

TYLKO W PANORAMIE CZY DROGOWCY POMOGĄ?
Bo jeśli nie, to w końcu dojdzie tu do wypadku.

TYLKO W PANORAMIE CZY WIESZ, CO TO JEST PSIjaźn?
Nie wiesz? To przeczytaj relację z Biegu PSIjaźni.

TYLKO W PANORAMIE CZY ZNASZ EWANGELIĘ?
Kto z uczniów szkół podstawowych w powiecie oleśnickim zna ją najlepiej?

PANORAMA SYCOWA

  • Rozkład jazdy na Dni Sycowa 2022
  • Ciekawe znalezisko - odkryto macewę!
  • Droga posłuży 15 lat
  • Pielgrzymka zgodna z wielowiekową tradycją
  • Słodka lekcja w Trójce
  • Festyn na dawnym dworcu PKS
  • W Ślizowie szukali historii
  • Posłowie z LO Syców
  • Strzelcom przypadł zaszczyt

TWARDOGÓRA

  • Do wzięcia jest 100 tysięcy złotych
  • Marcin Wrześniacki pisze, że "z drona widać lepiej"
  • OSP Goszcz pod nowym sztandarem
  • 30 mówiących wierszem
  • Korty odnowione

BIERUTÓW

  • Kiełbaska integruje

GMINA OLEŚNICA

  • Coś dla ciała i dla ducha

DOBROSZYCE

  • Na weselu cała wieś
  • Wspomnienie o zmarłym dyrektorze Caritasu

DZIADOWA KŁODA

  • To jest to!

 

Źródło: Panorama Oleśnicka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (88)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

o2 tlen
o2 tlen 25.05.2022, 19:18
Tym co tak szczekają na Szwecję cytuję "Dramatyczne sceny rozegrały się 17 maja we wsi Gorzewo w Wielkopolsce. Kierowca auta dostawczego zaczął strzelać z broni palnej do policjantów. Funkcjonariusze zmuszeni byli odpowiedzieć ogniem, w wyniku czego 53-latek zginął na miejscu. Teraz opublikowano pierwsze wyniki sekcji zwłok."
zw-kowalski
zw-kowalski 25.05.2022, 09:46
Do wszystkich szczekających na Szwecję. Dzięki Szwedom Polacy aresztowali w Polsce kolejnych czterech przemytników broni.Szwedzi po raz pierwszy nakryli ich jesienią jak w silnikach samochodowych przemycali broń i amunicję. Zgłosili to polskiej policji. A nie było odwrotnie, że to polska policja znalazła przemytników broni.
JolKa
JolKa 24.05.2022, 08:52
Dzięki grupie internautów walczących o Prawdę politycznie i gospodarczo nie zostaliśmy jeszcze przeorani do końca przez idiotów i to różnych idiotów! Ci walczący
z ekoidiotyzmem, z poltyczną POprawnością durnotą ekonomiczną otwierają nam oczy na rzeczywistość i pomagają chronić przed socjalistycznym skretynieniem umysłów oleśniczan jak u kilku pokoleń Bezpieczniaków?! Dla wielu, którzy nie kupili opowieści o ustanowieniu kapitalizmu po transformacji ustrojowej, stają się autorytetem i przewodnikiem po wyboistych szlakach poltyki społecznej i ekonomicznej! To dlatego wywody grającego półsłówka dla większości są idiotyzmem!
zw-kowalski
zw-kowalski 24.05.2022, 09:06
Do @JolKa. Polska to taki kraj w jakim nic nie wychodzi. W dwudziestoleciu międzywojennym nie przyjęła się demokracja. Patrz zamach majowy. Nie przyjęły się zasady socjalizmu i jak Chiny Polska nie jest producentem na cały świat. A teraz to już nie wiadomo jaki ustrój panuje w Polsce. Rząd PiS i UE wszystko daje wam za darmo.
!
! 24.05.2022, 09:13
Tobie aspoleczny osobniku nie wychodzi! Nie generalizuj !
zw-kowalski
zw-kowalski 24.05.2022, 09:26
Do @! Jestem zadowolony. Pracując zawodowo dwa miesiące rocznie spędzam w Afryce, miesiąc w Polsce. Tego i tobie i olesniczanom też życzę.
Jolanta Makowska
Jolanta Makowska 24.05.2022, 08:33
Ten Waryjot Renifer- bezustanny klient socjalu udziela rad ekonomiczno- socjalnych normalnym ludziom! To przykład paranoi !
zw-kowalski
zw-kowalski 24.05.2022, 09:10
Paranoją jest decyzja w imieniu burmistrza gdzie dorosłemu mężczyźnie z zerowym dochodem burmistrz przyznaje 100 zł raz na dwa miesiące co daje po 1,67 dziennie. Jeśli socjal w Szwecji pozwala mi rocznie spędzić ok 2 miesięcy w Afryce oraz około miesiąca w Polsce to i ja wam tego życzę z pracy rąk lub z socjalu.
TW "HELMUTA"
TW "HELMUTA" 24.05.2022, 09:28
Ten Waryjot Renifer , wieczny klient socjalu nie rozumie, żeby jakiś człowiek uzyskał dochód, musi porozumieć się z drugim człowiekiem i albo coś mu sprzedać, albo wyświadczyć mu jakąś przysługę. Jedynym wyjątkiem są funkcjonariusze publiczni, czyli ludzie władzy, którzy swoje dochody zwyczajnie wymuszają! Tak też uzyskują dochód ludzie socjalu jak zw!! W mojej ocenie ten Waryjot to terrorysta ekonomiczny!!
Zbigniew
Zbigniew 24.05.2022, 11:28
Helmuto. To ty nie rozumiesz sytuacji innych. Innych oceniasz wedle siebie. To powiedzenie Bronsia. Ów "wieczny klient socjalu" wysyła prezes sądu oraz burmistrzowi Oleśnicy pisma informujące ile rocznie płaci podatku w Królestwie Szwecji. Robi to z czystej złośliwości. Pokazuje im środkowy palec pokazując, że ten podatek płaciłby w Polsce przy innym klimacie w Oleśnicy. Znając zapłacony podatek prezes i burmistrz mogą sobie policzyć osiągany dochód. Natomiast ty dokonujesz znieważenia i naruszenia dóbr osobistych drugiej osoby. Dokonuje tego zgodnie z orzecznictwem sadów polskich redaktor który pozwala na takie tekst " wieczny klient socjalu". Na takie rzeczy trzeba mieć dowód.
SŁAWA UKRAINIE!!!
SŁAWA UKRAINIE!!! 24.05.2022, 08:21
Cały wywód o wędce i przydziale ogródków dokonany przez Kowalskiego to projekcja glupoty!! My wiemy jaki poziom głupoty i idioctwa reprezentuje zw, ba!, my wiemy jakim aspołecznym osobnikiem jest Waryjot Renifer! Niestety, Ukraińcy tego nie wiedzą i paranoje jego mogą wziąć na poważnie! Ten Renifer nie rozumie, że Ukraińcy to uchodźcy wojenni, a ich mężczźni i kobiety walczą pośrednio o wolność Polski! O wolność od ruskiej nahajki i niemieckiego imperializmu! A tego Waryjota Renifera upaja ludobójstwo Rosjan?! Czy jest to postawa nazisty?
zw-kowalski
zw-kowalski 24.05.2022, 09:15
[email protected] Ukrainie. To pokazanie, że macie wybór. Możecie im dać rybę a możecie też dać im wędkę aby sobie tę rybę złapali. To wasze miasto. To jak z przychodnią. Możecie ją wybudować na spacerowej i skrócić średnią życia na przejściu. Możecie też wybrać inną lokalizację jak Kazimierza Wielkiego czy okolice szpitala. Wy możecie nie tylko dawać uchodźcom żywność. Możecie za nich nawet tę żywność gryźć gdyż rzekomo walczą też o waszą wolność.
TWHelmuta
TWHelmuta 24.05.2022, 08:56
Czy ten Waryjot Renifer to wieczny klient socjalu??
zw-kowalski
zw-kowalski 24.05.2022, 09:17
Do TWHelmuta. Popatrz wyżej co daje socjal w Szwecji a co daje ciężka praca w Polsce.
Knur
Knur 21.05.2022, 14:08
Kmentarze przeciw nadawaniu działek są w większości usuwane ale po ilości negatywnych ocen pod tymi komentarzami które popierają przydziały działek widac jaka opcja przeważa. Wstyd redakcjo wstyd! CENZURA!
ADMIN
ADMIN 21.05.2022, 17:57
Szanowny Panie, nie są usuwane komentarze krytykujące pomysł oddania niewykorzystanych działek ogrodowych uchodźcom. Rozumiemy, że budzi on kontrowersje i może mieć przeciwników. Usuwane są wyłącznie komentarze obraźliwe wobec uchodźców. Pozdrawiamy
Janosik
Janosik 21.05.2022, 14:04
Kto miał taki durny pomysł? Dawanie wszystkiego za free to droga do nikąd. Mają swój dom Ukrainę i tam po wojnie mają wracać.
Dawać imigrantom? Wpisz: szwecja gwałty
Dawać imigrantom? Wpisz: szwecja gwałty 20.05.2022, 15:56
W Szwecji też dawali. Jakoś nie zadziałało. Wpsać w google : szwecjja gwałty.
zw-kowalski
zw-kowalski 22.05.2022, 13:40
Do @dawac. . . Głupcze. Analfabeto wtórny. W Szwecji jest inna definicja gwałtu. W Szwecji gwałtem jest seks z pijaną partnerką, partnerem, mężczyzna korzystający z usług prostytutek jest przestępcą. Zdrada małżeńska bez zabezpieczenia jest gwałtem. To co w Polsce uważa się za końskie zaloty to w Szwecji gwałt. W Polsce burki twierdzą, że są niskie podatki. Bo w Polsce za PRL i kolejnych rządów ZUS nie jest podatkiem. W Szwecji ZUS jest już w podatku. Więc realnie obciążenie podatkowe w Polsce i Szwecji w I grupie podatkowej jest takie same. W samej Oleśnicy jest około 171 rodziców zgłoszonych przez burmistrza do prokuratury jako potencjalnych przestępców. Co ty na to ?
Żadnych działek i pomników UPA.
Żadnych działek i pomników UPA. 20.05.2022, 15:32
Żadnych działek i przywilejów.
Kilka mln polakow zagranicą a tu nagle jest kasa , której nie było.dla. nazych dzieci. Ljki pod postami pokazują ze Polacy nie chcą tu multikulti.
Wojskowy
Wojskowy 20.05.2022, 11:33
Napisałem wczoraj że każdy kraj z mieszany narodowościowo ma problemy. Podałem przykłady : turcji, usa, belgii, rwandy, iranu, chin, izraela. Gdzie kłamałem? Czemu post został usunięty? Fakty kłują w oczy? To jest demokracja i wolność słowa? Raczej lewicowy owczy pęd ku zgubie. Czemu skasowano mój komentarz. Cenzura to nie wolność.
zw-kowalski
zw-kowalski 22.05.2022, 13:50
Do @ wojskowy. Masz urojenia. Twój wpis został usunięty nie za prawdę. Bo prawdy nie można przekłamać. Ty uchodźców nazwałeś "paciatymi". I to moim zdaniem było przyczyną usunięcia komentarza. Ja osobiście nie lubię ani mieszkańców Afryki, Bliskiego Wschodu czy Rosji i Ukrainy. Ale nigdy nie nazywam ich obraźliwie. Czasami o Syryjczykach , Pakistanczykach piszę, że ich nie lubicie bo są tacy jak wy tylko mają inny kolor skóry. Pisałem ci, że Polska zawsze była wielokulturowa. Natomiast Niemcy w 1939-1944 roku uśmiercili kilka milionów obywateli polskich narodowości żydowskiej. Później był marzec 1968.
Wpisz: gwałty szwecja
Wpisz: gwałty szwecja 20.05.2022, 10:46

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Knur
Knur 20.05.2022, 11:16
Szkoda czasu na typa to mąciwoda. Siedzi na zasiłku i plecie. Swoją drogą nie wiedziałem że w Szwecji takie historie. Wpisałem w wyszukiwarkę. Szok.
zw-kowalski
zw-kowalski 22.05.2022, 13:43
Knut. Szwecja to piękny kraj. Jeśli mam zasiłek i 2 miesiące przebywałem w Afryce i miesiąc w Polsce to i wam życzę takich zasiłków. Wpisz w wyszukiwarkę w Polsce stosunki Polaków ze zwierzętami jak kury , krowy, kucyki itp to siądziesz z wrażenia.
Wania wstania
Wania wstania 20.05.2022, 07:38

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

zw-kowalski
zw-kowalski 20.05.2022, 08:52
Do @wania... Strzelasz sobie w kolano. Dlaczego w Anglii, Niemczech , Szwecji Polak może wynająć od miasta mieszkanie a Polak w Oleśnicy nie może wynająć mieszkania od miasta w Oleśnicy (ZBK) ? To pokazuje klasę Anglii, Niemiec, Szwecji.
Marian
Marian 20.05.2022, 08:02
Ano tak. Ciekawe czy jak taki jeden z drugim np. sąsiada pogorzelca przyjmie pod dach , to czy od razu mu da ćwierć domu na własność i córkę za żonę. Hehe:)
Wojskowy
Wojskowy 19.05.2022, 21:34

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

zw-kowalski
zw-kowalski 20.05.2022, 08:46
Do @wojskowy. Masz urojenia. Jakie gwałty, rozboje itp itd. my mamy inna definicje gwałtu. Gdyby szwedzką definicję gwałtu zastosować w Polsce to być może w Polsce co drugi mężczyzna byłby gwałcicielem. Tu przestępca jest każdy kto ukradnie choć jedną koronę. W Polsce jak złodziej kradnie z kalkulatorem w ręce za kilkaset złotych to tylko wykroczenie. Popatrz na liczbę kolizji w ostatnim tygodniu w powiecie. Policz liczbę zabójstw w ostatnim roku. Policz liczbę oszustw metoda na wnuczka, CBŚ , dostawę kurierską to ci wyjdzie stan faktyczny powiatu oleśnickiego.
Zbyszek
Zbyszek 20.05.2022, 00:19
Wojskowy czy trep ? Wojskowy z pokolenia nie matura a chęć szczera zrobi z ciebie oficera.
Kojot
Kojot 19.05.2022, 23:32
O właśnie!!! Chiny - ujgurowie. Iran - azerowie i beludżowie. Turcja - kurdowie. USA - murzyni. Izrael - arabi. Francja - arabi. mniejszości to zawsze problem. Lewackie oszołomy chcą nam zrobićw Polsce miks a ty płać i płacz. Jak było z Ukraińcami przed wojną? Miód i mleko ??? No to po co do tego wracać?!
Zbyszek
Zbyszek 20.05.2022, 00:18
Kojot. Masz rację. Polacy w Niemczech, Anglii, Szwecji to mniejszość. Czy to też problem ?
Dać ukrom pomnik UPA ! A co! Ch ...z tym że mordowali Polaków Ukrowie…
Dać ukrom pomnik UPA ! A co! Ch ...z tym że mordowali Polaków Ukrowie kochają UPA Dawać pomik! 19.05.2022, 18:15

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Hm
Hm 19.05.2022, 16:21
Ja uwazam ze to dobry pomysl i powinni dzialki dostac a redakcje prosze o usuwanie komentarzy o rasistowskich tresciach.
Zw-kowalski
Zw-kowalski 19.05.2022, 19:56
Do @hm. Spoko. Nie z takim rzeczami miałem do czynienia. To był pomysł na skutek impulsu. Od was zależy czy będziecie uchodźcom tylko dawali czy podejmiecie kroki do integracji. Nie integracji tylko na wieczorkach kulturalnych ale tak zwykle po sąsiedzku.
Oko
Oko 19.05.2022, 18:12

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Pływak
Pływak 19.05.2022, 12:10

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

zw-kowalski
zw-kowalski 19.05.2022, 19:52
Do @plywak. Procentowo w Szwecji jest więcej Ukraińców niż w Polsce
. Lub zbliżone proporcje. Myślę o uchodźcach. Natomiast z bogatej północy patrzę na biedne południe. I to smutne, że tak kiepsko u was. Zawsze byłem Polakiem po rodzicach . I tego się nie wstydzę. Nie przyjechałem do Szwecji na pochodzenie jak pewien oleśnicki krzykacz. Jestem dumny, że tu mieszkam i płace podatki. Szkoda tylko, że na taki krok zdecydowałem się tak późno.
Zbyszek
Zbyszek 19.05.2022, 00:40
Dawno przy okazji wydania nowego numeru nie było tyle komentarzy. Przy niektórych wpisach ponad 40 głosowań na tak i nie. Oleśniczanie zostali pobudzeni.
Marian działkowiec
Marian działkowiec 18.05.2022, 17:52
Hahah. Dawać działki? Jak ja chciałem działkę to musiałem KUPIĆ. A te niby co lepsze od nas? Dawać i dawać. Potem nagle zniknie jeden z drugim i szukaj wiatru w polu. Wróci albo do kanady poleci a tu chwasty i syf. Weź to potem ogarniaj . stanowczo sprzeciam się
zw-kowalski
zw-kowalski 19.05.2022, 10:02
Do Marian działkowiec. Nie piszę o działkach zajętych. Piszę o działkach dawno porzuconych i nie mających chętnych. Np przy Brzozowej działka nr 120 przez 10 lat nie mogła znaleźć właściciela. Poza tym masz urojenia . Działki w PZD nie kupuje się. Zgodnie z regulaminem poprzedniemu właścicielowi zwraca się za nasadzenia drzew ogrodowych oraz np altankę. W ten sposób działkę po mojej mamie bratanica zbyła za ok 20 tys. Ale to na Brzozowej bo tam jest moda na działki. Koło cmentarza i kolejowe działki nie mają takiego popytu. Ale to "wasz cyrk. Wasze małpy".
Krzysztof S.
Krzysztof S. 18.05.2022, 20:41
Pełna zgoda Panie Marianie.
Kojot
Kojot 18.05.2022, 17:37

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Chcą pomnika upa to im dać i koniec
Chcą pomnika upa to im dać i koniec 18.05.2022, 17:34