Napad na taksówkarza w gminie Oleśnica

  • 12.05.2022, 15:51
  • st. sierż. Karolina Walczak KPP w Oleśnicy
Napad na taksówkarza w gminie Oleśnica
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy zatrzymali trzy osoby, które na terenie gminy Oleśnica napadły na taksówkarza i -używając siły - zabrały jego samochód. W momencie zatrzymania jedna z osób miała przy sobie dużą ilość narkotyków.

Wczesnym rankiem, około godziny 5, oficer dyżurny oleśnickiej jednostki otrzymał zgłoszenie od taksówkarza o kradzieży jego pojazdu. Policjanci udali się do jednej z pobliskich wiosek, gdzie miał znajdować się zgłaszający. Z ustaleń wynikało, że taksówkarz kurs rozpoczął we Wrocławiu. Tam klient poprosił go o zawiezienie do oddalonej o 35 km miejscowości, aby zabrać swoich znajomych.

Po dotarciu na miejsce dwóch innych pasażerów - kobieta i mężczyzna - wsiadło do taksówki i wspólnie udali się w drogę powrotną. Niezdecydowani klienci poprosili taksówkarza o kurs w kierunku Oleśnicy. Zajęci rozmową, nie zważali na czas i przejechane kilometry.

W pewnym momencie między mężczyznami doszło do sprzeczki słownej, po czym jeden z nich polecił zatrzymać samochód.

Zaskoczony całą sytuacją taksówkarz zauważył jedynie, jak mężczyźni we dwóch opuszczają samochód, po czym nagle jeden z nich wyszarpnął mu kluczyki z auta. Nie zdążył zareagować, gdyż w tym samym czasie drugi napastnik wyszarpał go z pojazdu i, uderzając pięścią w twarz, przewrócił na drogę. Agresorzy wsiedli do taksówki i odjechali.

Dzięki sprawnej pracy operacyjnej oleśnickich funkcjonariuszy ustalono trzy młode osoby, które dopuściły się rozboju - kobietę w wieku 19 lat oraz dwóch mężczyzn w wieku 25 i 30 lat. Zostali oni zatrzymani jeszcze tego samego dnia na terenie powiatu trzebnickiego. Nie spodziewali się zupełnie, że w spokojne i słoneczne południe odwiedzą ich mundurowi i dokonają ich zatrzymania.

Policjanci odzyskali skradzione taksówkarzowi auto oraz zabezpieczyli inne przedmioty mogące pochodzić z przestępstwa.

W trakcie prowadzonych czynności w torebce zatrzymanej kobiety funkcjonariusze odnaleźli woreczek strunowy z zawartością amfetaminy w ilości niemal 1000 porcji.

Wszyscy troje uczestnicy rozboju usłyszeli już zarzuty i zgodnie z decyzją sądu trafili na najbliższe miesiące do aresztu. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

st. sierż. Karolina Walczak KPP w Oleśnicy

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kris
Kris 13.05.2022, 09:00
Brawo Policja! Gratuluję.

Pozostałe