Platforma chce podwyższenia renty socjalnej

  • 12.05.2022, 13:49
  • OAI
Platforma chce podwyższenia renty socjalnej
Oto komunikat Platformy Obywatelskiej powiatu oleśnickiego:

Renta socjalna przysługuje w Polsce osobom całkowicie niezdolnym do pracy z powodu naruszenia sprawności organizmu.

Grupa osób z niepełnosprawnościami, przy wsparciu polityków KO na czele z posłanką Iwoną Hartwich, przygotowała obywatelski projekt ustawy, który zakłada jej podniesienie do wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę, czyli 3010 zł brutto (obecnie to kwota 1217 zł). Inicjatorów ustawy wsparł niedawno przewodniczący PO Donald Tusk.

Stoimy na stanowisku, że osobom z niepełnosprawnościami należą się godne środki do życia, stąd podjęliśmy jako Platforma Obywatelska Powiatu Oleśnickiego decyzję o włączeniu się w zbiórkę podpisów za projektem ustawy.

Wczoraj członkowie PO z powiatu oleśnickiego: Piotr Pawłowski, Sebastian Lelas, Wojciech Paszkowski, Paweł Leszczyłowski i Piotr Gajowski zbierali podpisy na terenie Oleśnicy i przekonywali mieszkańców do poparcia praw osób z niepełnosprawnością.

Mamy nadzieję, że rząd już wkrótce pochyli się nad problemem skandalicznie niskiej kwoty renty socjalnej dla osób potrzebujących.

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (72)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Analizator
Analizator 17.05.2022, 12:43
@Z-W, od dłuższego czasu czytam twoje wypowiedzi na temat Szwecji i wynika z nich, że jest to przede wszystkim państwo p r z y j a z n e dla obywatela, gdzie dużo jest rozwiązań prostych, logicznych i oczywistych, takich po prostu dla ludzi. Oczywiście, między Polską a Szwecją są duże różnice historyczne, kulturowe, inna jest mentalność kwestia świeckości państwa także odgrywa tu niebagatelną rolę. Myślę, że spotykasz się z niechęcią czy nawet hejtem ze strony osób, które tego stanu rzeczy nie akceptują na zasadzie zwykłej zazdrości, że gdzieś może być inaczej (w domyśle-normalnie). Żyjmy i pozwólmy żyć innym. Pozdrawiam i wytrwałości życzę!
bezcenne
bezcenne 16.05.2022, 22:41
Komentarze piso+katolibuf!
Tyrasikbb
Tyrasikbb 16.05.2022, 21:46
Na foto gang olsena herbu tusk. 8 lat u koryta . buraki z pisu ich pogoniły. Zgłodniały powce i obiecają wszystko byle znów żreć z publicznego.
Knur
Knur 16.05.2022, 21:33
Brawo Lolo. W-c kofalcki szfet został trafiony i zatopiony. Z furii pluje bardziej niż zwykle. Gratuluję Lolo. W pierdziszewie domofony są beee a w szfecji strzelaniny to drobiazg....co za typ.
O-ca
O-ca 17.05.2022, 13:48
Toczy pianę kofalcki, miód na serce.
zw-kowalski
zw-kowalski 17.05.2022, 07:47
Do @knur. Wejdź sobie na o2 . Tam podają zdjęcie osoby która jest podejrzana o ugodzenie nożem Polaka 28 na Nowym Świecie w Warszawie. Zwrócił uwagę grupie cudzoziemców. Skończył z nożem w ciele
. Sprawdź u konkurencji listę poszukiwanych w Oleśnicy. Wejdź do sądu w Oleśnicy i sprawdź ilość wokand dziennie. Sąd to dwa piętra. Około 10 sal posiedzeń. W Övik sąd ma dwie sale rozpraw. Po około dwie wokandy dziennie. A w Oleśnicy każda sala ma kilkanaście wokand dziennie. To oddaje istotę problemu.
Wuj
Wuj 16.05.2022, 21:42
Tam zrrsztą ciapate ostrzelało rodzinę szwedów co przypadkiem wjechała na zakazany teren gdzie dzielna policja szwedzka nie zagląda a panuje szariat. Tego imć kowalski nie powie. W ole$nicy smród mu wadzi ale zakazane tereny w szwecji i walenie z gnata do postronnych w szwecjo jest ok. A paszoł won ty.
zw-kowalski
zw-kowalski 16.05.2022, 23:21
Do @wuj . Masz urojenia . . Już wcześniej proponowałem madowi , że wjadę do dowolnej dzielnicy i zrobię sobie zdjęcia z policjantami. Mad tchórz, rękawicy nie podjął. Wjechałem do owej dzielnicy. Na prawej szybie zdjęcie papieża. Na lewej szybie zdjęcie Chrystusa. Wjechałem. Zaparkowałem auto. Normalna dzielnica. Nagranie wysłałem do portalu MO. Mad nagrania nie odebrał. To wasza polska zakłamana demagogia.
Lolo
Lolo 16.05.2022, 10:27
Co za strzelanina byla w Marsta w Szwecji panie zw kowaski? Podobno szwecja taka super...wyjaśnij czemu szwedy się boją "przybyszów"...tu napady tam gangi , strzelaniny i bomby...super szwecja a oleśnica to cyt. Pierdziszewo? No tak herr kowaski no tak...
zw-kowalski
zw-kowalski 16.05.2022, 14:38
Do @lolo. Jesteś analfabetą wtórnym. Pisałem o tym setki razy. To porachunki między polską a międzynarodową mafią. W broń te grupy zostały zaopatrzone przez polską grupę przestępcza z Rzeszowskiego. Pisały o tym polskie media. W Polsce odstrzelono komendanta policji i tego nie widzisz. W Oleśnicy policjant bił przesłuchiwanego, macie 4 skazanych policjantów za łapówki, pijanego dyżurnego i idiotkę krzycząca "curva". U nas klatki schodowe są otwarte do 22 . Każdy może wejść. Nie ma zamkniętych osiedli. W Oleśnicy w prawie każdej klatce schodowej tylko wejście po otwarciu domofonem. W każdym sądzie, prokuraturze w Polsce cieć. W Szwecji wchodzisz do sądu jak do restauracji. Wieszasz okrycie przed salą rozpraw. W kuchence robisz sobie kawę, herbatę. W Övik na parterze dwie sale rozpraw. 10 pięter to mieszkania. Kumasz to ? Nie zrozumiesz tego jako mieszkaniec tego .....
móżyn-albinos
móżyn-albinos 16.05.2022, 17:41
Skąd to takie samoograniczanie się, żeby nie powiedzieć autocenzura! Dlaczego nie napiszesz, że za WSZYSTKIE negatywne i kryminogenne zjawiska panujące w Szwecji odpowiedzialna jest aktualna ekipa rządząca w Polsce. I gdy wreszcie opozycja w Polsce dojdzie do władzy, to Szwecja znów będzie oazą wszelkiej szczęśliwości niczym mitologiczna Arkadia a ty będziesz mógł spokojnie spać nawet przy otwartych na oścież drzwiach do swego mieszkania, czy gdzie ty tam mieszkasz.
zw-kowalski
zw-kowalski 16.05.2022, 23:24
Do @mozyn . Masz urojenia. Domu, garażu, auta nie zamykam. Dopiero gdy Polacy, Ukraińcy i Bułgarzy przyjeżdżają na zbiory. Nie ma takiej potrzeby. Policja w Oleśnicy apeluje aby na klatki schodowe nie wpuszczać obcych. A w Övik, Sztokholmie, Malmö i Göteborg wszystkie klatki schodowe są otwarte od 6-22.
Kogutek
Kogutek 15.05.2022, 20:25
Po 8 latach żerowania na nas PO powinno zniknąć za kratami. Tylko te sądy...dlatego tak zaciekle bronią kasty
Opok
Opok 15.05.2022, 14:47
PO podniosło VAT i wiek emerytalny. Myślicie że zapomnielim?
Magda
Magda 15.05.2022, 20:24
Nie zapomnielim.
babcia gabrysia
babcia gabrysia 17.05.2022, 06:45
Ja wim, bo tyż zza Buga!
Zbyszek
Zbyszek 15.05.2022, 16:18
Opok. A kto wprowadził OFE ? I w ten sposób dał potężną kasę kapitałowi zagranicznemu. Twoje fundusz za rządów PiS jest biedniejszy o kilkadziesiąt procent. Dziś płacisz na OFE konkretny procent twojej pensji. A OFE wypłaci ci ułamkowy procent z tego co im dałeś na rzekome pomnażanie twojego kapitału.
Bartosiewicz
Bartosiewicz 14.05.2022, 20:55
A Pan Bóg? Co na to Pan Bóg?
pisiolud
pisiolud 17.05.2022, 06:47
Pan Bucek nierychliwy, ale sprawiedliwy...
móżyn-albinos
móżyn-albinos 14.05.2022, 20:10
Klasyczna nieomal podręcznikowa demagogia jak widać nieobca jest nawet w Oleśnicy. Współcześnie oznacza to kłamanie na rzecz wygranej w wyborach (casus PO) lub schlebianie wyborcom, np. rozdawanie tzw. kiełbas wyborczych np. przez podwyższenia renty socjalnej. Za demagogię uważane są kłamstwa, składanie popularnych i efektownych, ale niedających się spełnić obietnic, albo składanie obietnic bez intencji ich realizacji, schlebianie masom, stosowanie nielogicznych, ale przekonujących argumentów np. zdjęcia wychudzonych osobników.
Zbyszek
Zbyszek 14.05.2022, 21:54
Móżyn. Masz na myśli obietnice Bronsia ?
móżyn-albinos
móżyn-albinos 16.05.2022, 11:34
Zbysiu! Czy ty czasem nie chodziłeś do tej samej szkoły co Szymuś H.? Przypomnij sobie, może nawet siedzieliście w tej samej ławce, ponieważ zauważam u was obu identyczny POZIOM "intelektualny".
Zw-kowalski
Zw-kowalski 16.05.2022, 14:39
Do @mozyn. Jesteś analfabetą wtórnym. Ja jestem rocznik 1960.
dr Evil
dr Evil 15.05.2022, 08:22
@móżyn, to typowy rasistowski piso+katolib!
móżyn-albinos
móżyn-albinos 15.05.2022, 11:03
Dlaczego nie dodałeś: faszysta, nacjonalista, szowinista, homofob, germanofob, frankofob, rusofob, islamofob, eurosceptyk i wiele, wiele innych określeń jakże typowych dla języka lewactwa zarówno krajowego i zachodniego. Taki z ciebie "dr" z ubożutki słownictwem na poziomie przedszkolaka.
zw-kowalski
zw-kowalski 16.05.2022, 14:42
Do @mozyn. Wielu Szwedów ma kłopot z wymawianiem mojego imienia Zbyszek czy Zbigniew. Mówią Polak. I ja wcale się z tego powodu nie obrażam. Więc jeśli masz przekonania co do swoich poglądów to się nie obrażaj, jak ktoś pisze o tobie PiS-owiec. Bądź dumny.
Zbyszek
Zbyszek 15.05.2022, 12:11
@móżyn. A dlaczego piso+katolib kojarzysz negatywnie ? Jeśli jesteś PiSowcem to powinieneś być dumny, że tak ciebie nazywają.
dr Evil
dr Evil 15.05.2022, 11:05
Tylko po co, 'piso+katolib' zawiera wszytkie twoje wredne cechy!
móżyn-albinos
móżyn-albinos 15.05.2022, 11:17
Zmień sobie nicka z "dr Evil" na "dr Debil". Też będzie zawierał wszystkie twoje zalety i pozytywne cechy. Ponadto będzie adekwatny i optymalny dla ciebie oraz łatwy do zapamiętania.
Dr
Dr 15.05.2022, 18:06
dr debil!! Brawo!!!
dr Evil
dr Evil 15.05.2022, 11:48
Tfuj 'nick' za to świadczy o wyjątkowej inteligencji i miłości do bliżniego swego...hipokryto piso+katolibski!
móżyn-albinos
móżyn-albinos 15.05.2022, 12:44
Jak już tak preferujesz błędy ortograficzne (tfuj) to pisz również o mnie "chipokryto".
dr Evil
dr Evil 15.05.2022, 13:51
Typowy piso+katolib bez poczucia humoru i 'Miodek' amator. Hasta la vista!
móżyn-albinos
móżyn-albinos 15.05.2022, 16:22
Widzę, że mam do czynienia z poliglotą, biegle władającym językiem hiszpańskim. Ponadto dobrze o tobie świadczy, że robisz postępy. W wyrazie "humor" mogłeś zrobić nawet dwa błędy, ale na szczęście (na twoje szczęście) ustrzegłeś się tego blamażu.
zatkało kakao
zatkało kakao 15.05.2022, 14:18
A tak na marginesie hipokryto, jak zwracasz komuś uwagę na temat ortografii...to dlaczego używasz pseudonimu 'móżyń'. I tu pana mam!
móżyn-albinos
móżyn-albinos 15.05.2022, 16:22
Jak już chcesz uchodzić za dobrze wychowanego, to powinieneś był(-a) napisać "Pan".
amen
amen 15.05.2022, 23:17
Dla mnie nie jesteś 'panem', tylko zwykłym chłopem...który koniowi uciekł od pługa!
móżyn-albinos
móżyn-albinos 16.05.2022, 11:29
Proszę! Tylko nie mieszaj do tego "sporu" skaczącego Romka (adwokata).
zw-kowalski
zw-kowalski 15.05.2022, 16:48
Do @mozyn. Bierzesz pod uwagę, że np w Szwecji nie mamy zwrotu "pan" do osobnika płci męskiej. Nawet policjantowi, sędziemu i każdemu urzędnikowi mówię przez ty. Podobnie jest w języku angielskim. Choć tam w specyficznych sytuacjach używa się "sir". Jeśli mnie pamięć nie myli. Oczywiście to nie był mój wpis ze zwrotem do ciebie.
serafin
serafin 14.05.2022, 20:01
A może kwotę wypiski więziennej ?To wam się przyda !
Brawo
Brawo 14.05.2022, 18:48
Dziękuję , ze myślicie o najbardziej potrzebujących
Świnia
Świnia 14.05.2022, 07:26
Hrum hrum. Chcemy znowu do koryta. Polak gupi znowu nas wybierze. Hrum hrum
Zbigniew
Zbigniew 13.05.2022, 22:48
A ja znam jednego sprawnego inaczej któremu radni przyznali ok 20 tys. złotych miesięcznie.
Ktoś kto sie zna na rzeczy
Ktoś kto sie zna na rzeczy 13.05.2022, 17:35
Dobry pomysł, wiem na czym rzecz polega bo najbardziej pokrzywdzone czyli niepełnosprawne osoby w Polsce sa niezauważane, a ze nie maja siły do walki o swoje prawa są pozostawieni sami sobie.Dlatego szacunek dla Panów! Nikt jeśli tego czytaj:niepełnosprawności nie doświadczy ten nie zrozumie...a czasem wystarczy tak niewiele,ktos moze potracić cie na pasach i musisz zyc do końca zycia nie dość, ze chory to biedny.Zainteresujcie sie jak w Szwecji działa system .Najslabszych nie chowa sie pod dywan,ale wspiera ,bo to chyba wstyd dla reszty?!
zw-kowalski
zw-kowalski 14.05.2022, 09:07
Do @ktos.... Masz rację. Ale zaraz posypie się lawina hejty na ciebie. Olesnicznin wypomni ci islamizację. Perturabo befzie mamrotal o płonących autach. Ba. Historycy wrócą do Potopu. Ale tu osoby z niepełnosprawnością też pracują. Wyobraź sobie, że osoba na wózku inwalidzkim sprząta miasto. Zbiera śmieci poruszając się na wózku i podnosząc je wysięgnikiem.
Gustav
Gustav 14.05.2022, 17:57
O curva.
zw-kowalski
zw-kowalski 16.05.2022, 14:51
Do @gustav. Mamy w Övik tzw. City Group. Dwóch pracowników socjalnych i 5-6 osób z niepełnosprawnością. Dwie osoby to takie z którymi przeciętna osoba nie jest w stanie nawiązać kontaktu. Nie znam się na chorobach. Jakaś odmiana autyzmu. W tym był jeden na wózku inwalidzkim. I tak powoli , bez wyścigów, przemierzają miasto. Tam gdzie śmieciarka nie zamiotla wszystkiego to oni to ręcznie (wysięgnikami) zbierają. Opróżniają kosze na śmieci. Rodzice takiej osoby mogą pracować zawodowo gdy ich dorosłe dziecko pracuje. Zajmują się nim wieczorem i w weekend. I taka osoba zamiast renty socjalnej jest przydatna zawodowo. Biznes. Czysty zysk. Humanitarny wydźwięk. A w Oleśnicy wielka skarbnik Jarosiewicz stwierdziła, że nie stwarzają etatów dla niepełnosprawnych bo to byłaby dyskryminacja innych.
Miki
Miki 13.05.2022, 15:50
Złodzieje z tusko PO liczą , że macie krótkąpamięć. Co robili jaj rządzili??? Pis jest żenujący ale PO to głębiej jak dno. DNO DNA!
Co z Panem?
Co z Panem? 13.05.2022, 08:42
Panie Pawlowski co Pan na to? Z ludźmi którzy potraktowali Pana w tak podły sposób przed wyborami w 2018 roku Pan znowu wchodzi w układy?
?
? 13.05.2022, 00:26
Kto to jest Piotr Gajowski? Kolejny psychofan?
Ronin
Ronin 12.05.2022, 20:41
Zabawni jak Gang Olsena!
Siostra Eutanazja
Siostra Eutanazja 12.05.2022, 20:08
Uzależnienia trzeba leczyć!
MilicjaObywatelska
MilicjaObywatelska 12.05.2022, 19:58
Chwala lepa

Pozostałe