Lidl ruszy we wrześniu. Zatrudni 300 osób

  • 12.05.2022, 12:08
  • rpr
Lidl ruszy we wrześniu. Zatrudni 300 osób mat. prasowe Lidl Polska
Nowe Centrum Dystrybucji Lidl Polska w Dobroszycach będzie jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu sieci w Europie. Planowana powierzchnia użytkowa nowego obiektu to około 67.000 mkw.

Trwają prace wykończeniowe oraz odbiory techniczne. Pierwsze dostawy do sklepów wyruszą z Centrum Dystrybucyjnego w II połowie 2022. Otwarcie zaplanowano na wrzesień.

- Załoga nowego obiektu będzie liczyć ok. 300 osób. Naszym nowym pracownikom zagwarantujemy atrakcyjne warunki zatrudnienia – wysokie zarobki, umową o pracę oraz dodatkowe benefity, w tym m.in. prywatną opiekę zdrowotną, wyprawkę dla dzieci oraz naukę języka obcego online. Dodatkowo w nowym Centrum Dystrybucji pracownicy będą mieli zapewnione obiady za 1 zł oraz opiekę fizjoterapeuty - powiedziała Panoramie Oleśnickiej Aleksandra Robaszkiewicz, kierownik komunikacji korporacyjnej w Lidl.

W obiekcie zastosowana została instalacja fotowoltaiczna, system odzysku ciepła z instalacji chłodniczych wraz z ogrzewaniem płaszczyznowym podposadzkowym, system wykorzystania wody deszczowej (tzw. "wody szarej") w instalacjach sanitarnych. Dodatkową oszczędność energii zapewni oświetlenie LED oraz systemy ograniczające zużycie energii elektrycznej. Przy nowym Centrum Dystrybucyjnym w Dobroszycach zaplanowano także posadzenie łąki kwietnej. Będzie to największa łąka w Polsce, spośród tych zasadzonych przez firmę Lidl.

"Kompletowanie załogi właśnie dobiega końca. Na ostatnie wolne stanowiska można aplikować na stronie kariera.lidl.pl.

Zatrudnieni pracownicy otrzymają umowę o pracę bez okresu próbnego. Pracodawca przedstawia także jasno, w jaki sposób będą się kształtować wynagrodzenia na przestrzeni kolejnych lat. Rozpoczynając pracę w Centrum Dystrybucji Lidl w Dobroszycach, na stanowisku Pracownik Magazynu, na początku zatrudnienia płaca wyniesie 4 350 zł brutto. Po pierwszym roku pracy zarobki wzrosną do poziomu 4 550 zł brutto. Po dwóch latach wyniosą 4 800 zł brutto. Natomiast po trzech latach wynagrodzenie osiągnie poziom 5 100 zł brutto.

Oprócz wysokich wynagrodzeń – wyższych niż średnie płace w handlu, swojej załodze Lidl gwarantuje szeroki pakiet benefitów pozapłacowych, takich jak prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie grupowe, karta Multisport, szkolenia, wyprawka „dla maluszka” oraz pierwszoklasisty, a także bezpłatny Program Wsparcia Pracowników, w ramach którego mogą oni skorzystać z pomocy psychologa, prawnika i doradcy finansowego.

W Lidl Polska wszyscy pracownicy na tych samych stanowiskach otrzymują jednakowe wynagrodzenia, niezależnie od płci, wieku i innych subiektywnych przesłanek. Decydują wyłącznie kompetencje. Co więcej, wszyscy pracownicy oraz ich bliscy mogą poszerzać swoje kompetencje, dzięki bezpłatnemu dostępowi do eTutor, platformy do samodzielnej nauki języków obcych online. Dodatkowo w nowym Centrum Dystrybucji zagwarantowane są obiady za 1 zł oraz opieka fizjoterapeuty" - informuje Lidl.

rpr

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

móżyn-albinos
móżyn-albinos 15.05.2022, 07:00
Lidl a także inne niemieckie firmy niech nie liczą na mnie, że cokolwiek kupię u nich. Od dłuższego już czasu bojkotuję takie firmy i jak się osobiście przekonuję można bez nich żyć. Wolę nawet przepłacić w małych sklepikach osiedlowych czy na straganach niż nabijać kabzę Niemcom. Argument z miejscami pracy dla Polaków jest wg mnie chybiony. a nawet demagogicznie naciągany z uwagi na traktowanie personelu jak współczesnych "niewolników".
babcia gabrysia
babcia gabrysia 15.05.2022, 08:17
Ja też kupuję ludziska, tylko w sklepie internetowym ojca rodzynka z torunia!
Temida
Temida 13.05.2022, 16:01
Lidl nie pokochal Dobroszyc ze wzgledu na gmine. Lidl przegral przetarg w Olesnicy. I aby byc zwolnionym z placenia podatkow musial wyladowac w SSE w Dobroszycach. Wyjscia nie mial. Lidl jak i inny niemiecki kapital nie lubi placic podatkow w Polsce. Zwolnienia dla kapitalu zagranicznego kosztuja Polske obecnie ok 60 mld zlotych. Ale kto bogatemu zabroni.
Ehhh
Ehhh 13.05.2022, 14:59
Przez Bronsia Oleśnica jest sto lat za murzynami i tyle samo za Dobroszycami.
zw-kowalski
zw-kowalski 12.05.2022, 19:13
I tu się należy znana "lepa" od burmistrza dla zarządu MGK a od mieszkańców ta sama "lepa" dla burmistrza. Lidl potrafi sam wyprodukować ok 10 % energii a MGK nic nie zrobiła w tym zakresie. Miasto wybudowało szereg obiektów jak Atol, hala widowiskowa, sportowa, teraz sala gimnastyczna przy SP i żaden idiota odpowiedzialny za te obiekty w fazie projektowania nie pomyślał aby zainstalować własne źródła pozyskujące energię elektryczną i cieplną. Takich fachowców macie w zarządzie komunalnych spółek i na etacie burmistrza.

Pozostałe