Oleśnica Razem: "Przespana majówka w Atolu"

  • 04.05.2022, 09:03
  • OAI
Oleśnica Razem: "Przespana majówka w Atolu"
Oleśnicka opozycja krytykuje brak oferty Atola na majówkę. Oto opublikowany post:

"Za nami piękny długi weekend majowy. Słoneczna pogoda sprzyjała wyjazdom poza miasto i aktywności na świeżym powietrzu.  Oleśniczanie, którzy zostali w mieście tradycyjne tłumnie spacerowali na terenie miejskich stawów o czym świadczyły wypełnione po brzegi parkingi. Ze zdziwieniem wielu spacerowiczów przyjęło fakt, że w Atolu nie przygotowano żadnych atrakcji na weekend majowy.

A już zupełnie niezrozumiałe jest to, że wciąż nieczynne jest miasteczko zabaw „ATOL City” w kompleksie przy ulicy Spacerowej. Teren po lodowisku, choć już od dawna suchy,  wciąż stoi pusty (zdjęcie w załączeniu). 

Jeszcze w 2018 roku, gdy prezesem Atola był Dariusz Sendek miasteczko zabaw było uruchamiane  właśnie na weekend majowy. W 2018r. wszystko gotowe było już na 28 kwietnia (screen z Facebooka Atola w załączeniu). Dzięki temu najmłodsi oleśniczanie mieli w czasie długiego weekendu dodatkową atrakcję. Dzieci skakały na „dmuchańcach” , trampolinach,  z uśmiechem korzystały innych urządzeń zabawowych, a  miejska spółka mogła zwiększyć dochody i zarabiać.  Na „Majówkę” otwierano również przystań wodną,  stylizowane na łabędzie i kaczki rowery wodne cieszyły się duża popularnością.

Dlaczego nowy prezes nie podjął decyzji o otwarciu ATOL City i innych usług?

W naszej ocenie „Majówka” w Atolu została zwyczajnie przespana.

W kwietniu komisja sportu wizytowała obiekty Atola. Trzech radnych rządzącej koalicji tworzących komisję sportu spotkało się, zjadło ciasteczka, wypiło kawkę i poklepało „po plecach” zarządzających.

Zastanawiamy się czy ktoś z radnych zadał pytanie dlaczego Atol na weekend majowy nie przygotował tak naprawdę NIC. Dlaczego tym samym zrezygnował ze zwiększenia dochodów.

Czy na tym ma polegać plan oszczędnościowy miejskiej spółki?

Przypomnijmy, strata Atola za 2021lr. wyniesie ponad 2,5 miliona złotych ! Dodatkowe 2 miliony przekazano  do miejskiej spółki z budżetu miasta, aby pokryć wydatki na remonty i modernizacje.  Są to niebagatelne kwoty".

OAI

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (35)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gdzie gospodarz?
Gdzie gospodarz? 06.05.2022, 12:01
A gdzie organ kontrolny - Rada Nadzorcza spółki? Gdzie burmistrz? Przecież to oni wybrali prezesa. Daja przyzwolenie na ofertę pt. "Zamknięte do odwołania"
co zrobisz jak nic nie zrobisz?
co zrobisz jak nic nie zrobisz? 05.05.2022, 10:54
Nie bójcie nic, choćby strata Atola wynosiła pięć milionów Bronś i tak będzie szedł w zaparte, że wszystko jest ok, dołoży z kasy miasta ile trzeba i według niego problem będzie załatwiony. Ten człowiek nigdy nie przyzna się do błędu.
Jacek
Jacek 05.05.2022, 14:15
Jednoznacznie i jednomyslnie swierdzi, ze jest spoko
taka rada
taka rada 05.05.2022, 10:47
Pamiętam jak na kwietniowej sesji Rady Miasta przewodniczący Chrzanowski prosił o czas dla obecnego prezesa aby mógł trochę okrzepnąć i podjąć decyzje zmierzające do poprawy kondycji finansowej Atola. Panie przewodniczący, niech Pan już nie broni czegoś, czego obronić się nie da, sam Pan przecież widzi co się dzieje?
taka rada
taka rada 05.05.2022, 10:49
Przepraszam, to była marcowa sesja, czyli minęło szmat czasu.
MM
MM 05.05.2022, 10:22
Gdyby to była prywatna firma to wszystko by było gotowe na tip top.
Bo każdy przedsiębiorca zabiega o jak największe dochody. Tłumy ludzi w weekend nad stawami to setki potencjalnych klientów. To poprostu pieniądze, które zarobił by Atol. Ale jak wiadomo Atol jest miejski i widać, że burmistrz daję przyzwolenie na takie bumelowanie. Z budżetu miasta dopłaca jak widać miliony i po problemie. Od kilku lat Atol stoi w miejscu zamiast się rozwijać i przyciągać nowych klientów i ich pieniądze. W tej kadencji już drugi prezes, a ktoś zna dokonania pierwszego?
:)
:) 05.05.2022, 14:15
Odpowiedzialni za olesnice
ile razy mam powtarzać
ile razy mam powtarzać 05.05.2022, 10:26
Gdyby to była prywatan firma, to by już dawno zbankrutowała...bo to pierdziszewo jest za małe i za biedne na taki obiekt!
Jurek
Jurek 05.05.2022, 09:31
Haslo wyborcze burmistrza i jego radnych to bylo ODPOWIEDZIALNI ZA OLESNICE. Mam wrazenie, ze nie sprawdzili w slowniku tego slowa
Jest moc
Jest moc 05.05.2022, 07:09
Teraz już wiemy nauczyliśmy się, za dramatycznie wysokie straty Atola nie jest winien prezes tej spółki, jego złe zarządzanie i fakt , że wybudowany obiekt przez Bronsia to bubel, gniot nad gniotami. Winni są hokeiści ktorzy nie pozwolili prezesowi rozmrozić lodiwiska bo chcieli sobie trochę dlużej pograć. Taka zamiana, sitwa będzie teraz tworzyć zupelnie inną narrację żeby odsunąć od siebie odpowiedzialnośc za fatalny stan Atola i samej Oleśnicy.
sołtys kierdziołek
sołtys kierdziołek 05.05.2022, 06:49
W tym pierdziszewie to mają problemy...cie choroba!
Małgorzata
Małgorzata 04.05.2022, 21:28
Przespana majówka świadczy o tym jak jest Atol zarządzany, nieudolny typ dostal władze i ,, próbuje " Zarządzac Atolem, wstyd Prezesie....
Łubu dubu...
Łubu dubu... 04.05.2022, 22:15
No jest fajna oferta , taka nie skomplikowana -"Zamknięte do odwołania. Prezes z Wrocławia, zatem na brak atrakcji nie narzeka. Oleśnica to przecież tylko sypialnia
Olesniczanin
Olesniczanin 04.05.2022, 21:24
Proszę mnie poprawić jeśli mnie pamięć nie myli. Ale czy to na ostatniej Komisji Sportu w Kwietniu Pan Prezes ATOLA nie mówił że będzie miał Fajną Ofertę dla Klientów. Przecież to jego słowa.
?
? 04.05.2022, 20:09
Hmmm, czyli ekipa Kołacińskiego potrafiła przygotować Atol do sezonu letniego w rozsadnym terminie, i lód w kwietniu zupełnie im nie przeszkadzał. Probronsiowcy nie radzą sobie z wyzwaniami tej miejskiej spółki, pogubieni są jak dzieci, rekordowe straty, bunt pracowników, kolejny prezes, nawet zalegający lód na lodowisku jest dla nich przeszkodą nie do porzeskoczenia. Pytanie zatem, po jaką cholerę Oleśniczanie chcieli zmian i wybrali ponownie Bronsia i jego nieudacznych amatorów których oleśnicka rzeczywistość po prostu przerosła?
Tyle w temacie
Tyle w temacie 04.05.2022, 18:47
Jak widać na tej informacji z 2018 roku wówczas potrafili przygotować otwarcie na 28 kwietnia. Kwestia dobrej organizacji i zaplanowania prac. Tłumaczenie, że w kwietniu był lód to groteska. To hokeiści rządzą czy prezes? A mostek po zakończeniu sezonu można było robić, a nie w maju.
W prywatnej firmie ktoś by wyleciał z roboty za takie zarządzanie, a raczej jego brak
Asia
Asia 04.05.2022, 22:18
A moze kwestia pogody i zamkniecia lodowiska na poczatku marca? Wiec 2 miesiące na przygotowanie.
Samiznawcy
Samiznawcy 04.05.2022, 18:32
Lodowisko 20 kwietnia stracilo ostatni kawalek lodu po zamknietym lodowisku. Myslicie że rozłożenie placu zabaw to kwestia dnia? W przygotowaniu tez basen letni, zeby wszystko przygotowac to miesiac.za Sendka. Lodowisko mogło byc zamkniete wczesniej ale to wlasnie hokeiści nie chcieli mimo że był mały ruch. Mostek na przystani jest w remoncie, korty z powody wczesniejszych opadow byly przygotowywane w ratach. Ludzie nikt ty nie śpi. Ktos ma bol d...mimo ze większość grillowala i tak naprawde telefonow odnośnie chocby czy Atol jest otwarty bylo bardzo malo
Aneta
Aneta 05.05.2022, 14:18
Ja przestalam chodzic na atol, kiedy w pazdzierniku w srodku dnia czekalam 30 minut na obsluge zeby mnie ktos wpuscil na saune. Nie bylo nikogo, nikt nie reagowal na moje wolanie. Wole dojechac do Wrocławia, gdzie za multisporta mam 2 godziny w luksusie
o rzesz ty petunia
o rzesz ty petunia 04.05.2022, 19:50
Miszczu, polewając nawet zimną wodą lód przy takiej temperaturze pozbyli by się go z lodiwiska w parę godzin. Ty jesteś głupi czy nas masz za idiotów? W kwestii telefonów, no z takim podejściem to kariery nie zrobisz, to ty powinieneś wyjść do ludzi z informacją i ich zachęcać do korzystania z obiektu a nie czekać aż ktoś do ciebie zadzwoni. Hmmm, coś mi się zdaje , ze teraz mamy w Atolu takich " managerów" że strata tej spólki za obecny rok zszokuje nawet Bronsia. Czy wy to widzicie?
Były klient
Były klient 04.05.2022, 18:38
Jasne jasne, bo zima trwała do kwietnia 😂😂😂 i wcześniej nic nie można było zrobić. Amatorzy zarządzają i tyle
.
. 04.05.2022, 18:25
Cóż. Oleśnica Razem ma rację. Przespana majówka.
Atol - Czy leci z Wami pilot?
Atol - Czy leci z Wami pilot? 04.05.2022, 14:56
Karpienko przecież chwalił Atol,
uprawiając wazeliniarstwo najwyższych lotów
Bronś i jego amatorzy
Bronś i jego amatorzy 04.05.2022, 14:16
Bez wizji, bez pomyslu, bez sensu.
Lolo
Lolo 05.05.2022, 09:30
Olesnica jest kobieta!
ministrant
ministrant 05.05.2022, 09:47
Ale jak kobietą, to tylko piso+katolibką!
Jola
Jola 04.05.2022, 14:12
We Wrocławiu w aquaparku byly tematyczne noce saunowe oraz hawajski swiat na czesci basenowej. Tam bylismy dwa razy, tam zostawilismy pieniadz. Pozdrawiamy
Podatnik
Podatnik 04.05.2022, 10:39
W Atolu widać "dobra zmiana" trwa w najlepsze. Drugi prezes w tej kadencji. Co jeden to "lepszy". Żeby nie otworzyć przystani wodnej i miasteczka zabaw na długi weekend, to jest blamaż zarządzających. Albo dyletant albo leniuch.
Nawet iorty tenisowe też były przez majówkę zamknięte.
Ile kasy uciekło bezpowrotnie?
Jednym słowem: Porażka.
:(
:( 04.05.2022, 18:34
Ty podatnik a jak wejdziesz na wyremontowany mostek to zostawisz pozytywny komentarz. Czy nawet nie mialea w planach przystani a te twoje pare groszy tak boli
żenada
żenada 04.05.2022, 09:50
A czego oczekiwać w tym piso+katolibskim pierdziszewie!
Dobranoc
Dobranoc 04.05.2022, 09:49
Ostatni gasi światło.
Jola
Jola 04.05.2022, 09:36
No właśnie zastanawiałam się o co chodzi, że tak pusto i nic się nie dzieje. Aż taki problem nadmuchać te dmuchańce?
.
. 04.05.2022, 18:34
Wpadnij i dmuchaj...

Pozostałe