Burmistrz Oleśnicy o Rosji: "Imperium zła" [AKTUALIZACJA]

  • 13.04.2022, 20:00
  • hag
Burmistrz Oleśnicy o Rosji: "Imperium zła" [AKTUALIZACJA] Fot. Grzegorz Huk
To refleksja Jana Bronsia po wywołaniu przez Rosję wojny na Ukrainie.

13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Tego dnia w 1943 roku świat dowiedział się o sowieckim mordzie, dokonanym w 1940 roku na przedstawicielach elity narodu polskiego - oficerach zawodowych, oficerach rezerwy, prawnikach, lekarzach. Dzień Pamięci został ustanowiony przez Sejm 14 listopada 2007 roku.

"Imperium zła" - tak nazwał Rosję burmistrz Jan Bronś podczas okolicznościowego przemówienia, które wygłosił dzisiaj przy pomniku Golgota  Wschodu w Oleśnicy.

W obchodach, które zapoczątkowało nabożeństwo w bazylice, uczestniczyli samorządowcy, reprezentacja wojska, oleśniczanie oraz spora grupa uchodźców z Ukrainy, którzy wiązanki kwiatów złożyli pod symboliczną płytą - Golgotą Ukrainy. 

 

hag

Zdjęcia (52)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

LOVE
LOVE 01.05.2022, 19:57
Kocham USA. To imperium dobra.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 22.04.2022, 01:28
Właśnie się dowiedziałem, że Jan Bronś nie zorganizował żadnych - ŻADNYCH !!! - wycieczek dla oleśnickich kombatantów. Natomiast organizował wycieczki dla kombatantów z Kalisza. Cóż tym udowadnia? Kto jest jemu bliższy? Nie dość, że wycieczek kombatantom nie organizował, to jeszcze uciekł na początku pandemii.
zw-kowalski
zw-kowalski 21.04.2022, 15:17
Jasiu. Ty to imperium zła wspomagałes poprzez ciepłownię miejską. Wojna zaczęła się wtedy kiedy wkroczono na Krym. Co ty zrobiłeś wtedy ? Czy dalej ciepłownia miejska wspomagała imperium zła wytwarzając ciepło z węgla pochodzącego z imperium zła ? Jasiu skąd energia cieplna i elektryczna w twoim domku na Mikołajczyka ?
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 21.04.2022, 15:01
Czy Jan Bronś mógłby pochwalić się i poinformować ogół mieszkańców Oleśnicy ile wycieczek zorganizował dla oleśnickich kombatantów? Czy mógłby wymienić swoje działania na rzecz oleśnickich kombatantów? Czy te działania, wspierające oleśnickich kombatantów, są w ramach obowiązków służbowych, czy też w czasie prywatnym?
do JB
do JB 16.04.2022, 22:51
Określenie "Imperium zła" to plagiat, już w 1920 r. określano tak bolszewię. Gdyby powiedział np. reaktywacja imperium zła - to co innego. Burmistrzu chyba już czas wyprowadzić flagę.
Oszukany wyborca
Oszukany wyborca 16.04.2022, 18:04
Tak wygląda długie sprawowanie władzy. Układy, znajomości i oszukiwanie narodu. Jak mawia klasyk władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie. Panie burmistrzu czy ma pan odwagę spojrzeć w lustro....
.
. 17.04.2022, 13:29
Ten człowiek nie weźmie tego do siebie ponieważ nie rozumue tego co napisałeś.
Ateista
Ateista 17.04.2022, 13:33
kropka. A komu "ten człowiek" zawdzięcza władzę ? Kto głosował a kto olał wybory ? "Władza pochodzi od boga" mawiają niektórzy wierni.
dr L.
dr L. 14.04.2022, 08:27
Co jest grane?
Glupi
Glupi 14.04.2022, 05:40

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Wania
Wania 14.04.2022, 05:30

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Gucio
Gucio 13.04.2022, 20:30

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Gucio
Gucio 14.04.2022, 07:09
Oleśniczanin. A co podawały oleśnickie media "na sesji Rady Miasta Oleśnicy w marcu procedowana będzie uchwała
o uchyleniu uchwały samorządu o podjęciu współpracy z Tichwinem, miastem w Rosji”. " Czy nie nawiązano współpracy z Tichwinem ? Kiedy to było i na czym to miało polegać ?
olesniczanin
olesniczanin 13.04.2022, 21:59
Pajacu. Oleśnica nigdy nie miała podpisanej umowy miasta partnerskiego z żadnym Rostjskim miastem. Nie pisz głupot i nie siej fermentu, sfludtrowany człowieku.
Sinapiusa
Sinapiusa 14.04.2022, 12:22