Nowa droga w Łuczynie otwarta!

  • 31.03.2022, 13:51
  • Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
Nowa droga w Łuczynie otwarta! Fot. Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
„Przebudowa powiatowej drogi nr 1475D w Łuczynie, poprzez wykonanie nakładki bitumicznej”, to pełna nazwa inwestycji, w odbiorze której uczestniczył dziś starosta Sławomir Kapica. Powiat Oleśnicki reprezentował również dyrektor ZDP Grzegorz Cipyk.

Remont tego kilometrowego odcinka, obejmującego również budowę dwóch wyniesionych przejść dla pieszych, to efekt pracy zespołowej, a konkretnie dwóch samorządów. Powiat Oleśnicki powierzył gminie Dobroszyce przeprowadzenie tego zadania, które dofinansował połową kwoty. Przedsięwzięcie za ponad 1.1 mln zł wykonała firma Gembiak&Mikstacki z Krotoszyna.

Wójt gminy Dobroszyce Artur Ciosek nie krył, że droga przy kościele była już w tak złym stanie, że nadawała się tylko do kapitalnego remontu. – Próbowaliśmy zrealizować go z poprzednimi starostami, ale napotkaliśmy na wiele trudności i się nie udało. Dla obecnych władz powiatu nie było problemu – wójt złożył podziękowania na ręce starosty Sławomira Kapicy.

Ten podkreślił, że Powiat nadal będzie stawiał na współpracę z samorządami, bo, jak do tej pory, takie rozwiązanie się sprawdza. – Dany wójt lub burmistrz najlepiej przecież znają potrzeby mieszkańców czy priorytety swojej gminy – dodał starosta i zadeklarował chęć dalszej współpracy.

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy

Zdjęcia (13)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

janina
janina 31.03.2022, 14:58
Sławek Syców czeka na jakąkolwiek inwestycje pod twoimi rządami!!!!

Pozostałe