3, 2, 1.... Internet

  • 30.01.2019, 16:28
  • OAI
3, 2, 1.... Internet

W Ośrodku Kultury i Sportu w Bierutowie odbyły się zajęcia "3...2...1... Internet".

"Na chwilę zamieniliśmy się w małe komputerki i utworzyliśmy własną sieć internetową. Oglądaliśmy kreskówki, rozmawialiśmy i rozwiązywaliśmy quizy oraz łamigłówki, dzięki którym dowiedzieliśmy się, co to jest komputer oraz zobaczyliśmy, jak wygląda Internet i do czego możemy go używać. Poznaliśmy sympatycznego robocika o imieniu Necio. Dowiedzieliśmy się także kim są Sieciaki oraz Sieciuchu, że w Internecie można robić wspaniałe rzeczy i poznać wielu wspaniałych przyjaciół, ale że pojawiają się tam czasem także zagrożenia, na które należy bardzo uważać i trzeba wiedzieć, kto nam może pomóc ich uniknąć" - tak ośrodek relacjonuje te zajęcia.

Uczestnicy na koniec zajęć otrzymali "Dyplom zostania Sieciakiem".

Chętnych do udziału w zajęciach OKiS zapraszamy na drugą turę, która odbędzie się w najbliższy poniedziałek 4 lutego w godz. 12 - 14 w siedzibie ośrodka.

Zajęcia są częścią wydarzenia "Dzień bezpiecznego Internetu", do którego zgłosiła się bierutowska placówka. Organizatorem jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI). Organizatorzy i partnerzy DBI 2019 w drodze konkursu wyłonią 15 najciekawszych inicjatyw lokalnych, które zostaną nagrodzone. Dla trzech najlepszych inicjatyw zostaną ufundowane profesjonalne stoły do gry w „Piłkarzyki” oraz zestawy gier planszowych dla kolejnych 12 inicjatyw. Ponadto placówka, która zajmie pierwsze miejsce w konkursie, otrzyma monitor interaktywny Avtek ufundowany przez firmę Multimedia w szkole.

OAI

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe