Bieg po życie

  • 29.01.2019, 22:58 (aktualizacja 29.01.2019, 23:06)
  • OAI
Bieg po życie
Służby Ratownicze zapraszają!

"Niebawem będzie wydarzenie na Fb, a tymczasem już informujemy..." - komunikują Służby Ratownicze w Oleśnicy. To pierwsza zapowiedź drugiego "Biegu po życie" (patrz plakat).

A oto szersza zapowiedź Służb Ratowniczych:

"Chcieliśmy Was zaprosić na coś nienormalnego - nietypowego.

Wiele naszych działań i poczynań dla wielu wydaje się dziwne. My sami o sobie mówimy, że jesteśmy nienormalni poświęcając się wolontariacko dla ratowania ludzkiego życia

W naszym mieście dzięki inicjatywie naszej organizacji oraz dzięki wsparciu mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 a także zaprzyjaźnionych firm udało się zamontować publicznie dostępne defibrylatory.

Ideą działania systemu jest dostępność 24h/7 dni dla każdego.

Wielu mieszkańców naszego miasta i powiatu nie wie jeszcze, że ma tak dobre narzędzie do zwiększenia szans na przeżycie w najtrudniejszej sytuacji, czyli w przypadku nagłego zatrzymania krążenia. Chcemy zwiększać tę świadomość poprzez bezpośrednie przedstawienie zagadnienia i sprzętu.

Dzięki inicjatywie Dariusza Karczyńskiego już po raz drugi organizujemy bieg od AED do AED, czyli szlakiem oleśnickich defibrylatorów. Chcemy wraz z Wami w ten sposób wskazać miejsca ich lokalizacji, pokazać jak je używać i jak wiele mogą zdziałać dobrego.

Trasa biegu to około 12 km, ale z przerwami w miejscach lokalizacji AED, gdzie pokażemy jak je otwierać, wyciągać i używać, przedstawimy także różne elementy udzielania pierwszej pomocy medycznej.

Bieg ma charakter czysto rekreacyjny i jest przeznaczony dla wszystkich - biegaczy, rowerzystów, rolkarzy oraz "kijkarzy". Jeśli ktoś nie da rady wystartować - zapraszamy na miejsca lokalizacji AED.

Zapraszamy nie tylko mieszkańców Oleśnicy - do Waszych miejscowości też przyjedziemy i robimy wszystko, by i tam znalazły się defibrylatory AED dostępne dla każdego.

Spotykamy się od godziny 10.00 w dniu imprezy, ruszamy o 11.00 spod siedziby Służb Ratowniczych przy ul. Kolejowej 2.Biegniemy głównie po chodnikach i trasach rowerowych"..

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe