W OLEŚNICY CENY W GÓRĘ!

  • 28.01.2019, 18:59 (aktualizacja 28.01.2019, 22:26)
  • OAI
W OLEŚNICY CENY W GÓRĘ! pixabay.com/
Skąd te podwyżki? I czy czekają na w Oleśnicy kolejne?! Serwis informacyjny olesnica24.com o najnowszym wydaniu Panoramy Oleśnickiej...

Już jutro w Panoramie Oleśnickiej do poczytania między innymi:

TYLKO W PANORAMIE BĘDZIE DROŻEJ ZA OGRZEWANIE I CIEPŁĄ WODĘ!

- Co się musiało stać w MGK, że ceny idą aż tak do góry? - pyta zbulwersowany radny. - Zapłacimy więcej o około 800 zł rocznie - wylicza. I zapowiada kontrolę MGK. Spółka wyjaśnia w Panoramie przyczyny podniesienia cen. Czy teraz czekają nas podwyżki za wywóz odpadów?  

25 LAT ZA UDUSZENIE ŻONY

Jak uzasadniał wyrok sąd? Co na to najbliżsi zamordowanej? Co z dziećmi skazanego? Tych informacji z artykułu Oleśnickiej nie podały inne media.

TYLKO W PANORAMIE OMÓWIĄ DZIAŁALNOŚĆ INSTYTUCJI, KTÓRA... NIE ISTNIEJE!

Ależ kompromitująca wpadka przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miasta Oleśnicy!

CZYM PALIMY? NAWET MATERACAMI...
- Fantazja ludzka nie zna granic.. - wzdycha Andrzej Fischer, wicekomendant PSP w Oleśnicy.

POKRYJCIE JĄ ASFALTEM!

Czy stara kostkę na Wileńskiej należy zalać asfaltem? Oleśniczanie są podzieleni...

TYLKO W PANORAMIE 11 MILIONÓW? ZAPRZECZAM!

Skąd burmistrz Oleśnicy wziął kwotę 11 mln za okna w zamku? Powiedział, że wie to od dyrektora OHP. A ten stanowczo zaprzecza, aby takiej informacji udzielił. I podaje całkiem inne stawki...

SKRADŁ NAM KAWAŁEK SERCA...

- Gdzieś tam z góry się do nas uśmiecha. Skradł nam kawałek serca. I wzajemnie... - powiedział Tomasz Banaszak, kolega Mirosława Mularczyka z "katedry WF-u" Jedynki. - Był szalenie ambitny, zawsze wykonywał pracę na 300 procent. Młodzież do niego lgnęła.We wszystkich widział potencjał. Miał to coś. Będzie z nami zawsze... - dodał. Co mówili o zmarłym inni?

ZAPŁACIMY WIĘCEJ

- Możemy bonifikat w ogóle nie stosować - mówi twardo burmistrz Jan Bronś. Radni z jego klubu nie poparli wyższych zniżek i 95-procentowej bonifikaty przy przekształcenie gruntów nie będzie. Jak uzasadniała ją opozycja? Jakie kontrargumenty mieli rządzący? W Oleśnickiej szeroko o bardzo ciekawej dyskusji.

TYLKO W PANORAMIE PROBOSZCZ JANCZYSZYN: ZACZNIE SIĘ DZIAĆ BARDZO DUŻO!

- Planujemy bardziej bazylikę udostępnić dla zwiedzających. To miejsce numer jeden dla zwiedzania. Zabytek, bez którego reszta Oleśnicy jest taka sobie. Mam nadzieję sprawić, żeby Biblioteka Łańcuchowa była tak zabezpieczona, żeby zwiększyć jej dostępność dla zwiedzających. Podobnie rzecz ma się z kryptami Wirtembergów i Podiebradów. To jest ewenement. Sarkofagi będą sukcesywnie odnawiane - ujawnia Panoramie proboszcz Mieczysław Janczyszyn. Niespodzianek w tej rozmowie nie brakuje!

ZABEZPIECZENIA POŻAROWE W CUS

Na jakim są poziomie? Odpowiada zastępca komendanta powiatowej straży pożarnej.

NĘKANIE? TO PRZESTĘPSTWO!

Radny Rady Miasta Oleśnicy namawia policję do popełnienia przestępstwa? Ale numer!

TYLKO W PANORAMIE MUZYCZNA SIĘ WYPROWADZA

Od wtorku trwa żmudna przeprowadzka sprzętu, części mebli, biblioteki - do pomieszczeń użyczonych Państwowej Szkole Muzycznej w Oleśnicy przez dyrekcję Szkoły Podstawowej nr 7. Panorama uczestniczyła w tyle widowiskowych, co niełatwych, przenosinach fortepianów, które na czas transportu musiały być częściowo rozebrane. Co się zmieni w Muzycznej po kilkumiesięcznym remoncie?

TYLKO W PANORAMIE ZAPIS NA NIENAŁTOWSKIEGO

Książkę o oleśnickich książętach z rodu Podiebradów sfinansował ks. Władysław Ozimek. Tej o Wirtembergach też nie sfinansuje miasto Oleśnica. Znów obowiązuje zapis na autora. Dlaczego? Wyjaśnia to Panorama. Gazeta ujawnia, że w planie Komisji Rewizyjnej Rady Miasta jest "kontrola gospodarki finansowej Biblioteki i Forum Kultury w Oleśnicy w latach 2015-2018". Zapisano m.in., że chodzi o "umowy cywilnoprawne z podmiotami zewnętrznymi". Radni, którzy w życiu żadnej książki nie napisali, będą rozliczać dyrektor BiFK z wydatków na Nienałtowskiego. O to przecież w tej zabawie "gonienia króliczka" chodzi. Będziemy kolejny raz świadkami żenującego politycznego spektaklu i kolejnej fali hejtu.

MIRUŚ. MIRO. MIRECZEK...

Ogromne wzruszenie, wielki smutek, niesamowite emocje - tak było na pogrzebie śp. Mirosława Mularczyka.

RADNY ZŁOŻYŁ WYPOWIEDZENIE

Już niedługo kolejny radny z klubu Jana Bronsia złoży mandat.

TRZY SKARGI
Pierwszą pracę miała Komisja Skarg, Wniosków i Petycji Rady Powiatu. Na kogo skarżyli się mieszkańcy?

CZY W OLEŚNICY JEST BEZPIECZNIE?

Czy oleśniccy policjanci byli delegowani do pilnowania porządku w stolicy i czy brakuje w komendzie etatów? Czy policja potrzebuje jakichś narzędzi do rozwiązania problemu wraków. Czy w stosunku do ilości kamer wyniki ujawnienia przestępstw i wykroczeń nie są zbyt niskie? O co jeszcze pytali radni? Co im odpowadał zastępca komendanta policji Artur Starmach?

TYLKO W PANORAMIE KULTUROWE DZIEDZICTWO OLEŚNICY

Co się zmieniło po remoncie gotyckiej cerkwi?

SYCÓW KTO ZA TO ODPOWIADA?

- Rujnują wizerunek Sycowa. Trzeba zrobić z tym porządek! - apeluje radny Marek Malinowski. Kto weźmie odpowiedzialność za zdewastowane kontenery?

SYCÓW PAMIĄTKA NA WIEKI

Do grona radnych dołączył piętnasty radny. A władze miasta otrzymały szczególny prezent.

SYCÓW SZANSA NA ZDROWIE

Udało się zdobyć nowoczesny sprzęt do terapii dzieci z problemami rozwojowymi.

BIERUTÓW BATALIA O LUSTRO

Wydaje się Wam, że zamontowanie drogowego lustra to banalna sprawa? Nie w Bierutowie...

DOBROSZYCE STRZELCE SIĘ DZIELĄ!

Radni zadecydowali o podziale jednego sołectwa na dwa!

BALOWALI, BALOWALI

Szerokie relacje ze studniówki ZSP w Sycowie i Gimnazjum w Twardogórze.

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kropka
Kropka 02.02.2019, 11:31
Polityka Jana Bronsia polega na podniesieniu wszelkich obciążeń fiskalnych obywatelom i znalezienia jak najlepiej płatnej fuchy swoim współpracownikom. Taki jest prawdziwy jego program, który realizuje.
Leon Z.
Leon Z. 01.02.2019, 21:22
Dopiero odczujemy podwyżki od razu na bieżąco jak miłościwie nam panujący podniesie ceny śmieci bez dyskusji. 20 złotych pewne. I co zrobimy?
PP
PP 31.01.2019, 22:22
Oleśnica jedt lewacka i czerwona. Potomkowie oficerów LWP z białych i czerwonych koszar, iwyznawcy etosu robotnika z licznych zakładów jakie tu były, resortowi emeryci... oni kochają Bronsia i ich jest większość. Do tego antyklerykalne fejki i macie wyniki wyborów. Nie trzeba mieć programu by tu wygrać.
szkoda słów
szkoda słów 31.01.2019, 09:20
Czego się SPODZIEWAĆ bo tym człowieku z ratusza?On zawsze podnosił i nadal będzie podnosił podatki (on jedynie tak widzi rozwój miasta czyli PODNOSIĆ PODATKI - taki jego styl zarządzania miastem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - inaczej nie potrafi - zdusił miasto i nadal dusi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Możecie sobie pisać artykuły i komentować, ale rolą "głupców -wyborców" jest nauka do skutku (lub do usranej śmierci) nawet do upadłości miasta - wydawało się że ludzie zmądrzeli i po 24 latach odsunęli tego człowieka od władzy - ale jak widać była to tylko ILUZJA - zmiany mentalnej nie było i nigdy nie będzie w tym układowym miasteczku - klika i znajomi rządzą (KORYTO plus lub TQM) tak aby im tylko było najlepiej żyć w tym dziadowskim miasteczku - będziecie powtarzać ten błąd i jednocześnie psioczyć na tego typa z ratusza?Ale po co??? przecież wiadomo od lat, kim ten człowiek jest i jak zarządza miastem -ono jest mocno przeciętne w rozwoju bo taki jest zarządca miasta, przypominam dochód na mieszkańca tylko 1500 zł!!!!Opozycja, no cóż - kwiatek do kożucha dla obecnej władzy - nic tak naprawdę nie może zrobić - tylko apelować- bo mamy tak skonstruowaną demokrację samorządową
?
? 31.01.2019, 09:28
mieszkańcy wyborcy przypominają maltretowaną żonę pijaka - on pije i bije a ona uparcie tkwi przy nim - to uzależnienie od tyrana - wyborcy tego miasta przypominają, taką WŁAŚNIE CHORĄ RELACJĘ i takie będzie jęczenie po forach przez dłuuuuuuuuuuuuuugie lata?
Antyperspirant
Antyperspirant 01.02.2019, 19:38
tzw. syndrom sztokholmski.
Bronislaw
Bronislaw 29.01.2019, 18:24
Władza absolutna rządzi w Oleśnicy, a my jak te barany idące na rzeź beczą i będą płacić. To dopiero początek rządów nieomylnego i jego potakiewiczom
Antyperspirant
Antyperspirant 29.01.2019, 16:43
Z czym się rymuje słowo JAN???? - Z wyrazem - DZBAN !!!
Mariola
Mariola 29.01.2019, 15:46
No to nas mieszkańców załatwili jak ta lala. Standardowo jak na wyborach obiecali że będą rachunki podobne jak za gaz, wygoda, bezpieczeństwo... Ludzie się zgadzali, teraz nowe rządy nowe ceny i podwyżki! Zdrajcy martwią się tylko o swoją kieszeń a my mamy siedzieć cicho i płacić :( Po raz kolejny zawiodłam się na burmistrzu i jego kolegów decyzji. Tragedia
REFERENDUM
REFERENDUM 29.01.2019, 14:39
Bronś to WSTYD i HAŃBA dla Oleśnicy! Działa razem ze swoimi bezradnymi na niekorzyść Oleśniczan!
biedny obywatel
biedny obywatel 29.01.2019, 11:22
Rządzący Oleśnicą nas rżną na kasie!!!
do lokator z Klonowej
do lokator z Klonowej 29.01.2019, 10:07
Spółdzielnia Zacisze, to matecznik Jana Bronsia, tam rozpoczynał karierę. Numer z junkersami to przypadek ?
junkers wróć
junkers wróć 01.02.2019, 19:04
Prezes Zacisza wręczył kwiaty podczas ślubowania Jankowi? Plany likwidacji junkersów przyklepane. Poprzytulali się, poszeptali, że nabijają nas w butelkę.
 Lokator z Klonowej
Lokator z Klonowej 29.01.2019, 09:06
Wmawiali ludziom , że junkersy są be a ciepła woda z kranu to prawdziwy rarytas. no to jak teraz będzie z tym rarytasem?
Jak pamiętam było bardzo mocny lobbing tego cudownego rozwiązania.. Może warto droga redakcjo przypomnieć kilka faktów?
mela
mela 28.01.2019, 22:11
95 procent ??!! A inni maja za grunty państwa płacić 60. I to ma byc sprawiedliwe? Brawo panie Janku! Nie dajemy sie populistom!
Marylka Ł.
Marylka Ł. 29.01.2019, 11:23
Ty prowokatorze Marku Cz.! Ustawka z Jankiem kolejna?
POpuliści
POpuliści 28.01.2019, 22:35
To w np. Warszawie i Wrocławiu rządzi populistyczne PełO!
!
! 28.01.2019, 22:14
Gruntami państwa niech zajmie się państwo. Na to samorząd nie ma wpływu. Ale ma wpływ na swoje grunty i mieszkańców, którzy na nich mieszkają. I o to chodzi. Tylko o to! Po prostu władze miasta mieszkańców mają gdzieś. Tyle.
E
E 28.01.2019, 21:59
SZOK! "Ciepła woda w kranie " tylko dla bogatych . BRONŚ rób tak dalej taczka czeka!..
Emeryt
Emeryt 28.01.2019, 21:42
Oleśnica pnie się w górę, szkoda tylko że rankingach cenowych. Dziękujemy Panie Bronś.
Cicha woda
Cicha woda 28.01.2019, 21:06
W tej miejskiej spółce jeszcze niezłe kwiatki wyjdą. Jak 2x2
JAK
JAK 28.01.2019, 22:18
Wychodzi gospodarność poprzedniej ekipy w MGK!!!
TAK
TAK 28.01.2019, 22:23
Akurat poprzednia ekipa w MGK jest tą samą co za Bronsia. I prezes, i dyrektor finansowy.
Smutna prawda
Smutna prawda 28.01.2019, 20:39
Trzeba zwijać manatki z tego miasta...!
ubogi emeryt lat 75
ubogi emeryt lat 75 28.01.2019, 20:28
Oleśnica trzymać się za portfele!
Temistokles
Temistokles 28.01.2019, 19:38
Tu się aż prosi o wizytę panów z CBA w tym MGK i UM.
JAK
JAK 28.01.2019, 22:19
Tak powinni zbadać jakie i czy wystąpiły nieprawidłowości w ostatnich czterech latach!!!
TAK
TAK 28.01.2019, 22:26
Ciekawe, bo wszystkie umowy i wszystkie faktury i za Bronsia i za Kołacińskiego podpisywała skarbniczka Jarosiewicz której Kołaciński nie wyrzucił a która była i jest w ekipie Bronsia. I była ona też szefową rady nadzorczej MGK. Niech więc badają. Albo nie. Niech wreszcie wymyślą coś pozytywnego dla miasta i mieszkańców! Zamiast tego szukają haków samemu nie mając pomysłow. Boją sie poprzedników a nie umieją rządzić, taka jest prawda.

Pozostałe