Opozycja ostro o polityce burmistrza Bronsia

  • 28.01.2019, 17:44 (aktualizacja 29.01.2019, 00:10)
  • OAI
Opozycja ostro o polityce burmistrza Bronsia
"Brak wizji, podwyżki i szukanie na was haków" - tak często mieszkańcy w rozmowach opisują nam aktualną sytuację w Oleśnicy. Czy rzeczywiście ten opis przedstawia politykę obecnego burmistrza?" - napisali działacze Oleśnicy Razem. Portal olesnica24.com publikuje tekst zamieszczony na ich stronie internetowej.
Minęła kolejna sesja, tymczasem nie widać ani "blasku" Oleśnicy, ani czystego miasta, ani bieżącego odśnieżania dróg i chodników, ani jakiegokolwiek pomysłu na rozwój. Co otrzymujemy? kolejne podwyżki. Prawdopodobnie na przyjęcie czekają już następne.

Mieszkańcy alarmują, że jako Oleśnica Razem możemy spodziewać się ataków, szukania dziury w całym, rzekomych afer poprzedniej ekipy, a wszystko po to, by przykryć w przekazach medialnych złą i antyspołeczną politykę finansową miasta.

Podobno ratusz spodziewa się fali niezadowolenia społecznego z powodu wzrostów cen za rozmaite usługi, więc gorączkowo szuka tzw. haków na dotychczasową administrację, by nieco przekierować uwagę mieszkańców.

Nie wiemy czy to prawda, ale podwyżki są faktem.


Zmniejszono już miejskie dotacje dla dzieci w niepublicznych przedszkolach, co w efekcie prędzej czy później przyniesie rodzicom podwyżkę opłat czesnego. Władze nie uwzględniły społecznego stanowiska w tej kwestii i dotację obcięły.

Nie obcięły za to uposażenia dla dwóch wiceprzewodniczących Rady Miasta, a taki projekt ostatnio przygotowaliśmy. Radni jednak nad nim się nie pochylili, bo przedstawiciele komitetu Jana Bronsia po prostu go z porządku obrad usunęli.

To jednak mniejszy problem, chociaż będzie kosztował budżet miasta kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Większym obciążeniem dla budżetów oleśnickich rodzin będzie wprowadzenie od 1 lutego dotkliwych podwyżek opłat za ciepło!

Średnia cena ciepła dla odbiorcy końcowego wzrośnie ponad 13%. Dla niektórych odbiorców (zależnie od zamówionej przez nich mocy cieplnej) podwyżka może być jeszcze bardziej bolesna. Nasi radni próbują wyjaśnić tę przykrą niespodziankę. Przypominamy, że ustalone w styczniu 2018 roku dotychczasowe stawki opłat, zaakceptowane przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, mogły jeszcze obowiązywać do końca 2019 roku! Skąd więc podwyżka już w lutym?

Niepokojący jest również fakt, że ceny stałych elementów opłat za ciepło (a te w sposób bezpośredni nie zależą od zużycia ciepła) rosną o wiele bardziej niż koszty samej energii cieplnej. W ocenie mieszkańców świadczyć to może o braku rzetelnej analizy kosztów ciepłowniczych, której nieprecyzyjne założenia przerzucane są na odbiorców końcowych. Mieszkańcy zgłaszają słuszną uwagę, bowiem mamy oto taką sytuację, że aż o 17,2 % podniesiono stawkę stałej opłaty przesyłowej. Natomiast sama cena ciepła, którą można uzasadnić wzrostami cen węgla oraz opłatami za emisję CO2, wzrosła o 4,3 %.

Radni Oleśnica Razem próbują wyjaśnić bulwersującą mieszkańców sprawę wysokich podwyżek wprowadzanych przez miejską spółkę. Podczas ostatniej sesji pisemne zapytania dotyczące podwyżki złożył do burmistrza Jana Bronsia radny Tadeusz Żółkiewski. W obronie portfeli lokatorów spółdzielni "Zacisze" stanął z kolei radny Kazimierz Karpienko. W wystąpieniu podkreślił, że kilka tysięcy mieszańców "Zacisza" zrezygnowało z gazowych podgrzewaczy wody (tzw. junkresów) i wydało poprzez fundusz remontowy spore pieniądze z myślą, że ciepła woda z miejskiej ciepłowni będzie w przystępnej cenie. Inwestycję spółdzielcy wykonali, "ciepła woda w kranie" płynie, ale po tak drastycznych podwyżkach przyjdzie im słono za nią płacić.

Nie mamy również wątpliwości, że wzrost opłat za ciepło z miejskiej spółki zniechęci wielu potencjalnych odbiorców do podłączenia się do miejskiej ciepłowni. Pozyskiwanie nowych odbiorców to przecież także likwidacja starych, dymiących kotłowni, opalanych paliwem stałym. Przez drastyczne podwyżki miejskiej ciepłowni, założenia systemowej polityki walki z niską emisją i efektem tzw. smogu legną w gruzach. Ostatnie wskaźniki jakości powietrza nie napawają optymizmem, czy zatem obecne władze miasta mają jakieś alternatywne rozwiązania?

Kolejnym przykładem antyspołecznej polityki władz jest ustalony ostatnio poziom bonifikaty w opłacie za przekształcenie użytkowania wieczystego w prawo własności. Michał Kołaciński (Oleśnica Razem) postulował, by ustalić ją na poziomie 95%. Niestety wariant przegłosowany przez radnych grupy Jana Bronsia (jeden był przeciw) daje mieszkańcom tylko 60% bonifikaty.

O co chodzi? Podamy prosty przykład.

1. Załóżmy, że płacisz 500 zł rocznej opłaty z tytułu użytkowania wieczystego.
2. Ustawodawca określił, że za 20 (słownie: dwadzieścia) opłat rocznych przekształcisz dotychczasowe użytkowanie wieczyste w pełną własność.

WARIANT ZGŁOSZONY PRZEZ POPRZEDNIEGO BURMISTRZA MICHAŁA KOŁACIŃSKIEGO (KLUB RADNYCH OLEŚNICA RAZEM) ZAKŁADAŁ ZASTOSOWANIE 95 % BONIFIKATY, CZYLI PŁACISZ 5%:

(500 x 20) x 5% = 10 000 x 5 % = 500 zł

tzn. że płacąc 500 zł już w tym roku stajesz się pełnym właścicielem gruntu pod swoim budynkiem jednorodzinnym czy proporcjonalnego udziału w gruncie pod budynkiem wielorodzinnym!

WARIANT PRZEGŁOSOWANY NA SESJI RADY MIASTA 24.01.2019 R. PRZEZ RADNYCH KOMITETU JANA BRONSIA USTANOWIŁ 60% BONIFIKATY, CZYLI PŁACISZ 40%!

(500 x 20) x 40% = 10 000 x 40% = 4000 zł

tzn. że dopiero płacąc jednorazowo 4000 zł staniesz się pełnym właścicielem gruntu pod swoim budynkiem jednorodzinnym czy proporcjonalnego udziału w gruncie pod budynkiem wielorodzinnym.

RÓŻNICA 3500 ZŁ (4000-500)

Władza, która przyjęła tak fatalne dla oleśnickich rodzin rozwiązanie, szła do wyborów z hasłem "Odpowiedzialni za Oleśnicę". Ta "odpowiedzialność" wydaje się póki co sprowadzać do nieustannego usiłowania rozliczania poprzedniej ekipy, brakiem jakiegokolwiek pomysłu na rozwój miasta i sięgania do portfeli mieszkańców.

 

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (140)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wyborca
Wyborca 12.02.2019, 20:19
Dla Oleśniczan bonifikacie 95% obecna władza mówi NIE-ale w grudniu 2018 roku przegłosowano zwiększenie z 30% na 60% miesięcznego uposażenia tj. 1350,00 zł + inne miesięczne dodatki dla sekretarz Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii w Oleśnicy!!! Może warto się temu przyjrzeć! Swoim łatwo się dodaje, a uczciwym Mieszkańcom Oleśnicy nic nie pozostaje!!!
Stanisław Tym
Stanisław Tym 01.02.2019, 21:22
Trzeba doliczyć jeszcze 70 tys rocznie dla nowego dyrektora Mokisu , a likwidacja Bifk to grube tysiące ................. i jaki to ma sens drodzy Państwo . Stanisław Tym
nie dziwi nic
nie dziwi nic 01.02.2019, 18:34
J. jako odpowiedzialny za Oleśnicę wie, że pieniądze są w kieszeniach mieszkańców. Jego strategia to: podwyżki centralnego ogrzewania, za wodę i śmieci, podatków za grunty i nieruchomości, prawa użytkowania wieczystego, adiacenckie (doprowadzenie mediów i podział nieruchomości), targowa, skarbowa za wydanie zaświadczeń, zezwoleń, podjęcie czynności administracyjnych, za koncesję, od środków transportowych. Wodzu - cześć i chwała.
Antyperspirant
Antyperspirant 30.01.2019, 20:20
Kim Sam Jan przyjął północnokoreański model sprawowania władzy: drogie gadżety, intratne posadki dla sprzyjającego reżimu, szykanowanie opozycji i osób mających inne zdanie niż Umiłowany Przwódca. Brakuje tylko monstrualnych pomników wodza i obozów dla przeciwników .....
Edi
Edi 31.01.2019, 10:23
Przez 4 lata było cicho o JB, teraz aż wrze i skoro burmistrz nic nie robi by sprawy wyjaśniać (poza oratoryjnymi wystąpieniami z okazji sesji), a wręcz podsyca temperaturę, stąd wniosek, że mamy do czynienia z MEGALOMANEM.I to może być głównym powodem jego determinacji w powrocie do ratusza i -choć to zahacza już o dewiację-niszczenia wszystkiego czego dokonał M.Kołaciński.
to widać słychać i czuć
to widać słychać i czuć 30.01.2019, 21:57
Problem w tym że pomniki już są tylko nie monstrualne..... obozy? Tych idiotyzmów Nieomylnego i jego podnóżków wystarczy. Przecież to są amatorzy.
nie!
nie! 30.01.2019, 20:46
PO co te porównania-barana wybrali światli wyborcy typu UIIIW i teraz sami ze wstydu teraz nosa nie wyściubią.Ale myślę,że jak to się nie zmeini to nie będziemy patrzeli przez 5 lat na ten cyrk (bo chyba z samorządem już nie ma nic wspólnego).
m
m 30.01.2019, 14:16
Radnym Bronsia należałoby urządzić pokój obok sali RM, gdzie mogliby podczas obrad zająć się swoimi sprawami. Byliby tylko wzywani na głosowania, a może nawet zasięg urządzenia do liczenia głosów pozwalałby, aby w ogóle nie przychodzili na salę obrad. Widać, że się nudzą, bo wszystko i tak ustala burmistrz Bronś. Tylko na interpelacje mógłby przychodzić Bernacki i ogłaszać to co zawsze.
thiago
thiago 30.01.2019, 13:21
Hipokryci i obłudnicy spod znaku "ojczyzny dojnej" i byłej reżymówki.
zośka
zośka 30.01.2019, 10:38
Fakt - na MO zero informacji na temat podwyżek i wpadek pana Jana i jego służby. Za chwilę pojawią się pewnie analizy i wyjaśnienia Urzędu Miasta - zapewne półprawdy i własne interpretacje. Tylko Oleśnicy szkoda....
Kuzynka Edyta
Kuzynka Edyta 30.01.2019, 20:27
ale jest tam Topnews - Spocony został dziadkiem ....
O
O 30.01.2019, 10:29
Opozycja merytorycznie punktuje Bronsia. Radni JB kompletnie nieprzygotowani i bezradni. To będzie ciężka kadencja dla dziadka Janka. nawet usłużne MO nie wiele pomoże, a koszt propagandy będzie rósł.
Spocony Janek
Spocony Janek 02.02.2019, 07:38
Na szczęście - kapitan Sowa na tropie !
Dobra analiza
Dobra analiza 30.01.2019, 01:11
10/10!
Tak będzie
Tak będzie 30.01.2019, 01:00
Kijakowska pyta Bronsia:
- Panie burmistrzu, czy w waszym komitecie funkcjonuje wymiana opinii?
- Oczywiście. Na przykład wczoraj przyszedł do mnie jeden radny ze swoją opinią, a wyszedł z moją.
Zosiek
Zosiek 30.01.2019, 06:31
Radny Kołaciński m, należy dodać )
Tak to widzę
Tak to widzę 30.01.2019, 00:49
Niedługo oleśniczanie od tego drenażu portfeli zbiedniejemy. Jak pójdziemy na spacer nad stawy to kaczki będą nam chleb rzucały.
analityk
analityk 30.01.2019, 20:11
.... albo gołębie na pl. Zwycięstwa.
ciekawe
ciekawe 30.01.2019, 00:42
Kurka, przy takich podwyzkach to Bronś długo nie porządzi. Ludzie nie lubią drenowania kieski.
ta
ta 30.01.2019, 15:33
5 lat to jest bardzo długo a koszty życia w tym zapyziałym miasteczku rosną jak na drożdżach, opozycja nic nie może jedynie apelować ale to i tak nie poprawi życia mieszkańców a teraz może tak rachunki z podwyżkami zanianieść wyborcom bronisia -niech płacą bo to oni są winni tej sytuacji
Dawny czytelnik
Dawny czytelnik 30.01.2019, 00:34
Bardzo trafny artykuł, dziękuję.
Dzisiaj też kupiłem Panoramę. Pierwszy raz od lat. Mieszkam na Ratajach i dostałem dopiero w rynku. Gratuluję.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 29.01.2019, 23:27
Przypominając: 1. W 2014 zwróciłem uwagę przedstawicielom oleśnickich mediów na łamanie prawa wyborczego przez Jana Bronsia. Odpowiedziano mi, iż tym nie będą się zajmować, bo stracą reklamodawcę. 2. Ani Michał Kołaciński, gdy był burmistrzem, ani Jan Bronś, gdy był burmistrzem w minionych kadencjach - nie zadbali o wzrost wpływów do miejskiego budżetu, przeciwnie - bardzo się starali o wzrost obciążeń: "Atol", CUS. 3. Obaj za nic mieli promocję Oleśnicy. 4. Problem oleśnickiej ciepłowni? Do kogo należy troska o modernizację tego zakładu? Czy czasami nie jest tak, że oleśnicka ciepłownia jest technologicznie przestarzała? Czy czasami - przewrotnie - nie jest tak, że winę ponosi SM "Zacisze", bo ociepliło swoje bloki? No i łagodniejsze zimy? Co spowodowało spadek zapotrzebowania na ciepło? Spadek zapotrzebowania na ciepło, to spadek przychodów, a koszty eksploatacji rosną z roku na rok. Zwłaszcza, gdy technologicznie zakład jest przestarzały. Jeżeli tak jest, to kogo za to winić? Kierownictwo MGK? Rady nadzorcze poprzednich kadencji? Obu burmistrzów? 5. W ogóle nie byłoby problemu finansowego w Oleśnicy, gdyby obaj panowie wraz ze swoimi ugrupowaniami dbali nie o siebie, lecz o rzeczywisty interes miasta i jego mieszkańców, gdyby rzeczywiście zadbali o substancję zabytkową miasta, gdyby była rzeczywista promocja miasta, gdyby inwestycje były poprzedzone analizami ekonomicznymi, gdyby obaj nie byli tak nieudolni i nie byli tak zapatrzeni w siebie.
Adam Rozwadowski
Adam Rozwadowski 30.01.2019, 00:15
Oczywiste bzdury. Kołaciński zwiększył wpływy do budżetu miasta o ponad 30 milionów zł nie licząc dotacji na 500+. Wystarczy porównać dokumenty budżetowe z końca 2014 i 2017 oraz 2018 roku, są w BIPie. Zmniejszył zadłużenie Bronsia o 10 mln zł. W jego kadencji miasto pozyskało ponad 42 miliony ze źródeł zewnętrznych. Uzbroił strefę gospodarczą i wybudował w niej drogę, w efekcie pozyskał dwóch inwestorów, są kolejni zainteresowani. W efekcie miasto uzyskało stałe wpływy do budżetu z tytułu podatku od nieuchomości i nowe miejsca pracy. W latach 2014-18 miasto wydało 11 pozycji książkowych. Zprosiło do współpracy ogólnokrajowe media, w tym Gazetę Wyborczą i TVN, chociaż burmistrz niby wrogi tym mediom. We Wrocławiu utworzono punkt informacji turystycznej w przejściu pomiędzy Halą Stulecia a ZOO, gdzie Oleśnica ma swoje miejsce. Zorganizowano na żywo program Dzień Dobry TVN, zorganizowano kilka wystaw plenerowych o mieście we Wrocławiu (w tym na Placu Solnym), wydano Spacerownik Dolnośląski z udziałem Oleśnicy, ściągnięto do Oleśnicy American Cars Manię, pozytywne artykuły i relacje o mieście były w Polsacie, WP, Onecie, reklamy podczas meczów reprezentacji siatkówki mężczyzn, w pismach motoryzacyjnych. O Olesnicy pojawił się cykl artykułów Beaty Maciejewskiej w GW i Internecie. Wiodącym produktem stała się OFCA, dotowana w wysokości niemal 250 tysięcy (za Bronsia 40 tysięcy). Miasto zorganzowało wielką międzynarodową konferencję naukową o Oleśnicy we współpracy z Uniwersytetem Worcławskim i wydało nowe mapy i materiały informacyjne w kilku językach. Nowe spoty i filmy. Współpraca z Niesamowitym Dolnym Śląskiem i TVP, relacje z wydarzeń w Teleexpressie i Panoramie. Za Bronsia Telewizja przyjężdża tylko gdy są afery związane z citroenem czy dworcem. Do Oleśnicy przyjeżdżały tysiące ludzi na ogólnokrajowe imprezy: OFCA, MonoArt Festiwal, Oleśnica Rock Festival, Głagolica i inne. Ciepłownia jest dobra a warunki ekonomiczne zmienne. Zarząd MGK ten sam za Bronsia i za Kołacińskiego. Atol dostał w zarząd nowe obiekty: salę sportową, stadion, nowy kompleks boisk treningowych i wyniki ma porównywalne z wynikami z 2014 roku, gdy tych obiektów nie było. A basen i fitness się starzeją i ciągle wymagają napraw, gdy gwarancje już wygasły. CUS to odpowiedź na potrzeby seniorów i dzieci oraz ratunek bezcenego zabytku oraz ponad 10 milonów pozyskanych środków i kilkaset tysięcy na funkcjonowane. Do tego znakomita współpraca z zamkiem, dofinansowywanie remontów zabytków. I tak dalej. Co rózni Bronsia i Kołacińskiego od Kowalskiego? Tylko ten ostatni nie uzyskał nigdy mandatu zaufania społecznego od mieszkańców.
10/10
10/10 31.01.2019, 22:04
100% racji!
tak
tak 30.01.2019, 14:42
Brawo!
marek
marek 30.01.2019, 13:05
Sama prawda! Wcześniej była głównie promocja Bronsia
Rafi
Rafi 30.01.2019, 06:34

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

*
* 30.01.2019, 00:23
Ditto!
Kazimierz Odnowiciel
Kazimierz Odnowiciel 29.01.2019, 23:00
Warto tedy przypomnieć, że wszelkie obietnice wyborcze obecnego burmistrza miały cele wyborcze i cele rzeczywiste. Cele wyborcze są zazwyczaj wzniosłe - na przykład, żeby odnowić dworzec PKP a oleśniczanom przychylić nieba!!. W tym kierunku rozwijała się propaganda wyborcza i rozwija obecna, w wykonaniu poprzebieranych przez bezpiekę dziennikarzy niezależnych mediów głównego nurtu - Milicji Obywatelskiej i dziennikarzy na garnuszku niemieckim??A w dodatku jest w tej wierze utwierdzana przez część swoich duchowych przywódców, nie mających zielonego pojęcia ani o mechanizmach funkcjonowania państwa, ani o gospodarce jak o. Wiśniewski??. Więc cele wyborcze mają to do siebie, że albo zostaną osiągnięte, albo nie. W wykonaniu obecnej wladzy nie!.

Inaczej z celami rzeczywistymi. Łatwo je poznać po tym, że natychmiast. każda z nich doprowadza do skokowego zwiększenia synekur w sektorze publicznym i gwałtownego wzrostu kosztów funkcjonowania Oleśnicy. Chodziło bowiem o to, by pod byle pretekstem reform wziąć na utrzymanie podatników zaplecze polityczne naszego Nieomylnego?! Casus wicka i Czerwonych Nosow a także innych im podobnych?!
Jan Prawda
Jan Prawda 29.01.2019, 22:20
Co można dobrego powiedzieć o kimś, kto działa w samorządzie kilkadziesiąt lat a ciągle tkwi w idei TKMy?? Jeśli tak dalej pójdzie to skończy Oleśnica jak Starostwo?!! Tu i tam powołano zbędnych wicków!!! Student III roku marketingu, bądź zarządzania te wszystkie imprezy oraz tzw. bieżączki obskoczyłby za tysiąc na miesiąc a do tego zakąsłl by sobie i popił!
A w O-cy TQM
A w O-cy TQM 29.01.2019, 21:59
Ostatnio coraz wyraźniej widać pogorszenie sytuacji w samorządzie miejskim a o samorządzie powiatowym to lepiej nie pisać!. Najlepszym tego przykładem jest samorząd powiatowy, który, - jak to się przed wojną nazywało w sferach kupieckich - właśnie „idzie bankrutować”. Brakuje mu wielu mln złotych w tegorocznym budżecie, a w roku przyszłym zabraknie mu co najmniej drudie tyle!. A żeby było śmieszniej, to trzeba dodać, że tak naprawdę, to samorząd wojewódzki, podobnie zresztą, jak i powiatowy, jest w ogóle niepotrzebny!!!. Jedyną prawdziwą przyczyną powołania tych dwóch szczebli samorządu terytorialnego w ramach reformy administracyjnej, było stworzenie wspomnianych synekur w postaci sejmików wojewódzkich i urzędów marszałkowskich, podobnie jak synekur w postaci rad i starostw powiatowych. Bo tak naprawdę, to jedyny autentyczny samorząd może funkcjonować na szczeblu gminnym, czy to na wsi, czy w miastach.

Aby odwrócić sytuację trzeba by w tym celu nie tylko zlikwidować samorządy powiatowe i wojewódzkie, ale również zreformować mechanizm finansów publicznych. Obecnie jest tak, że głównym poborcą podatkowym jest rząd w Warszawie, który samorządom wyznacza „zadania” i przekazuje na nie pieniądze z podatków. Przeważnie zresztą za mało, wskutek czego samorządy się zadłużają.

Pomysł polega na tym, by sytuację odwrócić; głównymi poborcami podatkowymi byłyby gminy. Miałyby one obowiązek przekazywania do Warszawy ustalanej każdego roku przez Sejm „składki na państwo” - a co by im zostało, to już byłoby ich. Korzyści z takiego rozwiązania byłyby następujące: po pierwsze - samorządy terytorialne stałyby się dodatkowym czynnikiem hamującym rozrzutność rządu - co leży w interesie podatników. Po drugie - od razu by się wyjaśniło, które gminy są zdolne do samodzielnego istnienia, a które nie. Po trzecie - gminy byłyby zainteresowane sprzyjaniem rozwojowi przedsiębiorczości na swoim terenie. Po czwarte - sprzyjałoby to wytworzeniu się zdrowej konkurencji między gminami. Zdrowej - bo konkurencja nie polegałaby na współzawodnictwie, która więcej wydoi z Warszawy, tylko - która więcej zarobi u siebie. pewnością blokowałby każdą próbę ograniczenia autonomii samorządu terytorialnego przez rząd.
Trzeba działać
Trzeba działać 29.01.2019, 20:51
Tak, problem jest wielopłaszczyznowy, na pewno Bronś będzie szukał haków na opozycję i Kołacińskiego aby przykryć wszystkie swoje słabości, w tym totalny brak planu dla Oleśnicy!!! Ja chciałem zwrócić jeszcze uwagę na inna kwestię, wszyscy dobrze pamiętamy przedwyborcze oświadczenie pana Marka Nienałtowskiego tyczące się Bronsia, druzgocące dla niego , nie pozostawiające nawet odrobiny złudzeń. Myślę że Bronś cały czas ma to w pamięci, a że jest pamiętliwy i mściwy to wynikało bezpośrednio z oświadczenia szanownego Pana Nienałtowskiego. Opozycja i wszyscy świadomi mieszkańcy Oleśnicy muszą się zjednoczyć w obliczu zagrożenia, nie można pozwolić na kolejne zawłaszczenie naszego miasta.
W punkt!
W punkt! 29.01.2019, 21:06
Dokładnie! 10/10!
P
P 29.01.2019, 20:02
BRONŚ będzie ździerał z nas kasę przez kolejne 5 lat
Analityk zewnętrzny
Analityk zewnętrzny 29.01.2019, 17:49
Grupa Kołacińskiego musi być wytrwała. I ta w radzie i ta poza nią. Już tam na nich szykują materiały do ataku. Zestawienia, wyliczenia, zarządzenia, maile, decyzje. Wszystko po to, by skasować opozycję, ośmieszyć ją, podważyć jej wiarygodność. Niestety tak już jest jak samemu nie ma koncepcji do działania a chce się wygrywac wybory to niszczy sie oponentów. I tak działa JB i jego dwór. Będzie to o tyle łatwiej bo poza "Panoramą" media ma usłużne. Nie dajmy się do tego szykowanego hejtu zaprosić. Przetrzymać i dalej Bronsia z obietnic rozliczać.

Pozostałe

Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic - [email protected] | tel. +48 601 785 165