„PiS jest za drogi” w Sycowie

  • 25.01.2022, 11:22
  • OAI
„PiS jest za drogi” w Sycowie
Działacze Stowarzyszenia Polska 2050 z koła powiatu oleśnickiego przeprowadzili drugą część akcji „PiS jest za drogi”, tym razem w Sycowie.

W minioną sobotę działacze Stowarzyszenia Polska 2050 z koła powiatu oleśnickiego, przy wsparciu Zenona Madeja - Lidera Regionu Dolnośląskiego Stowarzyszenia Polska 2050 oraz Roberta Grzesiaka – członka zarządu Regionu Dolnośląskiego Stowarzyszenia Polska 2050 przeprowadzili drugą część akcji „PiS jest za drogi”, tym razem w Sycowie (powiat oleśnicki).

- Dziękujemy sycowianom za wsparcie, wyrazy sympatii, pozdrowienia i przede wszystkim za konstruktywne rozmowy” – mówi Mirosław Płaczkowski, lider struktur powiatowych.

Podobnie jak w Oleśnicy rozdawany był biuletyn, można też było zapoznać się z programem Polska 2050. Finał akcji miał miejsce pod biurem poselskim Beaty Kempy.

 

OAI

Zdjęcia (14)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (43)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

bezcenne
bezcenne 27.01.2022, 08:06
Komentarze piso-katolibstwa (głównie oszołoma gabrysia)!
bieżące NIE
bieżące NIE 26.01.2022, 18:40
"Krętactwo polega na tym, że rząd nie ponosi wspomnianych kosztów. Co więcej, na owych uprawnieniach zarabia grube miliardy.

W roku 2004 państwa Unii, które są przekonane o szkodliwości emisji dwutlenku węgla dla ziemskiej atmosfery – to jest taki gaz, który wydychamy z płuc oraz powstający przy spalaniu paliw kopalnych – doszły do przekonania, że trzeba ograniczyć jego emisję.



Każde państwo otrzymuje pewną ilość uprawnień do emisji dwutlenku węgla za darmo. Jeżeli emituje więcej dwutlenku węgla niż zakładają normy europejskie, może uprawnienia kupić od innego państwa, które wyprodukowało energię bezdwutlenkową, np. z wiatraków, siłowni wodnych lub słońca.

Miejscem obrotu uprawnieniami jest niemiecka giełda European Energy Exchange. Przez wiele lat koszt uprawnienia upoważniającego do wyprodukowania tony dwutlenku węgla wynosił od 3 do 5 euro – był nieznaczny. Natomiast w zeszłym roku ceny poszły w górę. Uprawnienie do emisji tony dwutlenku węgla w przestrzeń okołoziemską kosztuje obecnie ok. 90 euro. Oczywiście, gdybyśmy musieli je kupić.

Natomiast pan Sasin, pan Ziobro, pan Morawiecki oraz zapewne pan Dąbrowski jako ciało doradcze wpadli na inny pomysł. Owe polskie darmowe certyfikaty można przecież sprzedać polskim elektrowniom, skoro są po 90 euro. Można byłoby sprzedać po cenie niższej, np. 30 euro, ale nie stworzono do tego stosownych przepisów, stosownego systemu, poza tym to się w ogóle rządowi nie opłaca. Skoro można w skasować 90, to dlaczego sprzedawać po 30. Bingo!

***

Jak postanowili, tak zrobili. W minionym roku 2021 rząd Polski sprzedał na giełdzie w Lipsku polskim elektrowniom zgodnie z danymi Krajowego Ośrodka Bilansowania i Zarządzania Emisjami – Achtung!, Achtung! – 105 184 500 (sto pięć milionów sto osiemdziesiąt cztery tysiące pięćset) uprawnień. Polskie elektrownie zapłaciły dodatkowo za kupno polskich certyfikatów Niemcom stosowne prowizje. Odpowiedź na pytanie, za ile, jest trudniejsza. Ceny transakcyjne za uprawnienia reprezentujące tonę dwutlenku węgla wynosiły między 50 euro w połowie roku a 90 pod koniec roku. Szacunki są różne. Planowano, że budżet państwa będzie miał z tego 10 mld zł. Już wiadomo, że dzięki wspomnianej zwyżce jest 20 mld za rok 2021.

Rozumiecie? Pan Sasin, pan Morawiecki, pan Ziobro sprzedali to, co dostaliście od Unii za darmo, za 20 mld zł! Ale tłumaczą, że system jest zły, bo obywatele za prąd kasowani są drogo."
móżyn-albinos
móżyn-albinos 27.01.2022, 15:37
Kto i ile płaci tobie za tę antypolską propagandę? Za dużo czytasz Urbanowe NIE!
ciasny umysł
ciasny umysł 27.01.2022, 15:45
"móżyn": już sam twój nick jest wystarczająco obraźliwy!
...
... 26.01.2022, 18:47
Głupoty piszesz. Za dużo TVNu I ONETu.
Gucio
Gucio 27.01.2022, 09:00
@... Wskaż dowody na to, że to nie prawda! Wskaż dowody , że prawa do emisji rząd przekazał polskim elektrowniom gratis.
zw-kowalski
zw-kowalski 26.01.2022, 19:22
Do @... . Masz urojenia. W czasie miesiąca pobytu w Marsa Alam oglądałem tylko TVP PiS. Masakra. To dane z giełdy w Lipsku. Rząd sprzedał coś co dostał za darmo obcym. Po czym polskie elektrownie i ciepłownie w tym Oleśnica kupili od obcych dużo drożej niż sprzedał rząd. W ramach info jawnej wystąp do rządu z zapytaniem . Ja mam to potwierdzone przez polski rząd.
Szwedzki Grający Półslówek
Szwedzki Grający Półslówek 26.01.2022, 20:55
Ponieważ obóz zdrady i zaprzaństwa troszczy się by ani z jednej, ani z drugiej strony nie wyrosła im jakaś alternatywa polityczna, to stare kiejkuty zabezpieczają się przed tym w ten sposób, że przed każdymi wyborami powołują jakieś ugrupowanie jednorazowego użytku, jak nie w postaci „Ruchu Palikota”, to w postaci „Nowoczesnej” pana Ryszarda Petru, jak nie w postaci „Nowoczesnej”, to w postaci „Ruchu Kukiz 15”, a kiedy i on się zaśmierdział, to przyszła kolej na „niezależnego” i powołano – jakże by inaczej! - „Ruch Polska 2050”. Najwyraźniej stare kiejkuty są przekonane, że zaprojektowany w 1989 roku w Magdalence model tubylczej sceny politycznej do tego czasu przetrwa do następnych wyborów?! A Ty kumplu reniferów i tak tego nie zrozumiesz bo twój umysł po hibernacji znalazł się w czasach tamtego wieku gdy kiejkuty lansowały Urbana !! Znasz się na polityce jak Jaruzelski na ekonomii!!
Gucio
Gucio 27.01.2022, 09:02
Idioto. To dowód na to, że zaufanie do aktualnych partii spada. Polacy od dawna nie wierzą rządzącym partiom ani opozycji. Szukają alternatywy. A kto szuka nie błądzi.
Pieniaczowi do sztambucha
Pieniaczowi do sztambucha 26.01.2022, 21:23
Ja wielokrotnie ostrzegałem, bo eurokołchoźnicy podjęli desperacką walkę z klimatem A klimat nie ma wyjścia i musi podjąć desperacką walkę z ludzkością, na czym pewnie wyjdzie ona, jak Zabłocki na mydle. Ale zanim to się okaże, to rozpasani eurokołchoźnicy w asyście gówniarstwa będą podróżować na sympozjony, gdzie w dobrym towarzystwie i znakomitej atmosferze można wypić i pop.... Wszystko odbywa się więc prawidłowo, bo starsi ludzie z pewnością pamiętają PRL-owską definicję koniaku – że jest to napój klasy robotniczej, spijany ustami jej najlepszych przedstawicieli. TW "Anna" i Helmuta piły wódę!

Teraz, chodzi o to, by zmniejszyć temperaturę na Ziemi o 1,5 stopnia Celsjusza. W przeciwnym razie już za 9 lat czeka nas katastrofa, w porównaniu z którą walka o pokój nie zasługuje na najmniejszą uwagę. Jak ta katastrofa się zacznie – tego jeszcze nie wiemy, ale w takiej sytuacji dobrze jest odwołać się do literatury, a konkretnie – do przepowiedni św. Ildefonsa, czyli Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, który twierdził, że „wszystko dokładnie będzie, jak przewidział ksiądz z Dukwi; księżyc może i wzejdzie, ale o kształtach brukwi”. Na samą myśl o takich kataklizmach człowiekowi cierpnie skóra, a to przecież dopiero początek, bo potem jak eurokołchoźnicy się nie opamiętają to będzie jeszcze gorzej.
Gucio
Gucio 27.01.2022, 09:04
Ziemię naturę trzeba chronić. To nasza matka. Ziemi należy się szacunek. Z miłości do naszych dzieci, wnuków i prawnuków.
Tragedia Skandynawska
Tragedia Skandynawska 27.01.2022, 09:45
A wśród reniferów dalej prawa natury! Towarzysze renifery całą Waszą naukę mają w doopie!
...
... 26.01.2022, 18:47
Głupoty piszesz. Za dużo TVNu I ONETu.
móżyn-albinos
móżyn-albinos 26.01.2022, 10:22
Chłopaki! Słabo się staracie! Towarzysze Hołownia i Kobosko nie będą z was zadowoleni. Kto wie, czy was nie wymienią na innych, bardziej operatywnych. Próbowaliście może pod izbą wytrzeźwień i na cmentarzu czerwonoarmistów? Czy nie lepszy byłby baner z 8-ma gwiazdkami?
A.
A. 26.01.2022, 08:51
Kim są z zawodu ci panowie? Jakie mają wykształcenie? Gdzie pracują? Rozumim, że na tę akcję wzięli urlop u pracodawcy?Takie pytania mi się nasuwają, bo mam podejrzenie graniczące z pewnością, że chcą się załapać w przyszłym rozdaniu do lekkiej pracy za niemałe pieniądze nie mając ku temu absolutnie żadnych kompetencji.
...
... 26.01.2022, 18:48
Im wystarczy długoterminowa zbiórka.
1961
1961 25.01.2022, 17:10
Znowu beka z ludzi, taka żółta ! Niechciane dziecko PO zaczepia ludzi na ulicy
Jolanta Makowska
Jolanta Makowska 26.01.2022, 08:55
Czy oni są z już Niemcami i Putinem?? Czy to demokraci z USA popierają ich?? Odpowiedzcie jasno ! Czy Józio Biden oddal ich Niemcom??
ala
ala 27.01.2022, 07:25
2050 zostało stworzone przez PO i PSL aby odebrać elektorat Pisowi. Już były takie cuda -Petru z Nowoczęsną i Palikot .Gdzie one są ???
W śmietniku politycznym !
Gucio
Gucio 26.01.2022, 09:40
Jolanto. A czy inni, poza tobą, członkowie rodziny są zdrowi ?
Postrzeleniec ze Szwecji
Postrzeleniec ze Szwecji 26.01.2022, 18:25
Gucio pieniaczu! To popisz się swoim rozumieniem polityki i powiedz czy jeszcze trzymają z nimi Demokraci z Ameryki , czy oddali ich w pacht Niemcom za poparcie Józia Bidena w wojnie z Chinami? To folksdojcze czy "liberałowie"??
Gucio
Gucio 27.01.2022, 09:05
Postrzeleniec. Mnie interesuje tu i teraz lokalna polityka. Szwecja-Polska. USA jest daleko i zawsze Polskę ru.cha bez gry wstępnej. Jak to powiedział Sikorski ?
Jan
Jan 25.01.2022, 14:49
Projekt Holownia 2050 tyle wart co tych 3 dudkow na zdjeciach. Zatrzymaly sie 1,2 osoby ktorym "politycy" tarasowali przejscie chodnikiem
znamygo
znamygo 25.01.2022, 12:48
Mirosław Płaczkowski ten pan zmienia barwy jak opłaty
zw-kowalski
zw-kowalski 25.01.2022, 11:44
Gdy Morawiecki był prezesem BZWBK to za przelew z BZWBK do Swedbank płaciłem 100 razy drożej niż że Swedbank do BZWBK. Teraz w drodze do i Afryki był w Polsce prawie dwa tygodnie. I jestem w szoku jaka drożyzna. Masakra. Wszyscy dostawcy podnoszą ceny nie o 9% ale o kilkadziesiąt.
Analfabeta
Analfabeta 26.01.2022, 08:51
W Szwecji też się pieni?? Niechby spróbował to ucięliby mu łeb przy samej doopie?!!!!
Zw-kowalski
Zw-kowalski 26.01.2022, 09:46
Analfabeto. Tu jestem bezpieczny. Większość uchodźców to ateiści. Nie mamy Rydzyka, Oko, Bortnowskiego, bartnika, karpienko i podobnie nawiedzonych. Sprawdź na dowolnym portalu ile zabójstw dziennie jest w Polsce? Sprawdź ile dzieciobójczyn pochodzi z powiatu oleśnickiego ,?
móżyn-albinos
móżyn-albinos 25.01.2022, 15:26
Jak cię stać na wielokrotne wojaże po Afryce, to nie narzekaj na drożyznę w Polsce, którą opuściłeś dla lepszego życia w Szwecji. Może Szwedzi wysyłają cię do Afryki, abyś zachęcał do przybycia kolejnych imigrantów afrykańskich. W takim razie mógłbyś nazwać się "współczesnym, cynicznym handlarzem niewolników".
zw-kowalski
zw-kowalski 25.01.2022, 16:27
Móżynie. Polskę opuściłem po tym jak Bronś ze swoim sekretarzem Rybakiem oraz rewident Jarosiewicz wraz z wszystkimi ówczesnymi naczelnikami złożyli na mnie donos do prokuratury a prokurator Bylicka szybko sporządziła akt oskarżenia. Sekretarz Rybak kserował moją korespondencję adresowaną do m.in. radnego Pałki. Gdy zostałem uniewinniony owi donosiciele nie przeprosili mnie. Czy twoim zdaniem miałem czekać aż kolejny idiota oskarży mnie o coś grubszymi nićmi szyte ? PS. Nie narzekam na drożyznę. Szkoda mi was. Bo ja do tej pory płacę tyle samo za prąd.
ala
ala 27.01.2022, 07:06

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Gucio
Gucio 27.01.2022, 09:08
ala. Wskaż konkretne przekręty !!!!!!!!! Może był stosowany list gończy ? Może znasz decyzję urzędu skarbowego o domiarze podatku ? Może znasz jakieś akty oskarżenia ? Oczywiście poza aktem oskarżenia po donosie Bronsia i jego przy***sów. Donos Bronsia i jego gwardii padł w sądzie.
móżyn-albinos
móżyn-albinos 26.01.2022, 10:14
Dlaczego się tłumaczysz, jakbyś był winny? Jeżeli "niezależny" sąd cię uniewinnił i masz "czyste sumienie" to nie masz się czego obawiać w Polsce. Ale widocznie wolisz grać rolę cierpiętnika i niewiniątka. Nic tylko przyprawić ci skrzydełka i aureolę.
Gucio
Gucio 27.01.2022, 09:09
Móżynie. Przeczytaj do poduszki sprostowanie wydrukowane przez Panoramę Oleśnicką.
zw-kowalski
zw-kowalski 26.01.2022, 12:21
Mozynie. Jesteś analfabeta wtórnym. Tacy jak wymienieni donosiciele są w stanie wyprodukować dowolny dowód aby pozbyć się kogoś kto myśli inaczej. Wiem jaki numer chcieli wykręcić radnemu Lewandowskiemu aby się go pozbyć z rady. A to, że wybrałem prawdziwą wolność irytuje ciebie. Wjechałem do swojej ojczyzny bez okazywania testu i certyfikatu. Gdy wróciłem do Katowic z Afryki byłem poddany przez funkcjonariuszy reżimowego państwa restrykcjom typu paszport covidowy, testy. Ten sam system nie zapewnił mi dystansu jaki ten sam system wymyślił dla innych.
Gucio
Gucio 26.01.2022, 11:02
Móżynie. Masz mentalność teologa. Teolog zawsze lepiej wie co tzw bóg lub Chrystus powiedział i co miał na myśli. Skąd ciemnogrodzki móżynie wiesz co myślą inni ? Urojenia ? Omamy ? Czy cierpisz na inną przypadłość.
móżyn-albinos
móżyn-albinos 26.01.2022, 11:42
Widzę, że zw-kowalski już cię zaangażował do roli osobistego czworonożnego obrońcy. Niejeden groźny i agresywny buldog lub bokser wabi się dla niepoznaki "Gucio".
zw-kowalski
zw-kowalski 26.01.2022, 12:23
Jedynego boksera jakiego znam to niemową Bartnik. Specjalista od marszów różańcowych itp itd. Niech tobie tzw bog wybaczy albowiem nie wiesz co czynisz.
esz..
esz.. 25.01.2022, 12:17
Coś w tym jest. Swojego czasu rozmawiałem z bliską mi osobą, która przepracowała ćwierć wieku w BZ WBK (pierw BZ), powiedział mi wprost, że do upadku tego banku i w konsekwencji sprzedania zagranicznemu gigantowi doprowadził kłamca od miski ryżu...
móżyn-albinos
móżyn-albinos 26.01.2022, 10:11
Coś jednak w tym jest! Czy rozważyłeś (-aś) taką możliwość, że przyczyną upadku tego banku, była bliska ci osoba, która okazała się pracownikiem niezastąpionym i po swoim odejściu doprowadziła mimo woli do niechybnej katastrofy finansowej.
zw-kowalski
zw-kowalski 26.01.2022, 12:24
Mozyn. Wszyscy winni tylko nie Morawiecki.
ala
ala 27.01.2022, 07:10
To tak jak z tobą wszyscy winni a ty świętoszek tylko na ołtarze
Gucio