WOJNA NA GÓRZE! POLECĄ GŁOWY RADNEGO I URZĘDNIKA?

  • 24.01.2022, 15:47
  • OAI
WOJNA NA GÓRZE! POLECĄ GŁOWY RADNEGO I URZĘDNIKA? pixabay.com
Co nowego w "Panoramie Oleśnickiej"? Jutro nowe wydanie tygodnika.

TYLKO W PANORAMIE GDZIE MIESZKA RADNY MAREK KAMASZYŁO?

  • Gdzie mieszka radny Kamaszyło? No właśnie, gdzie? On utrzymuje, że w Oleśnicy. Czy jego wyjaśnienia, że nie mieszka w Poniatowicach przekonują?
  • Na posiedzeniu Komisji Skarg bogaty materiał dowodowy zaprezentował Damian Siedlecki z Koalicji Obywatelskiej. Okazało się, że dysponuje materiałem zdjęciowym i faktograficznym o przebywaniu Kamaszyły w nieruchomości w Poniatowicach. Ten jednak twardo obstawał przy tym, że mieszka na Poprzecznej, a w Poniatowicach jest "adres, pod którym zlokalizowana jest nieruchomość, której jestem współwłaścicielem. W Poniatowicach zamieszkują moje małoletnie dzieci wraz z matką" - mówił.
  • Szeroka relacja z posiedzenia komisji w "Oleśnickiej". Mnóstwo ciekawych faktów!

TYLKO W PANORAMIE RADNY STRACI MANDAT, A URZĘDNIK STANOWISKO?
Zaostrza się polityczny spór w gminie Oleśnica. Czy jego ofiarami będą z jednej strony radny, z drugiej urzędnik? Ostatnie 2 lata kadencji zapowiadają się na burzliwe. Pierwsze pioruny już uderzyły...
W Panoramie szeroka analiza konfliktu, który eskaluje:

O co chodzi w sprawie Korzępy?
Jak zarzuty komentuje radny?
Spór jest daleko szerszy
Korzępa vs. Syta, Syta vs. Korzępa
Czy w Radzie Gminy jest już opozycja?
W tle zimna wojna Bronsia z Kasiną

NAWOŁYWAŁ DO ZBRODNI PRZECIWKO JANOWI BRONSIOWI?
Prokuratura Rejonowa w Oleśnicy analizuje zawiadomienie Jana Bronsia. Co się w nim znalazło? Czy doszło do "przestępstwa nawoływania do zbrodni" i dwóch innych? Czy zostanie wszczęte dochodzenie? I kto je poprowadzi?

TYLKO W PANORAMIE PASTOR: UPAMIĘTNIJCIE ŻYDÓW!
Sycowski pastor wzywa do upamiętnienia Żydów mieszkających przed laty w Oels.

TROJACZKI I BLIŹNIAKI
Ile było narodzin w szpitalu w Oleśnicy w roku 2021? Ile urodziło się trojaczków, a ile par bliźniąt? I ile było "cesarek"?

TYLKO W PANORAMIE FREKWENCJA WŁADZY
"Panorama" sprawdziła, jak wyglądała frekwencja na posiedzeniach Zarządu Powiatu. Kto miał 25 procent nieobecności?

CZY SKOŃCZĄ SIĘ KOLEJKI NA WYMAZY?
Czy dodatkowe wymazy w Sycowie rozładują kolejki do testów związanych z COVID-19 w Oleśnicy?

TYLKO W PANORAMIE JASNOŚĆ WIDZENIA
Co zaoferuje przeniesiona poradnia okulistyczna?

TYLKO W PANORAMIE TERAPEUTKA Z PASJĄ
Przybywa dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Potrzebni są terapeuci z pasją. Z jednym z nich "Oleśnicka" rozmawiała.

TYLKO W PANORAMIE MUZYK W TEOBAŃKOLOGII
Dzieło księdza Teodora Sawielewicza rośnie w siłę.

TYLKO W PANORAMIE KTO TRUJE RZEKĘ?!
Kolejne zanieczyszczenie na rzece Oleśnica!

TYLKO W PANORAMIE JEDZIE, JEDZIE STRAŻ OGNIOWA
Ile pożarów wybuchło w gminach powiatu oleśnickiego w latach 2017 - 2021? Jest ich więcej czy mniej?

PIENIĄDZE Z KONKURSÓW
Jakie są wyniki konkursów na miejskie dotacje na ferie, działalność organizacji i stowarzyszeń oraz na sport? Jednym słowem - ile kto dostał?

TYLKO W PANORAMIE BLOKI CZY BOISKO?
Niezmiernie ciekawa dyskusja na temat kierunków rozwoju Oleśnicy!

PANORAMA SYCOWA

  • PASTOR MILLER NIEZMIENNIE OSKARŻA:

"Ktoś sprowadził inwestorów. Ktoś im pomógł. Wiele osób stawia bolesne pytania dotyczące korupcji".

Mnóstwo innych ostrych oskarżeń i zaskakujących tez padło na "spontanicznym spacerze" ok. 100 sycowian, protestujących przeciwko budowie spalarni. Wypowiadali się też żona pastora, Wojciech Kociński, Józef Czechowski, leśniczy Adam Sroka. Radnym z ugrupowania burmistrza zarzucono, że się boją, "albo dostali koperty"...

  • Protasiewicz po raz drugi
  • 79 pism w sprawie spalarni
  • Gdzie są podpisy?
  • Przyjadą nawet z Syberii, czyli XIX Koncert Charytatywny
  • Sycowskie paradoksy

TWARDOGÓRA

  • W Lotniku zmiany
  • Zaśpiewali najpiękniej
  • Gdzie najładniej świeciło?
  • Stypendia dla najlepszych
  • 650 do puszki

BIERUTÓW

  • INWESTYCYJNY REKORD - 17 milionów na inwestycje to rekord w historii Bierutowa.
  • Tak drzewiej wyglądały - dawne pałace i kościół
  • Ta książka jest im bliska
  • Tak płonie sadza
  • Będzie cieplej
  • W Wabienicach chcą wytańczyć wóz
  • Ferie z OKiS-em

MIĘDZYBÓRZ

  • Pobiegli zbójnicy

GMINA OLEŚNICA

  • Będzie "rzeźba dla Niepodległej"? Czy będzie to pomnik rotmistrza Pileckiego?
  • Kto robi bałagan w Poniatowicach?

DOBROSZYCE
Kto zostanie patronem? Czy będzie to Wróbelek Elemelek?

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (59)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

sami swoi
sami swoi 27.01.2022, 06:15
Całkiem jak w 'Krużewnikach', te ciągłe spory między pawlakami i kargulami!
tyle w temacie
tyle w temacie 26.01.2022, 15:02
Prawie cała wioska wie gdzie mieszka radny K. I gdzie są zaspakajane jego dzienno/nocne "potrzeby"
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 26.01.2022, 13:43
"PASTOR: UPAMIĘTNIJCIE ŻYDÓW!" - tak, lapidarium powinno być kompletne. Wiadomo też, że fragmenty płyt nagrobnych użyto do wytyczania rabat w mieście.
"BLOKI CZY BOISKO?" - ani jedno, ani drugie, chociaż ... ten teren należałoby tak zagospodarować, by były miejsca parkingowe, średnia architektura zielona z rabatami, krzewami, by okoliczni mieszkańcy mieli - ładny widok z okien, balkonów, właściciele psów przyjemność ze spacerowania i w tym obszarze można byłoby wkomponować element rekreacji ruchowej, ale nie taką sztampę jak w parku przy ul. Daszyńskiego, albo wzdłuż I LO. Proponuję odwiedzić wrocławski Tarnogaj.
internauta
internauta 26.01.2022, 14:47
Czy wg Pana jest w Oleśnicy cokolwiek, co Panu się podoba? Bardzo proszę o wskazanie.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 27.01.2022, 10:48
Tchórzliwy Internauto, napisz to samo podpisując się swoim imieniem i nazwiskiem. Miej odrobinę cywilnej odwagi i nie bój się ponosić pełnej odpowiedzialności za swoje słowa.
cecylka
cecylka 27.01.2022, 06:18
Jak mój kochany pan Krzysiu nie dostanie 'Oskara' w tym roku...za te jego filmiki, to się chyba pochlastam...
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 27.01.2022, 10:49
Tchórzliwy Internauto, napisz to samo podpisując się swoim imieniem i nazwiskiem. Miej odrobinę cywilnej odwagi i nie bój się ponosić pełnej odpowiedzialności za swoje słowa.
Gucio
Gucio 26.01.2022, 16:14
Internauto. A wskaż mi jedno zdanie jedną rzecz w której Pan Krzysztof nie ma racji. Oleśnica jest zaniedbana. Ratusz dba o wydawanie pieniędzy i płacenia bardzo drogo.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 27.01.2022, 10:50
Lepiej, gdyby ten wpis dokonany był z imieniem i nazwiskiem autora
cecylka
cecylka 27.01.2022, 06:17
Jeszcze raz przypominam regulamin tego forum: pkt.1. Krzysio ma zawsze rację * pkt.2. Jeżeli jej nie ma, patrz pkt.1.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 27.01.2022, 10:49
Tchórzliwy Internauto, napisz to samo podpisując się swoim imieniem i nazwiskiem. Miej odrobinę cywilnej odwagi i nie bój się ponosić pełnej odpowiedzialności za swoje słowa.
cecylka
cecylka 27.01.2022, 11:01
Panie Krzysiu kochany, zasługuje pan na nagrodę 'Nudziarza Roku' w tym pierdziszewie!
W.
W. 27.01.2022, 11:10
A Cecylka zasługuje na miano wielbicielki roku ;-)
cecylka
cecylka 27.01.2022, 12:42
Serdecznie dziękuję za docenienie mojego uwielbienia dla pana Krzysia. Wcale się nie wstydzę że go kocham szalenie. Buziaczki.
Wyborca z Rodziny
Wyborca z Rodziny 25.01.2022, 21:51
Jednym słowem lipa... że jeden Radny Śledzi drugiego... Pan Siedlecki nie ma swoich spraw do sprawowania mandatu tylko jazda za Markiem Kamaszyło? Troche to lipnie wygląda ... Wiadomo że Meldunek dziś nic nie znaczy.. ale też, że bycie u swojej kobiety też nie wiele znaczy... bo można jechać do kogoś i być pare dni... pomoż w Obejsciu czy Kolo domu.. to tez ma swoje znaczenie a przecież ... można powiedzieć prawdę i tylę... jeśli jest kłamstwo to lepiej odejść z Podniesionym czołem i tyle... nie bronić nic na siłę... zachować twarz i wyjść.. a brnienie w kłamstwie to żle wygląda... a poza tym... Czy Warto Szukać na siebie haków Panie Siedlecki Czy Pan jest taki idealny...
Ola
Ola 27.01.2022, 00:45
A czy to po katolicku, być kilka dni u swojej kobiety, czy jednak tworzyć rodzine i z nią mieszkać?
O
O 26.01.2022, 13:52
Brnienie, ciekawe słowo.
Wyborca z Rodziny
Wyborca z Rodziny 26.01.2022, 15:32
brnienie czy brnąć... pomyłka slinie poważna ale ważny jest kontekst
Gucio
Gucio 26.01.2022, 16:16
Święta racja. Jeszcze trochę i będzie tobie wypominał alimenty lub pochodzenie.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 26.01.2022, 13:48
Dobrze napisane. Szkoda, że anonimowe. Taki tekst autorstwa konkretnej osoby miałby zdecydowaną większą moc. Tak, radni powinni tracić czas na poważniejsze tematy. Z tego wynika, że panu D. Siedleckiemu się nudzi i podobne tematy wymyśla, wysiadując w sklepie z pieczywem, albo na ławce, siedząc nieprzykładnie. Może warto zestawić dokonania obu panów na rzecz Oleśnicy?
Dziane
Dziane 27.01.2022, 00:47
Ciekawe bo jeśli radny kamaszylo zamieszkuje de facto w ponoatowiach to działania radnego siedleckiego są jak najbardziej adekwatne. Nie przeszkadza panu ewentualne robienie w jajo wyborców?
Dziane
Dziane 27.01.2022, 00:47
Ciekawe bo jeśli radny kamaszylo zamieszkuje de facto w ponoatowiach to działania radnego siedleckiego są jak najbardziej adekwatne. Nie przeszkadza panu ewentualne robienie w jajo wyborców?
Damian od Siedleckiego
Damian od Siedleckiego 25.01.2022, 22:45
Prawda zawsze wyjdzie na jaw... i najwiecej szumu robią ci co najwiecej narozrabiali... Panie Siedlecki czas na Pana...
Obserwator
Obserwator 25.01.2022, 22:42
W jednej i drugiej sprawie, w mieście i w gminie jeden drugiemu próbuje udowodnić, który ma więcej za uszami. Zanim wytkniesz komuś jego przewinienia zastanów się czy sam jesteś bez winy. A tu jak widać szczekają Ci, którzy na sumieniu mają najwięcej...
Gucio
Gucio 26.01.2022, 16:18
Obserwator. Masz moralność Kalego. Myślisz jak PiS. Czy twoim zdaniem popełniający wykroczenie czy czyn zabroniony nie ma prawa wytknąć policji , prokuraturze i samemu sądowi błędy proceduralne, przekroczenie uprawnień itp. itd.
drugi Wąchock
drugi Wąchock 25.01.2022, 20:27
Uwielbiam ten pierdziszewski 'muppet show'!
...
... 25.01.2022, 19:59
Panorama napisała o sprawie Kamaszyły, m.in.:
"Na wniosek Czarneckiego komisja jednomyślnie postanowiła, że zwróci się do przewodniczącego Rady o wydanie opinii prawnej oceniającej przedstawione materiały.
Bielański, który poparł powyższy wniosek, zauważył jednak, że jeżeli prawnik ma wydać opinię na podstawie dwóch dowodów (stara deklaracja śmieciowa i meldunek), to są one „niewystarczające” i „w żaden sposób na tej podstawie nikt obiektywnej opinii nie może wydać”.

Zawnioskował, aby przewodniczący Rady wystąpił do Urzędu Gminy o kopię deklaracji o wysokości opłat za gospodarowanie odpadów, o przedstawienie wykazu osób zameldowanych pod adresem w Poniatowicach, o kopię na dostarczenie wody i odbiór ścieków oraz złożył wniosek do Taurona w kwestii rachunków za energię.

Wniosek został jednak przez radnych ORS (Czarnecki, Brattig,
Mandat) odrzucony.
Odrzucono też wniosek Bielańskiego, aby opinię prawną wydała kancelaria niezależna od Urzędu Miasta, a nie jego prawnicy". ...
Paweł
Paweł 25.01.2022, 20:51
Wydaje mi się, że teraz się zacznie szeroko zakrojona akcja ORS ratowania czterech liter pana Kamaszyły (bo trzeba ratować kolegę). Praktycznie ORS odrzuciło wnioski o wnikliwe zbadanie sprawy = przewidują jaki byłby wynik badania i boją się, że TA PRAWDA WYJDZIE NA JAW, przez co kolega z partii może stracić mandat. Gdyby nie bali się o to co jest we wnioskowanych deklaracjach Kamaszyły, nie zagłosowaliby przeciw ich ujawnieniu. Jeśli to prawda, że radny Jan Mandat był stróżem prawa, a teraz jest przeciwny ustaleniu prawdy, czy ktoś złamał prawo czy nie, tylko głosuje tak, żeby utrudnić odkrycie prawdy, to nie świadczy to dobrze o nim.
Zawiedziony wyborca
Zawiedziony wyborca 25.01.2022, 20:11
to teraz tylko pozostaje złozyc zawiadomienie do prokuratury o poswiadczenie nieprawdy. Panstwo z ORS- naprawdę warto? Panie Mandat, pan jako były policjant- serio?
W punkt
W punkt 25.01.2022, 18:20
Układ zamknięty...
Danuta
Danuta 25.01.2022, 15:53
Jeśli się okaże, że radny Marek Kamaszyło skłamał w oświadczeniu o faktycznym miejscu swojego zamieszkania, to będzie musiał oddać wszystkie diety radnego, które pobrał od początku kadencji?
Jan
Jan 25.01.2022, 14:42
Wybor pomiedzy Bronsiem a PO to przysłowiowy wybor pomiedzy dzuma a cholera. Ten pierwszy chory na władze stworzyl "uklad zamkniety" a moze paramafię. Olesnickie PO moze same nie jest zle, ale ich przywodca to juz tragizm. Dlugo kolejne roczniki mlodziezy beda sie uczyly o ich mało inteligentnym i sprzedajnym przywodzcy.
@Jan
@Jan 25.01.2022, 23:24
według stanu na dzień 25 stycznia 2022 r., oleśnickie PO nie ma swojego "przywódcy" :) a "mało inteligentny i sprzedajny" nie ma szans nim zostać!
Kochający ojciec
Kochający ojciec 25.01.2022, 10:54
Nie wyobrażam sobie zostawić dwoje nieletnich dzieci z matką, ludzi których kocham samych w domu choćby na jedną noc.
Separowany ojciec
Separowany ojciec 25.01.2022, 15:00
Kochający ojciec. Ale Ty to nie Kamaszylo.
wyborca
wyborca 25.01.2022, 08:11
Wojna Bronsia z Kasiną. Polański przeciw Bronsiowi. Piekło zamarza. Jakiś czas temu nie dało się panom z PO przetłumaczyć, żeby stanąć w kontrze do Brosia. Wielu zapatrzonych i bezkrytycznie słuchających Bronsia teraz dostaje od niego po tyłku. Przyszedł czas kiedy doświadczają na własnej jakim naprawdę człowiekiem jest Bronś. Nie słuchali jak kilka lat temu niektórzy mówili, że Bronsia trzeba z lokalnej polityki delikatnie usnąć.
Gucio
Gucio 25.01.2022, 10:14
Ja to twierdziłem ponad 20 lat temu.
Gucio
Gucio 25.01.2022, 02:16
Sprawa jest prosta. Zgłoście w prokuraturze poświadczenie nieprawdy. Jako dowód przedstawcie dane gdzie logował się jego telefon. Wtedy wszystko wyjdzie. Ale koleś idzie w zaparte.
Jak to jest?
Jak to jest? 24.01.2022, 22:01
Mam mieszane uczucia co do określania "dobrym człowiekiem" kogoś kto zostawia kobietę z dwójką małych dzieci dla robienia kariery w polityce... Naprawdę warto było poświęcić rodzinę panie Marku? Czy jednak nas pan trochę oszukuje i wcale nie porzucił pan rodziny, ale mieszka pan sobie w Poniatowicach z żoną i dziećmi, a do Oleśnicy jeździ pan tylko parę razy w miesiącu do roboty?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 24.01.2022, 21:03
To czas go poznać bo jest dobrym czlowiekiem
Były kolega
Były kolega 25.01.2022, 08:31
Marek, pisanie o sobie w trzeciej osobie to dowód megalomanii, jeśli wiesz, co to. Zejdź na ziemię, przeproś wyborców i oddaj mandat, który w zaistniałych okolicznościach posiadasz bezprawnie.
Lidka
Lidka 24.01.2022, 20:51
Ja nie znam radnego Kamaszyły i nie wiem co zrobił dla Oleśnicy (słyszałam jedynie o przejazdach pociągów, które organizował), ale cokolwiek zrobił i robi, to go przecież nie zwalnia z przestrzegania prawa. Nie musi być radnym, żeby udzielać się w kolejnictwie. Może być konduktorem, maszynistą, zawiadowcą stacji itp. Na pewno nadaje się do jakiejś pracy, tylko musi uwierzyć w siebie.
Łysy
Łysy 24.01.2022, 21:34
Lidka ,dokładnie jest tak jak piszesz on nic nie zrobił dla miasta i jego mieszkańców .Za to Pan Siedlecki zadbał o ławeczki na Serbinowie .
Beata
Beata 24.01.2022, 22:45
Pan Siedlecki stara sie tez o refundacje in vitro, jest bardzo aktywnym i merytorycznym radnym
Kolega
Kolega 24.01.2022, 19:30
Marek dużo zrobił dla miasta ciągle się udziela i zawsze można liczyć na jego pomoc
bezRadna G.
bezRadna G. 25.01.2022, 07:25
No i raz w miesiącu siedzi w ratuszu 10 godzin .....
dol
dol 25.01.2022, 01:31
dla powiatu też dużo robi! kolegę z piaskownicy wsadził na stołek dyrektora w ZDP, który niszczy ongiś całkiem nieźle funkcjonującą jednostkę, teraz zero inwestycji, zero remontów, zimowe koszenie trawy, tylko samochody osobowe do samowolki i ustawiane rozbiórki ;) Poniatowice to też powiat :) 2023 wszystkich wymiecie, no chyba, że wcześniej to pier.....nie.
Jadzia
Jadzia 24.01.2022, 22:45
To w poniatowicach niech tez zrobi
.
. 24.01.2022, 20:19
@ Kolega, ale to nie zmienia faktu, że nie można działać poza granicami prawa
Teresa
Teresa 24.01.2022, 19:55
A ja wolałabym, żeby Oleśnicą rządziły osoby, które moralnie są nieskazitelne i nie zostawiają swojej rodziny dla władzy. Nie potrzebujemy ze strony radnych aż takiego poświęcenia. Niech pan radny wraca do żony i będzie dobrym mężem i tatą. Oleśnica sobie poradzi bez jego lokomotywy. Mamy tu dużo innych pociągów.
Kapitan
Kapitan 24.01.2022, 22:47
Tereso, semaforow tez mamy duzo!
Kleopatra
Kleopatra 24.01.2022, 22:04
Kochana Teresko , nam trzeba takich jak Sarna ,Siedlecki to są prawdziwi radni z powołania ,z krwi i kości oddani oleśnickim sprawą , mężni , bezinteresowni , wszystkich psełod radnych od Bronsia powinni odwołać
Ex wyborca
Ex wyborca 24.01.2022, 19:19
Idę zajrzę pod ten adres kamaszyly z poprzecznej....
Poniatowice
Poniatowice 24.01.2022, 19:29
Nikogo tam nie zastaniesz kamaszonuc u nas we wsi rezyduje.
Wanda
Wanda 24.01.2022, 19:12
Ale jak to!!!??? Pan radny Marek Kamaszyło zostawił w Poniatowicach na pastwę losu żonę z dwójką małych dzieci, żeby być radnym w Oleśnicy? Nigdzie indziej nie chcieli go przyjąć do roboty czy co?
Tigul
Tigul 24.01.2022, 18:52
dobre , radny Siedlecki z kolegami zrobi wszystko zeby wywalic Kamaszyle z rady.
:)
:) 24.01.2022, 19:19
Jeśli tak mówi prawo....
Wojna hybrydowa
Wojna hybrydowa 24.01.2022, 17:05
Ja pitolę! W gminie niezła jazda w myśl zasady oko za oko ząb za ząb.
Rolnik
Rolnik 24.01.2022, 18:20
Starszy Pan miesza wszędzie taka jego .buraczana natura

Pozostałe