Konsul RFN zwiedzał zabytki Oleśnicy

  • 21.01.2022, 09:39
  • OAI
Konsul RFN zwiedzał zabytki Oleśnicy fot. UM Oleśnicy
Oto komunikat Urzędu Miasta Oleśnicy;

"Dzisiejsza wizyta Konsula Generalnego Republiki Federalnej Niemiec Hansa Jörga Neumanna przy okazji otwarcia Oleśnickiego Lapidarium była również świetną sposobnością do zwiedzenia naszego pięknego miasta  Burmistrz Oleśnicy Jan Bronś z przyjemnością oprowadzał gości specjalnych i z nieskrywaną pasją opowiadał o historii Oleśnicy My doskonale wiemy, że w Oleśnicy można się zakochać Nasi goście chyba już też".

OAI

Zdjęcia (21)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (43)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Konsul Niemiecki
Konsul Niemiecki 23.01.2022, 10:11
Herr Bürgermeister, stwierdzam, że Stadt Oels jest strasznie zaniedbane. Brakuje tutaj Deutsche Ordnung. Jest dużo Abfälle, a na Ohlauerstraße arkady są sehr verpißt ....
piso-katolib
piso-katolib 22.01.2022, 21:47
A mnie zastanawia to, dlaczego nasz Krzysiu...tak kocha 'niemkę' cecylkę?
rus
rus 23.01.2022, 11:37
Bo ona jest z duszy Rosjanką. Co roku (do 1917) jeździła do posiadłości rodowych pod Petersburg. Znała rosyjski i ma kilka zdjęć w haftowanych koszulach rosyjskich.
Ronin
Ronin 22.01.2022, 21:39
Trzeba było pokazać Konsulowi dywany liści, papierów i plastiku wzdłuż chodnika na Skłodowskiej - Curie. Dzieło sztuki niedbalstwa, tego, co przywraca Oleśnicy blask!
Można zwymiotować patrząc na tego obłudnika.
Makova Panenka
Makova Panenka 23.01.2022, 11:33
Może to instalacja artystyczna MAK ????
Też pochodzeniowiec.
Też pochodzeniowiec. 22.01.2022, 12:11
Konsul ist nach Heimat zurueckgegommem.
zw-kowalski
zw-kowalski 21.01.2022, 23:08
A co z radnym Kazikiem ? Nie oddał hołdu Konsulowi
?
Kabaret starszego pana
Kabaret starszego pana 23.01.2022, 11:34
Pisał płomienne przemówienie ......
Czesław Śliwa
Czesław Śliwa 21.01.2022, 18:54
Oczywiście, prasa spełnia swoje zadanie… Spełniła swoją ważną powinność. Ostrzegła przed złym. Ostrzegła przed takimi panami jak ja. Bo z tym trzeba walczyć, bezsprzecznie. Temu nie można pobłażać. Ale należało również dopatrzyć się drugiej strony medalu. Dlaczego to powstało?
króluje głupota
króluje głupota 21.01.2022, 16:09
Cała promocja Oleśnicy wskazuje, że burmistrz Bronś i jego najbliższe otoczenie nie mają pojęcia o historii miasta, Bronś też ma problem z najważniejszymi datami. Na olesnica.org ciągle autor pisze, że daty nie zgadzają się z tymi zawartymi w monografii Oleśnicy z 2006 r., która powstała na zamówienie właśnie burmistrza Bronsia. Promocja Oleśnicy wygląda jakby ją pisali ludzie bez pojęcia o ABC historii miasta, króluje głupota (np. napisano: bramy miejskie wzniesiono w XVIII w. !!!!!!)
Czesław Śliwa
Czesław Śliwa 21.01.2022, 18:56
Jestem przekonany, że w obecnej chwili znajdują się jeszcze ludzie, na wolności, którzy również są mistyfikatorami. Tak samo potrafią przyjmować jakieś komiczne swoje pozy, czy jakoś, bliżej, śmieszne, uniformy. Uważają się za Bóg wie kogo i wielkiego. Dokonują takich czy innych odchyleń od prawa.
Vateusz Maowiecki
Vateusz Maowiecki 21.01.2022, 17:49
to taki polski wał, przepraszam polski ład, ale w lokalnym oleśnickim wydaniu... Wiecie, rozumiecie, miało być pięknie, a wyszło jak zawsze...
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 21.01.2022, 17:49
Jakże większe znaczenie mogłaby mieć powyższa informacja, gdyby autor podpisał się swoim imieniem i nazwiskiem. Dlaczego wstydzi się tego co napisał?
Michał wracaj
Michał wracaj 21.01.2022, 15:31
Zabytki znacznie lepiej wyglądają od przewodnika....niestety.
Für Deutschland
Für Deutschland 21.01.2022, 14:25
Czy konsul widział też Bahnhof Oels ????
Hans
Hans 21.01.2022, 14:49
Oh ja, ich habe es gesehen. Es ist schrecklich! Ist es Donald Tusks Schuld?
Kazik aus Deutschland
Kazik aus Deutschland 21.01.2022, 19:50
Nein, das ist Burgermeister Johann schuld .....
Kabaret starszego pana
Kabaret starszego pana 21.01.2022, 12:16
A kiedy przyjedzie konsul Ben Silberstein ????
For dreamers
For dreamers 21.01.2022, 11:23
Słyszałem - może plotka, nie wiem - że Janek twardo się postawił i o reparacje zagaił. A to ci twardziel! Prawdziwy gospodarz! Ponoć powiedział, że następnym razem miły nie będzie, jeżeli Konsul nie załatwi u Olafa remontu ponad 400 km dróg powiatowych. I taką postawę to ja rozumiem.
Poniemiecki Egzemplarz
Poniemiecki Egzemplarz 21.01.2022, 11:09
A Krzysia pokazali??
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 21.01.2022, 17:51
Współczuję temu powyżej i tym poniżej - sami odzierają się z podmiotowości, uciekają w anonimowość, ciesząc się tym, że kogoś anonimowo zranią swoją pisaniną - człowiek - człowiekowi ...
cichy w.
cichy w. 21.01.2022, 13:35
Saksońskiego Łącznika koniecznie!
cecylka
cecylka 21.01.2022, 11:12
Mój Krzysiu jeszcze żyje, ale kiedyś może będą go pokazywali w zamku jak 'lenina'!
rechotyk
rechotyk 21.01.2022, 13:30
Uchichrałem się! :-)))
Murzynka
Murzynka 21.01.2022, 11:10
Raczej proniemiecki.
Reviewer
Reviewer 21.01.2022, 11:08
Ciekawe czy pokazano Panu Konsulowi tabliczkę ( https://www.olesnica.org/Synag… tablica.htm), mówiącą o tym, jak nazistowskie bojówki spaliły w Noc Kryształową żydowską synagogę? Można było pokazać, bo w końcu, tam jest mowa nie o Niemcach, tylko o nazistach, a Pan Konsul zapewne nazistą nie jest, więc by się nie obraził. ;-) :-)
:-(
:-( 21.01.2022, 10:26
Przecież Broni nie ma pojęcia o historii Oleśnicy. To jakaś kpina.
móżyn-albinos
móżyn-albinos 21.01.2022, 10:05
Ciekawe, czy obecni "gospodarze" (Ukraińcy, Białorusini, Litwini) na przedwojennych Kresach Wschodnich też by tak chętnie i otwarcie oprowadzali polską delegację po zniszczonych polskich zabytkach? Może konsul niemiecki dostał od nowego kanclerza Scholza polecenie aby sprawdzić, czy Oels jeszcze nadaje się do włączenia do niemieckiej "strefy wpływów".
w pis+du
w pis+du 21.01.2022, 11:07
Typowy piso-katolib...nie lubi 'innych' jak prezio piccolo!
cecylka
cecylka 21.01.2022, 09:58
Serdecznie Bóg zapłać panie Krzysiu kochany za pamięć o mnie!
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 21.01.2022, 17:55
Godności Tobie brakuje, by podpisać się swoim imieniem i nazwiskiem? I tak tchórzliwie, anonimowo odnosisz się do Najwyższego? Wstydzisz się tego?
errorem
errorem 21.01.2022, 20:12
Nie "Tobie", ale "Ci". Dbajmy jednakowoż o poprawną polszczyznę, bardzo proszę!
cecylka
cecylka 21.01.2022, 21:14
Panie Krzysiu kochany, ale ja pana kocham!
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 21.01.2022, 09:52
Czy pokazano Konsulowi salę Cecylii w zamku? Czy pochwalono się tym, jak dba się o obiekty z listy Narodowego Instytutu Dziedzictwa? Czy pokazano jak pięknie szczerbata jest ulica Sejmowa?
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 21.01.2022, 10:41
Tego się wstydzili: https://youtu.be/sIPciEDPyPE
dziedzic pruski
dziedzic pruski 21.01.2022, 13:29
Przepraszam bardzo, ale to pruskie dziedzictwo!
wujek dobra rada
wujek dobra rada 21.01.2022, 11:18
Krzysiu, tyle razy tobie mówiłem abyś używał statywu, a nie chodził i trząsł tą kamerą i ciągle robił zoom in/out. Kup sobie może 'gimbal' do kamery...jak wiesz o co chodzi.
zw-kowalski
zw-kowalski 21.01.2022, 23:03
Kamera GoPro 10 nie reaguje na wstrząsy. Możesz ją sobie nawet zamontować na rowerze i nie będą widoczne wstrząsy.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 21.01.2022, 17:53
Tchórzu anonimowy - napisz to samo, podpisując się swoim imieniem i nazwiskiem. A może pokaż, co potrafisz, o, pokaż czego dokonałeś ze statywem.
panimajesz
panimajesz 21.01.2022, 21:17
Sorry Krzysiu, ale moje rady były niestety 'merytoryczne'. A mnie nie zależy na tym, aby być lokalnym celebrytą i 'don Kichotem'!
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 21.01.2022, 10:38
Nie pokazali, to chociaż Wy zobaczcie: https://youtu.be/AojvUl-uCqw
szantrapa
szantrapa 21.01.2022, 10:01
A mogli szybciutko zamaskować atrapami.
My nie wstydzimy się dobrych wzorców
My nie wstydzimy się dobrych wzorców 21.01.2022, 12:18
Tak jak w wiosce potiomkinowskiej....

Pozostałe