Przystanek na żądanie? To absurd

  • 20.01.2022, 09:05
  • Źródło: Panorama Oleśnicka
Przystanek na żądanie? To absurd
O problemie napisała jeszcze w roku 2021 "Panorama Oleśnicka". Wywołała go działaczka Nowej Lewicy. Teraz poruszyła go radna Małgorzata Zakrzewska, na sesji Rady Miejskiej w Bierutowie.

Polregio to polskie przedsiębiorstwo transportowe, zajmujące się pasażerskimi przewozami kolejowymi. Powstało przez wydzielenie z Polskich Kolei Państwowych. Należy do Agencji Rozwoju Przemysłu i samorządów wszystkich województw.

8 grudnia Polregio opublikowało następujący komunikat: "Szanowni Podróżni, informujemy, że z dniem 12 grudnia 2021 poniższe przystanki ujęte są w rozkładzie jazdy jako „postój na żądanie”: Kopalina, Minkowice Oławskie, Doboszowice, Solniki Wielkie, Czerna Mała.

Podróżny zamierzający wsiąść do pociągu na przystanku, który jest ujęty w rozkładzie jazdy jako „postój na żądanie”, zobowiązany jest oczekiwać na przyjazd pociągu w miejscu widocznym dla maszynisty.

Podróżny zamierzający wysiąść z pociągu na przystanku, który jest ujęty w rozkładzie jazdy jako „postój na żądanie”, zobowiązany jest zgłosić ten fakt pracownikowi drużyny konduktorskiej, najpóźniej na stacji poprzedzającej przystanek oznaczony jako „postój na żądanie”.

- To informacja absurdalna - mówi "Panoramie Oleśnickiej" Iwona Wiśniewska-Kocjan, była radna powiatowa, działaczka Nowej Lewicy.

I tak argumentuje swoją opinię:

"W dobie Covid mam przejść pociąg, aby powiadomić konduktora, że chcę wysiąść? A nawet gdybym chciała zrobić to na stacji przed wejściem do pociągu np we Wrocławiu, to skąd mam wiedzieć, że konduktor będzie z przodu, czy z tyłu pociągu na mojej stacji? Ponadto - płacę za bilet w cenach takich jak PKP sobie życzy, a mam być traktowana jak pasażer drugiej kategorii. A jak się pociąg spóźnia (nawet o 40 minut)? Nie mogę wejść do poczekalni, bo mam być widoczna na peronie (wg PKP), gdyby nadjechał! Tak więc stoję i co? I marznę. W pociągach nie ma przycisków na żądanie - niech kolej najpierw to zrobi, a potem wprowadza takie zmiany. A gdy ktoś np. będzie chciał przyjechać na święta do rodziny w Solnikach, to skąd ma wiedzieć, że to przystanek na żądanie. Na biletach tego nie piszą! Nie wysiądzie? A kto z nas przed jakąkolwiek podróżą wchodzi na stronę internetową PKP, by zapoznać się z zasadami - regulaminami? Priorytetem wówczas jest dojazd do rodziny.  Śmieją się z tego wszyscy. Nawet obsługa pociągu...".
 

Źródło: Panorama Oleśnicka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

...
... 21.01.2022, 10:36
Ten pomysł to chyba po dobrej imprezie komuś błysnął
pijany konduktor
pijany konduktor 21.01.2022, 09:07
Ojtam, pociąg powinien zwalniać przed semaforem, a podróżni wyskakiwać na przygotowane materace!
zw-kowalski
zw-kowalski 21.01.2022, 08:44
Nie szukajcie problemu tam gdzie go nie ma. Kolej policzyła ile osób wsiada i wysiada na poszczególnych stacjach. Czysta ergonomia. Nie wierzę aby na tych stacjach stały lub wysiadały tłumy.
Głupota nie zna granic!
Głupota nie zna granic! 21.01.2022, 08:54
zw jak zwykle epatuje głupotą! Ergonomia to nauka o pracy, czyli dyscyplina naukowa zajmująca się przystosowaniem narzędzi, maszyn, środowiska oraz warunków pracy do anatomicznych i psychofizycznych możliwości człowieka. Uzupełnieniem zw powinna być opinia Krzysia.
PO DNO
PO DNO 21.01.2022, 08:59
Co na to UE? UE , czyli Niemcy. Krzysiu nam wyjaśni.
Adam
Adam 20.01.2022, 10:53
Większej durnoty nie widziałem, komuś klepki urwało!
Ewa Zraju
Ewa Zraju 20.01.2022, 16:16
Masz rację Adam. Co to za problem zgłosić ?

Pozostałe