Pijana twardogórzanka wiozła 8-letnią córkę

  • 20.01.2022, 08:53
  • Oficer prasowy KPP w Miliczu podinsp. Sławomir Waleński
Pijana twardogórzanka wiozła 8-letnią córkę
1,2 promila alkoholu w organizmie miała kobieta, która kierując samochodem osobowym marki Nissan w Bukowicach zjechała z drogi na pobocze, gdzie pojazd przewrócił się na lewy bok. Dramaturgii wydarzeniu dodaje fakt, że samochodem jechała także 8-letnia córka nietrzeźwej kierującej. Na szczęście dziewczynce i jej mamie nic się nie stało. Kobietę czekają teraz konsekwencje prawne bardzo nieodpowiedzialnego zachowania na drodze, a policjanci ponownie apelują do wszystkich kierujących o trzeźwość i zachowanie ostrożności na drodze.

Do tego niebezpiecznego zdarzenia doszło nocą o godzinie 3:30 w środę 19 stycznia na ulicy Wrocławskiej w Bukowicach. Jak wykazały wstępne policyjne ustalenia, kierująca samochodem osobowym marki Nissan Pixo prawdopodobnie nie dostosowała prędkości jazdy do warunków drogowych i zjechała z drogi na pobocze, gdzie pojazd przewrócił się na lewy bok.

Policjanci ustalili, że kierująca samochodem 35-letnia mieszkanka Twardogóry była pijana – badanie stanu trzeźwości wykazało w jej organizmie 1,2 promila alkoholu. Samochodem jechała także 8-letnia córka kierującej – na szczęście zarówno dziewczynka, jak i jej nieodpowiedzialna matka nie doznały obrażeń ciała podczas tego niebezpiecznego zdarzenia. Policjanci w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa drogowego zatrzymali kobiecie prawo jazdy, natomiast uszkodzony Nissan został odholowany na parking strzeżony. Po wykonaniu niezbędnych czynności służbowych policjanci zwolnili kobietę, natomiast dziewczynka została przekazana pod opiekę babci. 

Postępowanie jest w toku – sprawa znajdzie swój finał w milickim sądzie, gdzie kobieta poniesie konsekwencje prawne związane z kierowaniem samochodem osobowym będąc w stanie nietrzeźwości. Ponadto odpowie ona za spowodowanie zagrożenia dla swojej 8-letniej córki.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych. Świadczenie pieniężne może być orzeczone przez sąd nawet do kwoty 60 tysięcy złotych.

Oficer prasowy KPP w Miliczu podinsp. Sławomir Waleński

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

szarlatan
szarlatan 20.01.2022, 15:20
Zależy jakie ma POglady jak anty PiS to dostanie jeszcze odszkodowanie że droga była śliska

Pozostałe