Burmistrz Oleśnicy z nowym odznaczeniem

  • 14.01.2022, 16:08
  • OAI
Burmistrz Oleśnicy z nowym odznaczeniem fot. UM Oleśnicy
Oto komunikat Urzędu Miasta Oleśnicy:

"Burmistrz Oleśnicy Jan Bronś otrzymał dziś Kombatancki Krzyż Pamięci w uznaniu zasług w krzewieniu pamięci o bohaterskich czynach w walce o niepodległość naszej ojczyzny, przyznany przez Wielkopolski Zarząd Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Poznaniu".

OAI

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (55)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Nowy Wąchock
Nowy Wąchock 19.01.2022, 09:16
Jestem ciekawy czy wasz burmiszcz, codziennie rano czyta te wszystkie komentarze?
histmag
histmag 18.01.2022, 22:04
Pani doktor historii - nauczycielka oleśnicka napisała książkę o ruchu oporu na terenie powiatu oleśnickiego i okolic. Może za to Bronsia nagrodzili. Ale wydał książkę chyba Burmistrz Michał Kołaciński. Nie pamiętam. Zasadniczo to ona powinna dostać ten medal. Widać, że medale dostają nie ci, co powinni, szczególnie Bronś
zw-kowalski
zw-kowalski 18.01.2022, 08:04
Ale wy kochacie Jasia ?
zupak
zupak 18.01.2022, 07:32
Podobno 'jasio wędrowniczek' był pomocnikiem kucharza w czasie powstania?
Rebe
Rebe 18.01.2022, 13:03
W getcie ????
aaaaaaaaaoleśnica
aaaaaaaaaoleśnica 17.01.2022, 20:41
a ja gratuluje z całego serca!!! Pan BRONŚ zawsze młody duchem i z ,dziarskim uśmiechem!! To sięceni w tych szarych czasach............ Ja pozdrawiam z Ulicy Armii Krajowej i winszuję?
KBW
KBW 19.01.2022, 08:40
Z szyderczym uśmiechem!
H.
H. 17.01.2022, 20:42
czy na armii krajowej wali gnojem tak jak na ogrodowej???!! Codzien czuje jak ktos wywala w ilosciach churtowyh!!! ktoś to musi zkontrolowac!!11
ZENADA
ZENADA 17.01.2022, 20:43
kolego przedewszystkim to naucz sie pisac bo wstyd pozatym widać ze jestes trollem ordynarnym
ZENADA
zw-kowalski
zw-kowalski 17.01.2022, 21:21
Zenada. A jak się pisze "przedewszystkim"? Bo mnie uczono "przede wszystkim". Ale ja jestem stary dziad. Rocznik 60-ty.
H.
H. 17.01.2022, 20:45
Jakby tobie tak waliło pod nosem cały dzień to też byś chciał znaleźć źródło problemu.
Olet
Olet 18.01.2022, 07:00
Może to szambo w mieście wybija ????
dcd
dcd 17.01.2022, 18:41
A czemu akurat w Poznaniu? Bo tam rządzą koledzy czy dlatego, że nikt tam nie wie gdzie jest Oleśnica?
UB
UB 16.01.2022, 17:30
To za walkę z bandami leśnymi.
Z pierwszej ręki
Z pierwszej ręki 19.01.2022, 06:58
Podobno jancio walczył w Bieszczadach z UPA.
Kombatant
Kombatant 17.01.2022, 19:37
Ani góry wysokie,
ani morza głębokie
nie wstrzymają pochodu przyjaźni!
Przez walczące krainy
idą chłopcy, dziewczyny,
idą silni, promienni, odważni.

Stań razem z nami! Dotrzymaj kroku!
Splata nam ręce braterska więź.
Wygramy walkę o trwały pokój.
Wrogom wolności – wzniesiona pięść!

Równać krok, przyjaciele!
Komsomolcy na czele,
robotników i chłopów synowie.
Gdy przez Moskwę, Warszawę
śpiew niesiemy za sprawę,
świat młodzieży nam gromko odpowie!

Stań razem z nami! Dotrzymaj kroku!
Splata nam ręce braterska więź.
Wygramy walkę o trwały pokój.
Wrogom wolności – wzniesiona pięść!
M
M 16.01.2022, 10:16
Człowiek mem 🤦
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 15.01.2022, 21:59
Chciałbym poznać te "Zasług w Krzewieniu Pamięci o Bohaterskich Czynach w walce o niepodległość naszej Ojczyzny", czy chodzi o dziesięciolecia składania kwiatów pod pruskim pomnikiem, a może o to, że Oleśnica do dziś nie ma polskiego pomnika? Jan Bronś pierś chętnie wypina i sięga po coraz więcej pieniędzy podatników, by sobie dogodzić, podwyższając wynagrodzenie rękami sobie uległych miejskich radnych i to w czasie, gdy strefa ubóstwa, gdy liczba ubożejących rośnie. Jan Bronś się uśmiecha i ozdabia takimi błyskotkami. Może, gdy będzie na emeryturze, gdy będzie opuszczony, to będzie przechadzał się po Oleśnicy, obwieszony takimi ozdobami. W latach sześćdziesiątych, siedemdziesiątych był w Oleśnicy taki starszy pan, którego niemalże każdego dnia widywałem, gdy spacerował przez Oleśnice w marynarce z licznymi odznaczeniami. Wielu kpiło z niego, a we we mnie wzbudzał szacunek i zły byłem na tych, wyśmiewających. Jak będzie z Janem Bronsiem?
zw-kowalski
zw-kowalski 17.01.2022, 21:23
Krzysztof. Też się przyłączam do zapytania .
prawda czasu
prawda czasu 17.01.2022, 04:52
Nie pomnik, tylko dziedzic pruski! ;-)
teleranek
teleranek 15.01.2022, 21:21
Stowarzyszenie 'Klubu Pancernych' potwierdza, że szeregowy jancio był członkiem naszego klubu!
AL
AL 15.01.2022, 18:29
Rozszumiały się wierzby płaczące...lallal
Szarik
Szarik 15.01.2022, 14:43
Deszcze niespokojne la la la
Od "Gis" - jak gitara
Od "Gis" - jak gitara 17.01.2022, 16:53
Mmmmmm, mmmmm. Hej młody gwardzisto smutek zwalcz i strach. Przecież na tym piachu za trzydzieści lat przebiegnie z pewnością, jasna, długa, prosta, szeroka jak morze Trasa Łazienkowska i z brzegiem zetknie drugi brzeg, na którym twój ojciec legł, la,la, laaaa, la, la, la, la.
Rudy
Rudy 15.01.2022, 15:21
... w piecu naaaa pa limy, nakarmimy psa
sierż. Kos
sierż. Kos 15.01.2022, 16:03
..... do Wieruszowa wrócimy .....
Gustaw
Gustaw 15.01.2022, 19:49
... powrócimy wierni
my czterej pancerni
Rudy i nasz pies ...
Obergefreiter Kugel
Obergefreiter Kugel 15.01.2022, 21:28
Um jeden preise an der Rathaus halten .....
TW 'śpioch'
TW 'śpioch' 14.01.2022, 22:28
Bo wasz jancio walczył, jak malutki wuc kartofelek w czasie stanu wojennego!
ZSMP
ZSMP 18.01.2022, 07:02
Gazetki ścienne robił ....
Podatnik
Podatnik 14.01.2022, 22:21
Panie szanowny Burmistrzu Oleśnica PANA MUSI więcej zadbać oto miasteczko co jest duży chos nie wiadomo oco3wwtymchodzijestwdalszym ciągu nie zadbane co robią radni bez radni mało się interesują bałaganem wtym miasteczku i rozbojami wszystko niszczą co jest zrobione natomiast jest bardzo duzu3do zrobienia i nikogo nie interesuje
Oleśnicki Ruch Semaforów
Oleśnicki Ruch Semaforów 15.01.2022, 21:30
No przecież siedzimy w ratuszu od 10 do 15 ....
.
. 14.01.2022, 21:47
To się nie dzieje.
To się nie dzieje.
To się nie dzieje!

Zatrzymajcie tę karuzelę żenującej groteski, błagam.
I powiedzcie swojemu wsiowemu guru, że nie zapina się ostatniego guzika w marynarce.
Edek
Edek 16.01.2022, 17:27
Właśnie że się zapina, proponuję doczytać douczyć się potem zabierać się za komentarze dzbanie patentowany.
ale jaja
ale jaja 14.01.2022, 19:20
Może walczył w Poznaniu i może wyjechałby do Poznania na stałe.
marek
marek 14.01.2022, 18:53
" za krzewienie pamięci o bohaterskich czynach w walce o niepodległość naszej ojczyzny" - jakiś przykład działania Bronsia w Oleśnicy? Nie zauważyłem!
Holistycznie
Holistycznie 15.01.2022, 17:57
Pod pomnikiem Kombatanta ....
Za krzewienie pamieci o swoim portfelu
Za krzewienie pamieci o swoim portfelu 14.01.2022, 19:18
Takie jakie widać na załączonym obrazku: podwyżka opłat i podatków, a dla siebie i swoich podkomendnych podwyżka poborów...
bezcenne
bezcenne 14.01.2022, 18:42
No i ten 'czarny golfik' od Armaniego...
Cecylka
Cecylka 15.01.2022, 12:33
Jak był w zeszłym roku, podczas pandemii, w Alpach to sobie kupił ....
zw-kowalski
zw-kowalski 18.01.2022, 08:03
Nie w zeszłym bo zeszły to 2021 a w 2020. Ja również cały czas rok 2020 nazywam zeszłym :-)
Madziorno
Madziorno 14.01.2022, 17:59
Janek, dlaczego nie byłeś w Gdańsku na trzeciej rocznicy zamordowania śp. Prezydenta Adamowicza?. Jednak zmieniłeś wiatr z nadmorskiego na "prawy i sprawiedliwy".
Pancerna brzoza
Pancerna brzoza 14.01.2022, 22:06
Od lutego Jasiek będzie celebrował miesięcznice, jak przystało na prawdziwego PIS-owca .....
Kokot