Pali się ciężarówka ze zniczami na S8 (WIDEO)

  • 14.01.2022, 12:41
  • OAI
Pali się ciężarówka ze zniczami na S8 (WIDEO) fot. Youtube.com/Radio Wrocław S.A.
W rejonie Ligoty Polskiej doszło do groźnego pożaru. Na trasie S8 zapaliła się naczepa ciężarówki, w której znajdują się tysiące zniczy.

Do pożaru doszło dzisiaj rano - zgłoszenie wpłynęło do stanowiska kierowania służb w Oleśnicy o godzinie 7.30. Poinformowano wówczas, że ciężarówka z płonącą naczepą zatrzymała się na trasie S8 w okolicy Ligoty Polskiej (gmina Oleśnica).

Okazało się, że pożaru doszło w naczepie ciężarówki, która przewoziła tysiące zniczy. Zapaliła się parafina. Z powodu nietypowego ładunku gaszenie pożaru będzie trwało dłużej - parafiny nie można bowiem ugasić, musi się wypalić sama.

Na miejscu znajduje się 12 zastępów straży. Pożar jest groźny, ale w jego wyniku nie ucierpiała żadna osoba. Kierowca ciężarówki w porę odpiął naczepę i uciekł w bezpieczne miejsce.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Z powodu pożaru kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami - zarówno na drodze w stronę Warszawy, jak i Wrocławia. Gaszenie ognia może potrwać nawet kilka godzin. Kierowcy, którzy chcą uniknąć korków, powinni zjechać z drogi na węźle Oleśnica Wschód.

W czasie trwania akcji strażacy otrzymali informację, że trasą S8 porusza się karetka z sercem do transplantacji. Wówczas utworzono korytarza życia, dzięki czemu ambulans mógł bezpiecznie przejechać w miejscu utrudnień.

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe