Poszukiwany ukradł paliwo w Oleśnicy

  • 13.01.2022, 10:48
  • asp. Bernadeta Pytel, KPP w Oleśnicy
Poszukiwany ukradł paliwo w Oleśnicy
Policjanci Wydziału Prewencji ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży paliwa z jednej ze stacji paliw na terenie Oleśnicy. W trakcie zatrzymania okazało się, że 36-letni mieszkaniec powiatu oleśnickiego był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji w trakcie pełnionej służby otrzymali informację od dyżurnego, że na jednej z stacji paliw na terenie Oleśnicy doszło do kradzieży paliwa. Policjanci przybyli na miejsce ustalili, że pojazd zarejestrowany na kamerach monitoringu ma tablice rejestracyjne nie należące do tego pojazdu.

Funkcjonariusze, przeglądając monitoring z momentu kradzieży, na pojeździe zauważyli logo jednej z firm z terenu powiatu oleśnickiego. Policjanci skontaktowali się z właścicielem firmy, który oświadczył, że parę dni temu pożyczył pojazd mężczyźnie. Nie wie, gdzie znajduje się on teraz, ale może to ustalić, bo w samochodzie znajduje się GPS.

Policjanci niezwłocznie udali się we wskazany rejon. Po krótkiej penetracji ulic zauważyli poszukiwane auto  na jednej z myjni samochodowych i szybko podjęli czynności. Okazało się, że sprawca kradzieży paliwa na kwotę ponad 400 zł jest zarejestrowany w systemie policyjnym jako osoba poszukiwana do ustalenia miejsca pobytu. Mieszkaniec naszego powiatu przyznał się do popełnienia wykroczenia. Policjanci ujawnili w pojeździe drugie tablice rejestracyjne, które mężczyzna wykorzystał do kradzieży paliwa na innej stacji benzynowej na terenie powiatu oleśnickiego.

Sprawca kradzieży odpowie za swoje czyny przed sądem.

asp. Bernadeta Pytel, KPP w Oleśnicy

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

=+?
=+? 13.01.2022, 12:04
Paly ipo plecach nieroby zlodzieje patologia do ciężkiej pracy przymusowe jpracyduzo mieszka tegozlaprzyjezdzaja z wszystkich okolic ta cholota
Cpo
Cpo 13.01.2022, 11:59
Cwaniaczek dużo mieszka cwaniaczek ów tępić to złodziejstwo idilerstwio można sobie poradzić zta patologia

Pozostałe