Chcą odwołać burmistrza

  • 10.01.2022, 10:42
  • kad
Chcą odwołać burmistrza
To będzie druga próba zorganizowania referendum w sprawie odwołania burmistrza Sycowa.

Sebastian Kurzeja, założyciel i administrator profilu "STOP spalarni w Sycowie", poinformował o planie odwołania Dariusza Maniaka ze stanowiska burmistrza.

W komunikacie informuje, że podpis pod inicjatywą można złożyć w budynku Parafii Ewangelickiej w Sycowie, a informacje o niej uzyskać pod  numerami 794 496 132 lub 665 549 042 lub pod adresem e-mail [email protected]

O ewentualną rezygnację Dariusza Maniaka z funkcji burmistrza zapytała na sesji reprezentantka europosłanki Beaty Kempy, radna Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Anna Michalska. W odpowiedzi burmistrz wykluczył taką decyzję.

kad

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (27)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Yo
Yo 22.01.2022, 17:43
W Twardej odwołać
Kocio
Kocio 17.01.2022, 12:34
PiSie wróć! ???????????????
szczupak
szczupak 11.01.2022, 13:59
myslalem ze w Olesnicy chca odwolac burmistrza. podpisywałbym wszystkimi peselami.
Oleśnica
Oleśnica 11.01.2022, 08:50
Oleśnico, nie wstyd Wam? Cały czas są u Was przepychanki, narzekacie, wylewacie na przemian morze łez i pomyj, a taki mały Syców potrafi się zorganizować, nie krzyczeć, nie biadolić, tylko brać sprawy w swoje ręce i walczyć o dobro mieszkańców.
cecylka
cecylka 11.01.2022, 07:16
Ręce precz, od mojego kochanego pana Krzysia! Nikt tyle 'nie robi' dla tego pierdziszewa jak on...
nocturn
nocturn 11.01.2022, 11:52
I tylko nocą!
jagoda
jagoda 10.01.2022, 19:29
trzymam kciuki za odwołanie
s
s 10.01.2022, 17:00
Panie Kowalski przecież pan nieustannie krytykuje opozycję, czy to radnego Bielańskiego, Kołacińskiego czy Siedleckiego. A teraz pisze pan szkoda, że nie ma silnej opozycji?! A tak naprawdę to dziwne, że jeszcze jakakolwiek opozycja jest. Bo Bronś to despota i walczy o całkowitego likwidacji opozycji , podobnie jak przychylne opłacane media. Bronś będzie rządził jeszcze długo i to jest największy dramat naszego miasta
Goebbelsowska Propaganda
Goebbelsowska Propaganda 10.01.2022, 19:09
Kowalski też ostatnio nie ma dobrej prasy!
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 10.01.2022, 15:37
Szkoda, że w Oleśnicy nie ma silnej opozycji. Jan Bronś nigdy nie powinien być samorządowcem, a tym bardziej burmistrzem.
zw-kowalski
zw-kowalski 11.01.2022, 07:09
Krzysztof. Tchórzu. Pisałem do ciebie, że mogę się podjąć pod pewnym warunkiem. A ty nie podjąłeś tematu.
Monika
Monika 10.01.2022, 15:57
Panie Krzysztofie, a Pan dlaczego nie chce zainicjować referendum? Oczy Oleśniczan są zwrócone na takich społeczników, którym leży na sercu dobro naszego miasta, jak Pan. Do tego ma Pan odwagę cywilną, żeby to zrobić. Każdy inny boi się wychylić i na pewno ma swoje racje. Też się boję.
Zw-kowalski
Zw-kowalski 11.01.2022, 07:06
Moniko. Krzysztof to placEk. Chce cudzymi rękoma wyciągać kasztany z popielnika. Rzuciłem jemu rękawice. Napisałem na tym portalu, że jeśli da mi meldunek czasowy, bez prawa zamieszkania, to ja zainicjuje referendum. Tchórz nie odpowiedział na moje pytania.
?
? 10.01.2022, 15:17
Dlaczego tak późno?
Nowy Dwór
Nowy Dwór 10.01.2022, 15:11
A ja powiem , że spalarnia to zasłona dymna. Od dawna w blokach startowych stoi rządna władzy grupka. Chcą zrobić pucz.
Ania
Ania 10.01.2022, 14:51
takie odwołanie to poważna rysa w "karierze" politycznej Maniaka... kto wie? może mieszkańcy odsłonili czubek góry lodowej... BRAWO MIESZKAŃCY SYCOWA!!!
Cuda cuda ogłaszają
Cuda cuda ogłaszają 10.01.2022, 14:25
Jak parafia brnie w politykę no to mamy niezły bigos...!
JAnusz
JAnusz 10.01.2022, 13:08
I co po udanym dla organizatorów referendum ? Nowe wybory, raczej nie, mało czasu do kolejnych plus covid = komisarz. A kto zostanie komisarzem ? Mój typ to Wojciech Kociński, i później łatwa droga do zostania w następnych wyborach burmistrzem
!
! 10.01.2022, 15:16
Wojtek miał już swoje pięć minut w Sycowie i wystarczy! Wszyscy to wiedzą i on sam to wie!
Pis
Pis 10.01.2022, 12:41
Kto stoi za odwołaniem burmistrza ,jakie to są osoby może warto się nad tym zastanowić .
Jak chcą rządzić to niech zaczną teraz się do przygotowywać aby wygrać wybory w normalnym terminie. Odwołanie burmistrza to kilka miesięcy marazmu w Sycowie i może zaprzepaszczone środki finansowe.
Bożenka
Bożenka 11.01.2022, 12:51
Ponoć inspiratorem był sam Ryszard Lubicz z klanu, pseudenim szczupak
tak myślę
tak myślę 10.01.2022, 12:11
Jeśli uda się w Sycowie, to może pójść fala...
Daria
Daria 10.01.2022, 12:46
Fala powinna już iść, ale w Oleśnicy nie ma odważnego w czynach. Jest za to wielu odważnych w mowie i w pisaniu komentarzy na portalach. Tak od lat i nic z tego nie wynika. Jakby panowie mocni w mowie się skrzyknęli i wreszcie coś zrobili zamiast gadać i psioczyć, to już dawno mogłoby być po sprawie. Jest w Oleśnicy tyle do poprawienia po sami-wiecie-kim, że całe lata nam to zajmie, ale już trzeba zacząć to robić.
Jan beton
Jan beton 10.01.2022, 11:22
Czemu mieszkańcy w Oleśnicy, nie zrobią referendum? Czy godzą się na drakońskie podwyżki dla burmistrza i jego radnych? W mieście brak inwestycji, brak kluczowych remontów ulic, ale podwyżki oraz premie oczywiście sobie dają. WSTYDU NIE MAJĄ!
Marta
Marta 10.01.2022, 12:02
Bo w Oleśnicy nie ma nikogo z jajami, który by referendum zainicjował, zebrał podpisy i doprowadził sprawę do końca. Zw-kowalski proponował, że to zrobi w zamian za czasowy meldunek w Oleśnicy, ale chyba nikt się nie zdecydował.
sa
sa 10.01.2022, 15:02
Niestety ale wiele osób zdaje sobie sprawę, że zainicjowanie takiego referendów spowoduje, iż cała machina ruszy na tego człowieka. Nie oszczędzając znajomych i rodziny.
antydziad
antydziad 10.01.2022, 15:29
Idąc do polityki bo pan M. jest politykiem nie urzędnikiem, wie z czym to się je. Zresztą, to przecież znawca PRu

Pozostałe