Jak radni rządzącej Oleśnicą koalicji bronili podwyżek diet

  • 09.01.2022, 15:55
  • Źródło: Panorama Oleśnicka
Jak radni rządzącej Oleśnicą koalicji bronili podwyżek diet
Przytaczamy wypowiedzi radnych Oleśnickiego Ruchu Samorządowego oraz Prawa i Sprawiedliwości uzasadniali podwyżki diet.

Jak radni koalicji rządzącej Oleśnicą koalicji bronili na sesji Rady Miasta podwyżek diet?

Dieta radnego to ekwiwalent utraconych korzyści.  Siedzimy od godziny 10. Jest 15. Może wasi pracodawcy płacą wam za nieobecności. Ale większość nie pracując, nie zarabia. Ta kadencja bije rekordy pod kątem długości sesji. Radni z mojej strony pracują w 2 komisjach. Od was tylko Bielański i Siedlecki w 2 komisjach. Wszyscy są tak samo uposażeni, bez względu na poświęcony czas. Nie ma zapisu, że jest to praca charytatywną -

- argumentowała Dorota Adamczyk-Gajda z ORS.

Podwyżki diet to 8 tysięcy miesięcznie i 4 tysiące dla burmistrza. Zapis cyfrowy sesji będzie kosztował więcej

- przekonywał Michał Kasprzyszak z ORS.

Czynnie biorę udział w obowiązkach wiceprzewodniczącego. Współpracuję z Aleksandrem Chrzanowskim i Jackiem Malczewskim. W poprzedniej kadencji też byłem wiceprzewodniczącym. Jestem radnym zawsze otwartym, by pomóc drugiej osobie. Czynię to codziennie. Wspieram i pomagam

- stwierdził Wojciech Bartnik z PiS.

Moja praca, moje poświęcenie to 24 godziny na dobę. To jest praca radnego. Mieszkaniec nie może zostać zignorowany. To moja dewiza, moja misja radnego

- powiedział Grzegorz Żyła z ORS.

TYLE ZAROBIĄ

  • Przewodniczący Rady Aleksander Chrzanowski - 3.220 zł*. Podwyżka o 60 procent.
  • Wiceprzewodniczący Rady Jacek Malczewski i Wojciech Bartnik - 2.700 zł. Podwyżka o 70 proc.
  • Przewodniczący komisji - Grzegorz Żyła, Marek Kamaszyło, Marek Czarnecki, Sylwia Wawrzyńska i Kazimierz Karpienko - 2.705 zł (dotąd 1.803 zł).
  • Radni, którzy nie pełnią żadnej funkcji (w obecnej kadencji z klubów Oleśnica Razem i Koalicja Obywatelska) - 1.718 zł (dotąd 1.082 zł)
 
Źródło: Panorama Oleśnicka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (50)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

:)
:) Wczoraj, 17:30
Prace radnych oceniam na osiem gwiazdek
DOL
DOL 2 dni temu, 03:09
18 293,20 zł tyle brutto zarabia po podwyżce Prezydent Warszawy - porównajcie to z pensjami lokalnych watażków!
Remarek
Remarek 18.01.2022, 15:56
Jak tak sobie posłuchałem wypowiedzi radnej Adamczyk-Gajdy, to wnioski dla wyborców są następujące:
1. Oleśniczanie! Nie wybierajcie na radnych osób, dla których praca w radzie miasta, to nie wyróżnienie, zaszczyt, lecz tylko utracone (niemałe z powodu zajmowanej profesji) korzyści, których skromna dieta nie jest w stanie zrekompensować. Z drugiej strony to ciekawe, że inni rodzimi lekarze radni (Kołaciński z miasta, Kołaciński, Ceglecki, Płaksej z powiatu) jakoś sobie z tym radzą, a radna Adamczyk-Gajda cierpi i to bardzo.
2. Cierpienie radnej Adamczyk-Gajdy objawia się taką intonacją wypowiedzi, że powinniśmy się zacząć bać. Posłuchajcie Państwo! Tak nie przemawia człowiek, który do tego co robi, ma jakiś dystans, widzi jakiś margines na własne błędy. My zamiast tego mamy reprezentanta z lekką, jako młodzież mawia, schizą.
Oleśniczanka Anka
Oleśniczanka Anka 12.01.2022, 17:55
Bielański na burmistrza!
Oleśnicki Ruch Semaforów
Oleśnicki Ruch Semaforów 11.01.2022, 19:43
Warunki na sesjach mieliśmy bardzo dobre! Wszystko to zasługa naszego burmiszcza i nie jest prawdą, że nad stołami dach przeciekał! Szczególnie, że prawie nie padało! Burmiszcz dba o nas jak ojciec najlepszy! Bur...
ex wyborca
ex wyborca 11.01.2022, 13:59
skandal. naprawdę skandal.
Ciekawy
Ciekawy 10.01.2022, 20:00
A czy Ci radni tak samo bronili mieszkańców przed podwyżkami ?
...
... 10.01.2022, 21:15
Raczej nie
Ehhh
Ehhh 10.01.2022, 23:29
I to jest smutne...
xd
xd 10.01.2022, 19:33
widać było to poświęcenie przy projekcie "oleśnica jest kobietą".
Ciekawy
Ciekawy 10.01.2022, 23:30
A ten projekt jeszcze istnieje? Pytam z ciekawości.
Jola z Opola
Jola z Opola 11.01.2022, 13:58
no jak nie. przeciez TYYYYYYLE robią dla kobiet.
Rewizor
Rewizor 10.01.2022, 15:09
Pod koniec kadencji warto zrobić rzetelny audyt i rozliczyć radnych za ich "wytężony" wysiłek, i znojny trud. Po kolei co , kto zrobił poza siedzeniem........ jak to mówi pewna radna
Że-na-da
Że-na-da 11.01.2022, 11:06
Pomnik wysiłku sportowca .....
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 10.01.2022, 15:40
Cos podobnego sugerowałem oleśnickim mediom przed wyborami i w trakcie kadencji. Żadna redakcja się tego nie podjęła.
Karma  wróci
Karma wróci 10.01.2022, 11:25
Semafory z ORS i te dwie niedojdy z PiS rozliczenie będzie przy wyborach
Niedobrze mi
Niedobrze mi 10.01.2022, 10:02
Festiwal hipokryzji.
cecylka
cecylka 10.01.2022, 09:46
Panie Krzysiu kochany, zrób pan w końcu porządek z tymi nierobami, please!
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 10.01.2022, 09:22
Domagają się podwyżek, a cóż uczynili, by w Oleśnicy, w taki dzień jak dziś, powietrze było czyste?
zdrowy oddech
zdrowy oddech 10.01.2022, 14:55
Czy można gdzieś znaleźć dane na temat (nie)czystości powietrza w Oleśnicy?
spod korytka
spod korytka 10.01.2022, 09:09
Czy się stoi, czy się leży...3 tysiące się należy!
Olo
Olo 10.01.2022, 09:00
No wyrównali sobie utracone pensje bo nic nie robia u ziebie w pracy więc w ratuszu tez nie muszą wystarczy zapamiętać nazwiska i nie glosowac na biednyh radnych niech ida zarabiac bo teraz traca :)
Wyborca
Wyborca 10.01.2022, 05:46
"Dieta radnego to ekwiwalent utraconych korzyści. Siedzimy od godziny 10. Jest 15. " powiedziała to radna Adamczyk-Gajda . A kto tej pani każe być radną? No i słowo kluczowe "siedzimy". A może zaczniecie coś robić , ulepszać , usprawnia.Cokolwiek dla mieszkańców, bo nie robicie nic. Jaka interpelację pani złożyła? Bo podwyżka za "siedzenie" to jest ponury żart . Czy pani szef płaci za siedzenie ? Oddaj kobieto ten mandat radnej, bo widać jest pani przez zupełny przypadek.
question
question 10.01.2022, 10:09
Z jakim hasłem wyborczym startowała do wyborów ów Pani radna bezradna siedząca?
bezRadna siedząca
bezRadna siedząca 11.01.2022, 19:46
Do not disturb !!!!
bezRadna G.
bezRadna G. 10.01.2022, 19:38
No..... yyyyyyy ........
Kinga
Kinga 09.01.2022, 21:34
Totalna kpina z wyborców, zwłaszcza że większość radnych nie ruszy najmniejszym paluszkiem w żadnej sprawie, jeśli się im nie pokaże palcem co trzeba zrobić i wyraźnie się ich nie poprosi o to. Niektórzy potrafią każdego dnia potykać się o przysłowiową dziurę w chodniku i nic z tym nie zrobić.
Pytam
Pytam 09.01.2022, 21:03
70 % podwyżki sobie przyznał Bartnik? Kosmos. CHCIWOŚĆ to grzech. To jak to jest panie Bartnik? Bo wiarę manifestuje pan publicznie. Taki gorliwi z pana katolik? A jak to się ma do tej chciwość
piso-katolib
piso-katolib 09.01.2022, 21:38
Spoko, będziecie mieli za to więcej 'marszów z różańcem'!
boxer
boxer 09.01.2022, 20:56
'Pecunia non olet'!
.
. 09.01.2022, 20:52
To jest jawna KPINA z wyborców. Pycha i arogancja tych ludzi jest porażająca.
Dno dna 🤮

Pozostałe