Opozycja o zawiadomieniu do prokuratury w sprawie wycieku danych w Urzędzie Miasta Oleśnicy

  • 08.01.2022, 14:06
  • rpr
Opozycja o zawiadomieniu do prokuratury w sprawie wycieku danych w Urzędzie…
O ujawnionej przez "Panoramę Oleśnicką" sprawie napisał opozycyjny klub samorządowy.

W swoim najnowszym wydaniu "Panorama Oleśnicka" ujawniła, że ogólnopolski związek zawodowy złożył zawiadomienie do prokuratury w sprawie wycieku danych osobowych w Urzędzie Miasta Oleśnicy.

Do opisanej w artykule sprawy odniósł się klub radnych Rady Miasta Oleśnicy i jeden z radnych. Oto ich wpisy w mediach społecznościowych:

Oleśnica Razem

Związek zawodowy zawiadomił prokuraturę. Czy to kolejna AFERA z wyciekiem danych szczególnie chronionych?

Kodeks karny Art. 267. Bezprawne uzyskanie informacji

§ 1. Kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do informacji dla niego nieprzeznaczonej, otwierając zamknięte pismo, podłączając się do sieci telekomunikacyjnej lub przełamując albo omijając elektroniczne, magnetyczne, informatyczne lub inne szczególne jej zabezpieczenie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. 

Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Administracji Publicznej zawiadomił prokuraturę w Oleśnicy o możliwość popełnienia przestępstwa na szkodę Pana Zbigniewa Rybaka, polegającego na bezprawnym udostępnianiu korespondencji związku zawodowego i teczki osobowej p. Zbigniewa Rybaka, przez pracowników Urzędu Miasta Oleśnicy.

Jak podała Panorama Oleśnicka, związek zawodowy powziął informację z przesłuchania świadka, który zeznaje przed Sądem Pracy, gdzie wieloletni Sekretarz Miasta p. Zbigniew Rybak, dochodzi praw pracowniczych w związku ze jego dyscyplinarnym zwolnieniem z Urzędu Miasta Oleśnicy. Zwolenienie dyscyplinarne wieloletniego Sekretarza Miasta to decyzja burmistrza p.Jana Bronsia.

Według złożonych pod przysięgą zeznań świadek (osoba nie pracująca w Urzędzie Miasta) zeznał, że naczelnik Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miasta p. Maria Susidko pokazała mu pismo adresowane do p. Zbigniewa Rybaka, które to pismo przesłał niego do związek zawodowy. Pismo zawierało dane szczególnie chronione.

Świadek zeznał ponadto, że zastępczyni burmistrza p.Edyta-Małys Niczypor przesłała mu zdjęcie koperty zaadresowanej do p. Zbigniewa Rybaka, oznaczonej jako korespondencji ze związku zawodowego. 

Czy po aferze PESELGATE w budżecie obywatelskiej, mamy kolejną aferę z wyciekiem danych szczególnie chronionych?

Sprawę zbada prokuratura. Tym razem jednak sprawa nie dotyczy kandydatki na radną z komitetu Jana Bronsia, która prawdopodobnie nielegalnie użyła numerów PESEL klientów miejskiej spółki, ale według zeznań świadka dotyka najważniejszych osób w ratuszu. 

Sprawę zawiadomienia złożonego do prokuratury opisała Panorama Oleśnicka. Inne media do tej pory nie wspomniały słowem o tym fakcie. Również Urząd Miasta Oleśnicy nie wydał żadnego komunikatu, oprócz odpowiedzi na zapytanie prasowe Panoramy.

Paweł Bielański

"Już to wcześniej to pisałem, ale powtórzę raz jeszcze: mam nadzieję, że wkrótce Sąd Pracy we Wrocławiu wyda sprawiedliwy wyrok w sprawie dyscyplinarnego zwolnienia sekretarza miasta Pana Zbigniewa Rybaka. 

Z perspektywy radnego jego pracę jako sekretarza miasta oceniam bardzo pozytywnie. Profesjonalizm i duża wiedza z zakresy administracji publicznej. Co ważne, podczas prac komisji w radzie miasta, nigdy nie stawał po żadnej ze stron podczas dyskusji radnych. 

Breja rozlewająca się wokół tej sprawy wpływa bardzo negatywnie na ocenę, zaufanie i wiarygodność Urzędu Miasta kierowanego przez burmistrza Jana Bronsia".

 

rpr

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

....
.... 12.01.2022, 17:56
Ojej...
.
. 09.01.2022, 12:01
Jeżeli są ciekawe nagrania to trzeba będzie je wykorzystać w czasie procesu z powództwa cywilnego, który miejmy nadzieję Pan sekretarz Rybak wytoczy Janowi Bronsiowi. Trzeba ratować to biedne miasto z rąk nieodpowiedzialnych ludzi.
zw-kowalski
zw-kowalski 09.01.2022, 15:19
Kropka. Zamiast płakać na tym portalu "zrób to sam" a potomni będą tobie wdzięczni. Bronś ma takie wasze biadolenie tam gdzie jaś panią nauczycielkę.
Pegasus
Pegasus 09.01.2022, 08:07
Są jeszcze ciekawe nagrania, ale wszystko w swoim czasie...
Szminka
Szminka 08.01.2022, 23:57
O kułde bele. Ktos powinien sie podac do dymisji.
zw-kowalski
zw-kowalski 08.01.2022, 20:09
A ja posiadam kopię pisma Zbigniewa Rybaka w której przekazuje prokuraturze kopie moich pism adresowanych do radnego Pyzalki. Czyli jak z Kalim. Rybak może. Inni nie. Zatem jest 1:1.
ala
ala 08.01.2022, 20:01
tylko zwolnienia dyscyplinarne winnych i na zasiłek z nimi
zw-kowalski
zw-kowalski 08.01.2022, 20:17
Ala. Może Brons zwolnił Rybaka za przekazanie prokuraturze mojej korespondencji do prokuratury w Oleśnicy?
ala
ala 08.01.2022, 21:33
Jaki z ciebie biedaczek zawsze jesteś poszkodowany, wszyscy cię krzywdzili wiecznie niezadowolony !
Ale my wszyscy wiemy że z ciebie zwykły pieniacz który bije pianę
zw-kowalski
zw-kowalski 09.01.2022, 15:17
Ala. Masz urojenia. Myślisz jak Kali. Według takiego typka jak ty przekazanie korespondencji Rybaka to przestępstwo. Natomiast kiedy Rybak kseruje moją korespondencję do radnego Pałki to moje pieniaczenie się. tak trzymać. Amen.
Ala
Ala 09.01.2022, 15:30
I tak pieniactwo ciągnie się za Tobą!
zw-kowalski
zw-kowalski 09.01.2022, 15:40
Ala. To co ja nazywam stwierdzeniem faktu ty burku uważasz za pieniactwo. Czy zatem Rybak jest pieniaczem idąc do sądu i nie zgadzając się z wypowiedzeniem umowy ? Rybak to taki sam donosiciel jak Bronś, Susidko, Jarosiewicz i inni. Był silny jak był w stadzie wilków. Teraz pozostał sam. A przy patologii polskich sądów sprawa trwa i trwa i będzie jeszcze trwała.
ala
ala 09.01.2022, 16:38
Otwieram lodówkę a tam zw-kowalski , panie kowalski powiedzcie gdzie was niema tam my będziemy !!!
móżyn-albinos
móżyn-albinos 09.01.2022, 17:22

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Temida
Temida 08.01.2022, 18:26
A jak Z. Rybak wygra ( a wygra!) to kto będzie bulił? Urząd czyli my? Czy ten co go zwolnił?
Lex
Lex 08.01.2022, 17:14
Sekretarz Rybak wygra sprawę z Bronsiem to nieaml pewne. Nie było podstaw do zwolnienia dyscyplinarnego wiedza to wszyscy . I wówczas odszkodowanie. A sprawa udostępnia Korespondencji pracownika jeżeli się potwierdzi to powinna być zwolenienie i to właśnie dyscyplinarne osoby która się tego dopuściła
Tadek
Tadek 08.01.2022, 23:58
I nowe wybory! Odpowiedzialni za olesnice!
Pegasus
Pegasus 08.01.2022, 15:55
Trupy to jeszcze wylecą z urzędowych szaf. Poczekajmy do wyborów.
Wątpię
Wątpię 08.01.2022, 14:53
Dramatyczny przykład postępowania dla pozostałych urzędników. Czy osoba odpowiedzialna, za ochronę danych osobowych podjęła niezwłocznie, stosowane działania w tym względzie? Czy burmistrz zareagował zgodnie z prawem?

Pozostałe