Wzrost cen energii. Beata Kempa: Mówiliśmy, że będzie armagedon

  • 07.01.2022, 11:37
  • Źródło: DoRzeczy.pl
Wzrost cen energii. Beata Kempa: Mówiliśmy, że będzie armagedon Źródło: biuro prasowe Beaty Kempy
"Przywódcy większości państw mają problem i muszą zacząć wsłuchiwać się w głos obywateli, a nie ideologów" – powiedziała europoseł Solidarnej Polski Beata Kempa w rozmowie z portalem DoRzeczy.pl.

Na pytanie redakcji DoRZeczy.pl, kto odpowiada za wzrost cen energii w Europie, mieszkanka Sycowa odpowiada tak:

Największym winowajcą jest handel emisjami. To przez ten system zarzynane są europejskie gospodarki. Jest to system groźny dla Polski, dla naszych kopalni i elektrowni, dlatego, że nie przystosujemy naszej gospodarki do oczekiwanych wymogów w tak krótkim czasie. Za wysokie ceny emisji płacą nasze firmy oraz podatnicy.

Jako Solidarna Polska od dawna o tym alarmowaliśmy. To nasze ugrupowanie było autorem uchwały, która została poparta przez PiS i obligowała i popierała polski rząd ws. reformy i zawieszenia działania systemu EU ETS.

Pytana o wzrost cen mówi z kolei:

Wysokie ceny dotykają wszystkich. Przywódcy większości państw mają problem i muszą zacząć wsłuchiwać się w głos obywateli, a nie ideologów. Wzrost cen ETS-ów wpływa na kondycję gospodarek i należy podjąć jak najszybsze działanie, żeby to zmienić.

Weźmy również pod uwagę, kto tu podejmował decyzję i na co się zgodził. To były premier [Donald Tusk] mógł pomyśleć, żeby rozpocząć liczenie modernizacji od 1990 roku, a nie od 2005 roku. W ten sposób podarowaliśmy i zmarnowaliśmy czas i dużą pracę wykonywaną przez Polskę przez 15 lat w zakresie czystego powietrza. Dodatkowo musimy sobie prześledzić konstrukcję umów gazowych o których wielokrotnie mówił poseł Janusz Kowalski. Umowy były niekorzystne i zawierane na długie lata.

A stwierdzenie, że to premier Mateusz Morawiecki zgodził się na obniżenie liczby emisji w handlu, komentuje w ten sposób:

My jako Solidarna Polska od 2011 roku alarmowaliśmy, że w tej materii będzie armagedon. Nie możemy być naiwni. Toczy się ogromna gra interesów potężnych graczy takich jak Niemcy i Francja. Niemcy walczą o wiatraki i gaz, a Francja o technologię jądrową. Zobaczmy co w tej chwili dzieje się z Turowem. To tylko namiastka tego prowadzi walka o interesy.

Uruchamia się potężne narzędzia, które mają pomóc wygrać grę gospodarczą i mogą uderzyć w Polskę lub w Węgry. Trzeba pamiętać, że ten proces rozpoczął się za rządów Donalda Tuska, który dziś jest przewodniczącym Europejskiej Partii Ludowej. Pytam wprost, co zrobił Donald Tusk? Przecież ma wpływ na tych wszystkich ideologów. Jeśli tak bardzo troszczy się o Polaków, martwi podwyżkami, to niech odpowie, czy choć jedną rozmowę odbył w tej sprawie?

Źródło: DoRzeczy.pl

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (33)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Antek
Antek 13.01.2022, 08:26
Ja pier… ileż można słychać ze to wina Tuska. Pani Beato przypomnę Pani jedno, że kontrakt na gaz był długi to wy PiSowcy ustaliliście że cenna gazu ma być brana z giełdy. Był zapis aby tak cenna gazu nie leciała zostało to przez was uwalone. Rządzicie już tyle lat a elektrowni atomowej jak nie było tak nie ma. PO tez w tym temacie dało d… na całego. Ale to wy już jesteście u władzy pare lat!! Nie oni
piesek kurski
piesek kurski 10.01.2022, 00:49
Ciemny ludek piso-katolibski wszystko kupi!
cecylka
cecylka 08.01.2022, 01:09
A ja się nie wstydzę, że pana kocham...panie Krzysiu kochany!
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 07.01.2022, 22:28
PIS-Armagedon: "Turów" - nepotyzm i konflikt polsko-czeski, a w konsekwencji: miliardy strat (katastrofa w wyniku nieudolności ignorantów na stanowiskach dyrektorskich) i na razie setki miliony kar; "Polski Ład" - koszmarny bałagan w księgowości przedsiębiorców; Wymiar Sprawiedliwości - tyrania jednego ministra, by zdeprecjonować premiera, a Polskę pozbawić miliardów wsparcia finansowego; Oświata - kastracja wolnej myśli i piękna kreatywności Polaków; Strefa opieki zdrowotnej - steki umierających każdego dnia i jedna stanowczość: dziennikarz nie może zadawać pytań, bo maska nie zakrywała nosa.
Barbarzyńcy U Bram!
Barbarzyńcy U Bram! 08.01.2022, 23:37
Dyskusja o Turowie jest efektem goebbelsowskiej propagandy totalnej opozycji.. Czarny PR, który jest rozpościerany poprzez Czechów dla Niemców? od początku rządów Zjednoczonej Prawicy, dotarł teraz do Oleśnicy (…). Najpierw stało się to w Unii Europejskiej, a teraz dzieje się to w Oleśnicy. Pamiętajmy, że atak na Polskę, który jest bardzo mocno skoordynowany przy aktywnym współudziale polskiej opozycji, jest kierowany przez neomarksistów i liberałów, ale także tych, którzy hołdują globalizmowi i chcieliby obalić światopogląd chrześcijański oraz wartości, aby Europa i świat łatwiej mogłyby się zglobalizować. Sprawa Turowa jest wyssana z palca i to grubego palca eurokołchoźników- speców od landyzacji Polski.
Na Turów
Na Turów 09.01.2022, 23:51
Cytaty Joseph Goebbels

„Im większe kłamstwo, tym ludzie łatwiej w nie uwierzą.“. Czy nie pragniecie w nim zagrać? ...
.
„Na Akropol. Och, ten wstrząsający widok! Kolebka aryjskiej kultury. Siedzę długo i spoglądam na Partenon, który stoi w...
!!
!! 09.01.2022, 23:53
Turów ma korzenie aryjskie! Powiedziałby Goebbels!
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 09.01.2022, 18:29
Brak przedmiotowej wiedzy rodzi takie głupoty jak ten tchórzliwy, powyższy wpis. Tchórzliwy anonimie: jeżeli nie masz nic sensownego do pisania, to nie zaśmiecaj takim bełkotem internetu. Proszę: https://stopturow.com/pl1.php?…
O,Q!
O,Q! 09.01.2022, 23:26
Postawa oleśnickich neomarksistów w sprawie Turowa- a właściwie nachalna, goebbelsowska propaganda antypolska pokazuje jak bardzo Cywilizacja Łacińska upada w Oleśnicy też w swoim wymiarze intelektualnym. Przecież neomarksiści nic nie wiedzą o cywilizacji łacińskiejj. Dominuje głupia i kłamliwa marksistowska narracja, z której usunięto informacje o cywilizacji a zwłaszcza o greckim umiłowaniu do logiki!! Wynika to z wypowiedzi naszych neomarksistów. Zwolennicy marksizmu kolorowego z lewicy i środowisk pseudo liberałów głoszą, że komunistyczna rewolucja ekonomiczna ma się zacząć w Polsce od przemian obyczajowych i drogiej energii ! Konfuzja Krzysia pewnie wynika z tego, że w jego gaciach wykryto... ślad węglowy!
Prusak
Prusak 09.01.2022, 19:36
Pisząc takie bzdury kreujesz sie na neomarksistę? Nie widzosz walki Eurokołchoźników o landyzację Polski? Jesteś fanem Timmermasa?
Chwałą Bogu!
Chwałą Bogu! 07.01.2022, 23:47
Dobrze, że jeszcze głupot nie kasują.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 08.01.2022, 00:31
Ukrywasz się, bo boisz się swojej ...
Cecylka
Cecylka 07.01.2022, 23:49
Bo inteligentne posty od czasu do czasu usuwają!
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 07.01.2022, 22:34
A, zapomniałem dodać jeszcze wzmiankę o podsłuchach. W demokratycznym kraju rząd już by wyleciał, ale nie w Polsce, bo tu już sądownictwo jest skanalizowane.
Cecylia Kowalska
Cecylia Kowalska 08.01.2022, 14:03
Sądownictwo robi co chce kochany Krzysiu. Jeśli jest skanalizowane to przez Eurokołchoźników!
cecylka
cecylka 07.01.2022, 22:52
Panie Krzysiu, mam pan jak zawsze rację. A kto ma rację, ten stawia piwo i kolację!
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 07.01.2022, 23:08
Z "Ładu polskiego"?
cecylka
cecylka 07.01.2022, 23:20
Sorry Panie Krzysiu kochany, jak pana nie stać po podwyżkach to zapraszam do zamku. Ja stawiam! ;-)
i wszystko jasne
i wszystko jasne 07.01.2022, 20:57

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

zw-kowalski
zw-kowalski 07.01.2022, 18:18
Krzysztof. Masz racje. Wwine ponosza wszystkie poprzednie rzady. Chcieli miec spokoj wiec wchodzili gornikom bez wazeliny. Setki zwiazkow zawodowych w gornictwie. Czytalem w tygodnikach, ze kopalnie skarbu panstwa sprzedawaly Niemcom ponizej ceny wydobycia. O odejsciu od wegla nalezalo myslec 30 lat temu. Od 20 lat bywam w Szwecji. Szwedom nikt nic nie kazal o od pierwszego wjazdu na wiekeszych stacjach paliw mozna tankowac etanol do aut. Od ponad 30 lat Szwedzi nie produkuja energii elektrycznej z paliw kopalnianych. Poniewa TVPiS klamie porownalem faktury za prad za grudzen 2020 i 2021. Energia nie wzrosla ani o grosz. Sprawdze fakture wystawiona w styczniu. Wiec nie oszukujcie obywataeli RP ze podwyzki sa wszedzie. O problemie blackaut polityka pisala 20 lat temu.
Cecylia Kowalska
Cecylia Kowalska 08.01.2022, 14:00
Poziom Krzysia porównywalny z poziomem zw. Kowalscy tak mają?
zw-kowalski
zw-kowalski 10.01.2022, 21:34
Cecylio. Opary kadzidła zdeformowały twój mózg. Ja nie wyrażam swojej prywatnej opinii a podaję fakty. W sprawie energii jesteście daleko w tyle czyli w czarnej d...
Cecylka
Cecylka 10.01.2022, 21:45
Sprostowanie! Ktoś tu podaje się za mnie, ale to nie ta sama Cecylka... która kocha pana Krzysia, @zw.
JAnusz
JAnusz 07.01.2022, 17:41
Wystarczało twardo rezygnować z elektrowni węglowych i nie byłoby takiej emisji CO2. A tak mamy co mamy i do tego dopłacamy do górnictwa. I jeszcze rząd krzywo patrzy na wiatraki, i inną zieloną energię o elektrowni atomowej nie wspomnę. Także to nie do końca wina unii a jak się unii nie lubi to może zrezygnować z bycia wybieranym do parlamentu europejskiego ?
ZaPanBrat
ZaPanBrat 07.01.2022, 15:39
Ciekawe,czy ktoś w to jeszcze wierzy pani poseł?
Bo do k...y nędzy 100 procent Polaków nie należy do przyglupow.
Po następnych wyborach odpowie pani za destrukcję naszego pięknego kraju.
tornister
tornister 07.01.2022, 23:22
Ja wieżem!
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 07.01.2022, 15:02
Zarówno europosłanka Beta Kempa, jak i Premier Rządu PiS Mateusz Morawiecki nie chcą pamiętać jak "zarzynali" energetykę wiatrową, jak czynią nieopłacalną fotovoltaikę. Przemilczają fakt, że ceny węgla dla polskich elektrowni od dwóch lat były niezmienne. Oni nie powiedzą o katastrofie w kopalni węgla brunatnego "Turów", gdzie straty łączne szacowane są na poziomie ponad 3 miliardów złotych i miało to konsekwencje w produkcji energii elektrycznej. Nie powiedzą o ponad 3 miliardach złotych wydanych na elektrownię koło Ostrołęki - efekt to szyb windy i nic więcej.
.,.
.,. 07.01.2022, 14:50
Tak sobie tylko myślę...Ciekawe, co byłoby w Wiadomościach TVP, w komentarzach p. Morawieckiego, w "opowieściach" p. Z (jak Zero) Ziobro, gdyby... nie było Pana Tuska, o czym ci parapolitycy mogli by mówić ? Tak sobie tylko myślę...
Polen
Polen 07.01.2022, 14:22
Pani europoseł Kempa, polecam słowa wypowiedzi polskiego ambasadora w Pradze.
Zielony  NIE- ład
Zielony NIE- ład 07.01.2022, 14:03
Ostał nam się ino sznur!
realista
realista 07.01.2022, 13:05
[Tekst usunięty z powodu naruszenia regulaminu] A tak nawiasem mówiąc, ciekawe gdzie przylepi się pani europoseł, jak Solidarna Polska ze swoim oszołomem Zero odejdzie w niebyt. Na razie Zero trzyma Kaczora za gardło, ale wcześniejsze wybory już coraz bliżej. Dla uzyskania unijnych dotacji Kaczor z Mateuszkiem Zero poświęcą i kupią jego posłów. Pani Beato- jaka jest pani propozycja? Która Spółka Skarbu Państwa wchodzi w grę?
piso-katolib
piso-katolib 07.01.2022, 12:01
Więcej pisiu w Pisie!
mab
mab 07.01.2022, 11:54
A kto jak nie PIS sprzedał prawa do wywalczonej właśnie przez Tuska zwiększonej emisjo CO2 i wziął za to wiele miliardów Euro a teraz szukają winowajców.

Pozostałe