Zakończono inwestycje przy ulicy Europejskiej

  • 05.01.2022, 09:20
  • OAI
Zakończono inwestycje przy ulicy Europejskiej fot. UM Oleśnicy
Oto komunikat Urzędu Miasta Oleśnicy:

"Inwestycje przy ul. Europejskiej zakończyły się sukcesem. Modernizacją ob­jęty został odcinek 450 m od ul. Żytniej do skrzyżo­wania z ul. Niemiecką i Belgijską. Inwestycja nie obejmo­wała skrzyżowania. Kończy się zaraz za przejściem dla pieszych na ul. Europejskiej. Nawierzch­nia jezdni z gruntowej zamieniła się na asfaltową. Powstała ścież­ka pieszo - rowerowa i chodniki z kostki betonowej, a także zatoki parkingowe.

Z kostki są też zjazdy do przyle­głych posesji. Cały teren został zagospoda­rowany nową zielenią i elemen­tami małej architektury. Dla bezpieczeństwa ruchu drogowe­go umiejscowiono wyspowe progi zwalniające z asfaltu. W ramach inwestycji zaplanowano też przej­ście dla pieszych i przejazd dla rowerzystów na ul. Francuskiej. Dzięki temu wzdłuż ul. Europej­skiej powstał jednolity ciąg pieszo - rowerowy. Inwestycję zrealizowało Przedsiębiorstwo Inżynierii Wodnej i Ochrony Śro­dowiska z Oleśnicy.

Zakres prac przy ul. Europejskiej obejmował też wykonanie sieci wodno - kanalizacyjnej. Za to odpowiedzialny był Zakład Bu­downictwa Inżynieryjnego i Ogólnego Edward Kucułyma Sp. z o.o. z Oleśnicy. Na zlecenie miasta firma zbudowała kanalizację deszczową wraz z przepompow­nią w ul. Niemieckiej (na odcinku od ul. Polnej do ul. Europejskiej), kanalizację sanitarną wraz z przy­łączami w ul. Niemieckiej (na od­cinku od ul. Włoskiej do ul. Euro­pejskiej) oraz sieć wodociągową z przyłączami w ul. Holenderskiej, Greckiej, Niemieckiej, Francuskiej (na odcinku od ul. Włoskiej do ul. Europejskiej)".

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe