Chodnik połączył dwie wioski z różnych gmin, ale z jednej parafii

  • 31.12.2021, 11:10
  • Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
Chodnik połączył dwie wioski z różnych gmin, ale z jednej parafii
Oficjalnego odbioru chodnika łączącego Stradomię Wierzchnią ze Stradomią Dolną dokonano 29 grudnia, w obecności władz powiatu oraz sąsiadujących samorządów.

W wydarzeniu uczestniczyli: starosta Sławomir Kapica, wicestarosta Stanisław Stępień, burmistrz Sycowa Dariusz Maniak, wójt gminy Dziadowa Kłoda Robert Fryt, zastępczyni wójta Irena Małecka, radny ze Stradomi Wierzchniej Marian Lempert, radni ze Stradomi Dolnej Renata Jabłońska i Piotr Kamiński, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Grzegorz Cipyk, naczelnik Wydziału Rozwoju, Zamówień Publicznych i Promocji Powiatu Grzegorz Dąbrowski, kierownik budowy Tomasz Roch oraz wykonawca Piotr Schabikowski.

Obie inwestycje, zrealizowane przez Powiat Oleśnicki z dofinansowaniem gminy Syców i Dziadowej Kłody, pochłonęły ponad 800 000 zł. Wykonanie 128-metrowego chodnika w miejscowości Stradomia Wierzchnia – etap 5, kosztowało 197 116,49 zł, zaś budowa 270-metrowego odcinka przy ul. Wrocławskiej w Stradomi Dolnej - etap1, to koszt 605 749,16 zł. Umowę na wykonanie obu zadań podpisano 6 września z oleśnicką firmą Biobud.

Starosta Sławomir Kapica podziękował wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do realizacji tej inwestycji, a ponadto zadeklarował dalszą pomoc w przedsięwzięciach związanych z drogami oraz na innych płaszczyznach.

Determinacji pogratulował burmistrz Dariusz Maniak, natomiast wójt Robert Fryt wspomniał o planach kontynuacji budowy chodnika w kierunku świetlicy.

- Nasza praca to służba, dlatego też czujemy wielką radość, że możemy służyć ludziom, poprawiając ich bezpieczeństwo, jak również estetykę ich miejscowości – nie krył wicestarosta Stanisław Stępień, który przyznał, że potrzeb zgłaszanych przez mieszkańców jest bardzo dużo. – Staramy się tak dzielić środki, aby rozwój powiatu był zrównoważony – podkreślił wicestarosta.

Z kolei radny Marian Lempert przypomniał, że obie Stradomie, choć znajdują się różnych gminach, to należą do jednej parafii. – I do jednego kościoła ludzie tym chodnikiem chodzą – dodał.

Głos zabrał również Piotr Schabikowski, który zdradził, że, przystępując do prac, wykonawca nie spodziewał się tak dużego natężenia ruchu, szczególnie aut ciężarowych. Na koniec podziękował mieszkańcom przyległych posesji za współpracę i za wyrozumiałość.

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

z Dziadowej
z Dziadowej 03.01.2022, 16:23
Ale sukces! Kilkadziesiąt metrów chodnika! No coś niebywałego! Na wiosnę ten chodnik tak zarośnie trawskiem, że widać go nie będzie. Obecny wójt Dziadowej Kłody to kompletna porażka.
;-)
;-) 03.01.2022, 18:08
Fryt i Kaminski obrośli w piórka, może czas ich wywalić na zbity pysk…
Były mieszkaniec Sycowa
Były mieszkaniec Sycowa 02.01.2022, 19:15
Kto wybiera takich nieudaczników jak Kapica do władz powiatu ? Gość w niczym się nie przysłużył dla Sycowa a ma się przysłużyć dla powiatu ? To jakaś kpina jest... Albo kolejny Maniak - czy Ty chłopcze znasz choć trochę topografię Sycowa ? Jesli tak , to łatwo możesz zatrybić, ze spalarnia położona w jego górnej części spowoduje niechybne zadymienie lub smog w zamieszkałej dolnej części - która leży w dolinie...
Kto wybiera takich matołów do lokalnych władz ?
szaraczek
szaraczek 02.01.2022, 13:58
Jaka nazwa gminy taki wójt i takie osiągnięcia.... Nie ruszona sprawa kanalizacji, ciągłe problemy z wodą (pomijam jej jakość) wykluczenie cyfrowe gminy (od wielu miesięcy nie ruszona sprawa rozprowadzenia światłowodu po terenie gminy).... ale co tam - kasiorka leci - prawda? a może by tak (co nierealne) uzależnić wypłatę kasiorki od tego co Wójt zrobił - poza tym co wynika Z JEGO OBOWIĄZKÓW - tyle, że wtedy to biedak by musiał żebrać bo nic by się takiego nie znalazło.....byle do wyborów Panie Wójcie
;-))
;-)) 01.01.2022, 15:41
Droga dla muzykanta i jego przybocznego koleżki krzykacza
Joe Black
Joe Black 31.12.2021, 19:33
W tym roku tak dużo zrobili, że drugi raz odbiór tego samego chodniczka na portalach. No i ta cena. Brawo. Za takie inwestycje powinni karać. Idea finansów publicznych jest przede wszystkim celowość i gospodanosc ich wydatkowania. Tu nie ma ani jednego ani drugiego. Ok. Jest chodnik. Szkoda tylko że ten sam chodnik zrobiony w innym miejscu służył by poprawie bezpieczeństwa dla wielu , wielu osób, nie dla kilku. W tym przypadku nadrzędnym powodem było to że wójt obiecał radnemu. Zresztą kumple. Pozdrawiam i w 2022r życzę lepszych decyzji i gospodarności w wydawaniu środków publicznych.
Magda
Magda 02.01.2022, 10:43
Za takie inwestycje powinni karać? Ciekawe kto? Inwestycja przecież była celowa. Celem był chodnik. No i była gospodarna, bo był przetarg. Kogo obchodzi, że te pieniądze można było lepiej spożytkować? Kto pomyśli, że do lepszego wyznaczania celów konieczna jest analiza potrzeb, a nie słuchanie tego, kto głośniej krzyczy? Starostowie nie biorą odpowiedzialności za inwestycje, bo przecież od tego mają ludzi... Radni, poza nielicznymi wyjątkami, siedzą i nudzą się na sesjach... Dramat, któremu jako wyborcy przyglądamy się bezradni, bo jeszcze nie zrozumieliśmy, że ci ludzie na stołkach to podlegli nam pracownicy, których za wykonaną pracę można i trzeba rozliczyć.

Pozostałe