Skrzynia odkryta w ruinach pałacu w Goszczu. Co kryje?

  • 29.12.2021, 09:12
  • OAI
Skrzynia odkryta w ruinach pałacu w Goszczu. Co kryje?
Oto informacja zamieszczona przez Pawła Czulińskiego, burmistrza Twardogóry (powiat oleśnicki):
Ruiny Pałacu w Goszczu powoli odkrywają ukryte pod gruzami tajemnice...
🔹Podczas trwających prac archeologicznych, przy odgruzowaniu ruiny, w miejscu jednej z dawnych komnat natknęliśmy się a zjawiskową SKRZYNIĘ!
🔹Znajdowała się raczej w górnej części około dwumetrowej warstwy gruzu, co może sugerować, że znajdowała się na piętrze lub poddaszu. Skrzynia wykonana jest z metalu, widać pozostałości kutych zdobień oraz dwa solidne uchwyty na ścianach bocznych. Skrzynia zamykana była na dwa solidne zamki spięte kłódkami o średnicy około 10 cm. Jedna z kłódek przetrwała próbę czasu, pożar i nadal strzeże wnętrza skrzyni. Przez przerdzewiałe/przepalone otwory widać tuż przy ściankach jakby spalone dokumenty... Cóż jeszcze tam znajdziemy? Odpowiedź poznamy, gdy podczas kolejnych analiz i prac będziemy otwierać skrzynię.
🔹Tymczasem dodam, że prace przy odgruzowaniu przebiegają zgodnie z harmonogramem i powinny zakończyć się (w zależności od pogody) na przełomie stycznia i lutego. W gruzach znaleźliśmy dotychczas też sporo odłamków oryginalnych zdobień, ceramicznych płytek, fragmenty podłogi, rzeźby (z okolic dawnego kominka) i inne...
 
Zachęcam wszystkich fanów ruin do sięgania po bieżące informacje na oficjalny fanpage Pałac Goszcz. Tam niebawem nowe zdjęcia nie tylko z przebiegu prac, ale także fotografie pierwszych znalezisk.
OAI

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

wściekawski
wściekawski 29.12.2021, 09:33
A nie można było od razu wziąć i otworzyć?

Pozostałe