Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 6 lipca 2025 06:08
Reklama
Reklama
Reklama

Torpeda Oleśnica z medalami na Mistrzostwach Polski

Wojciech Okoń z medalami Zimowych Mistrzostw Polski juniorów 14-letnich.
Torpeda Oleśnica z medalami na Mistrzostwach Polski

Od 17 do 19 grudnia trwały Zimowe Mistrzostwa Polski juniorów 14-letnich w pływaniu. W Olsztynie rywalizowało 571 pływaków ze 156 klubów. Torpedę Oleśnica reprezentowali dwaj zawodnicy: Wojciech Okoń i Mateusz Okoń.

Wojciech Okoń w pierwszym dniu zawodów w finale na 50 metrów stylem dowolnym zdobył srebrny medal, przegrywając o jedną setną sekundy pierwsze miejsce. - 50 metrów najszybszym stylem pływackim, jakim jest kraul , należy do najtrudniejszych i najbardziej obleganych przez zawodników wyścigów, w których nie można pozwolić sobie na żaden błąd. Tutaj zadecydował łut szczęścia - mówi trener Wojciech Zawadzki.

Wojciech Okoń zdobył jeszcze jeden medal w Olsztynie - na 100 m stylem grzbietowym. W finałowym wyścigu zawodnik Torpedy dopłynął na trzecim miejscu, zdobywając brązowy medal, który jest piątym w jego karierze pływackiej  przywiezionym z najważniejszej pływackiej imprezy dla 14-latków.

Brat medalisty, Mateusz Okoń, także zaliczył bardzo dobre zawody w Olsztynie. Największym jego sukcesem zakończył się wyścig na 100 metrów stylem klasycznym. Mateusz na tym dystansie wszedł do finału A, zajmując w nim 6. miejsce. Bardzo dobry wyścig zawodnik Torpedy rozegrał na 200 metrów stylem klasycznym. Wprawdzie do finału A nie wszedł, ale świetnie popłynął w finale B . Mateusz wygrał ten wyścig i wynikowo pokonał kilku zawodników z finału A.

- Mistrzostwa Polski w Olsztynie dla Torpedy były bardzo udane. To kolejne zawody tej rangi, z której zawodnicy naszego klubu przywożą medale. Oczywiście mogło być lepiej . Nasz medalista Wojciech Okoń został zdyskwalifikowany w finałowym wyścigu, w którym dopłynął drugi, za minimalne przekroczenie 15 metrów pod wodą na dystansie 50 m grzbietowym. Z powodu niedyspozycji zdrowotnej został wycofany z finału na 50m stylem motylkowym, w którym Wojtek wszedł do finału z trzecim wynikiem. Ale jego dwa starty były bardzo blisko siebie, zatem z jednego finału musieliśmy, przy jego lekkim osłabieniu, zrezygnować. Jedno jest pewne - mamy świetnych, bardzo perspektywicznych zawodników i czekamy na kolejne mistrzostwa z pewnością i mistrzowskim spokojem

 

- podsumowuje trener Wojciech Zawadzki.

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Pływak 21.12.2021 11:06
Brawo Wy!

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: ElżbietaTreść komentarza: Parkingi są, kolejek do kas nie ma...ale te baseniki-sadzawki są tak malutkie,że nie chce się iść:-( Wcześniej to był basen...Data dodania komentarza: 5.07.2025, 20:17Źródło komentarza: Atol zaprasza - tu znajdziesz ochłodęAutor komentarza: JaroTreść komentarza: A skąd wiesz że w niczym im nie pomógł? Czytasz w myślach?Data dodania komentarza: 5.07.2025, 20:09Źródło komentarza: Boisko zamiast telefonówAutor komentarza: JaroTreść komentarza: A ten ubrany w drużynowa koszulkę pan przy kości po lewej to z wyglądu ma coś wspólnego ze sportem? Umiesz tylko obrazać tych których nie lubisz. Ciekawe czy w Szwecji też taki aktywny jesteś...Data dodania komentarza: 5.07.2025, 20:07Źródło komentarza: Boisko zamiast telefonówAutor komentarza: MariaTreść komentarza: I tobie . Twoje bezcenne rady ratują nas. DziękujemyData dodania komentarza: 5.07.2025, 20:03Źródło komentarza: Boisko zamiast telefonówAutor komentarza: JanTreść komentarza: Zapytaj jeszcze czy ta firma wspiera profilaktykę przeciw tyfusową w Mali. Będzie śmieszniejData dodania komentarza: 5.07.2025, 20:00Źródło komentarza: Podwórko za 350 tysięcyAutor komentarza: zw-kowalskiTreść komentarza: Młodzi piłkarze, trenerzy oraz rodzice. Pomyliliscie adresata. To wszystko co macie zawdzięczacie nie horbaczowi. To zawdzięczacie sobie oraz podatnikom Oleśnicy. Natomiast wystarczy popatrzeć jak wygląda horbacz, brons aby widzieć jaki mają związek ze sportem.Data dodania komentarza: 5.07.2025, 17:06Źródło komentarza: Boisko zamiast telefonów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic