Powiat kończy budowę chodnika, który połączy obie Stradomie

  • 02.12.2021, 10:00
  • Starostwo Powiatowe w Oleśnicy
Powiat kończy budowę chodnika, który połączy obie Stradomie
"Jedną z kluczowych tegorocznych inwestycji Powiatu Oleśnickiego jest budowa chodnika od Stradomi Wierzchniej do Stradomi Dolnej. Zadanie zmierza właśnie ku końcowi, zatem jest szansa na miły prezent mikołajkowy" - informuje Starostwo Powiatowe w Oleśnicy.

"Obie inwestycje, realizowane przez Powiat Oleśnicki przy drodze powiatowej 1499D, pochłoną w sumie prawie 637 000 zł. Wykonanie 270-metrowego odcinka przy ul. Wrocławskiej w Stradomi Dolnej (gmina Dziadowa Kłoda) - etap1, kosztować ma 478 468 zł, zaś budowa 128-metrowego chodnika w miejscowości Stradomia Wierzchnia (gmina Syców) – etap 5, to koszt 158 461 zł. Umowa na wykonanie tych zadań została podpisana 6 września z oleśnicką firmą Biobud Piotra Schabikowskiego.

Planowany termin końcowy, wskazany przez wykonawcę, to 6 grudnia br.

– I tej daty będziemy się trzymać. Mam nadzieję, że będzie to miły drogowy prezent od mikołaja dla mieszkańców

– uśmiecha się dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Oleśnicy Grzegorz Cipyk.

Nic nie wskazuje na to, aby termin ten był zagrożony.

– Drobne trudnienia nie miały znaczącego wpływu na przebieg tej inwestycji, dlatego nie przewiduję również niespodzianek na dalszym etapie prac – dodaje szef ZDP.

Powody do radości wkrótce będą też mieć mieszkańcy innej części gminy Dziadowa Kłoda. Od tej miejscowości aż do Dalborowic zostanie położona nakładka bitumiczna o łącznej długości ponad 6 km. Prace już się rozpoczęły. Jeszcze w tym roku drogowcy mają wyremontować 2 km, zaś do sierpnia kolejne 4 km.

– Będzie to nasza największa 2-letnia inwestycja, z finałem w przyszłym roku – ocenia dyrektor Grzegorz Cipyk.

Starostwo Powiatowe w Oleśnicy

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

słoma
słoma 03.12.2021, 09:17
Redakcjo kochana pomyliłam się w zablokowanym komentarzu, przepraszam, to nie o słomę w butach chodziło tylko o kolejową piaskownicę z ulicy Reymonta ;-) co nie zmienia faktu, że paluszek i tak rządzi :-)
Magda
Magda 03.12.2021, 10:13
Powtórzę po raz kolejny. Problem tych, którzy każą usuwać niepochlebne komentarze jest taki, że nie myślą o tym, że takie opinie nadal będą krąży, ale już ustnie i wtedy nie da się tego zablokować. A tak była szansa na odpowiedź, stanowisko, wyjaśnienie. Ale skoro wolą żyć w swojej bańce i ułudzie, że wszyscy ich kochają, to trudno. Weryfikacja może być bardzo bolesna przy wyborach.
słoma
słoma 02.12.2021, 22:40

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

Zatroskany
Zatroskany 02.12.2021, 21:26
A czy "derektor" już się nauczył nazw miejscowości, żeby chociaż się nie mylił jak z kartki czyta
Joe Black
Joe Black 02.12.2021, 19:21
czytając art na tym portalu mam wrażnie, że redaktor ma lekkie rozdwojenie jaźni. Raz jadą po tym urzędzie po czym za tydz piszą o inwestycjach. żenda poziomu "gazety"
Elka
Elka 04.12.2021, 11:56
A może właśnie obiektywizm? Każdy medal ma dwie strony. Uparte dążenie do pokazywania tylko tej dobrej powoduje więcej szkody, niż pożytku.
do fałszywca z 19:21
do fałszywca z 19:21 02.12.2021, 22:31
To, że się pod kogoś podszywasz to jedno, a że masz problemy z czytaniem to drugie - zobacz gościu, kto jest autorem tekstu i potraktuj to jako tekst sponsorowany. Autor: "Starostwo Powiatowe w Oleśnicy".
Joe Black
Joe Black 02.12.2021, 19:35
Niektórzy lubią nick pod którym piszę. To już kolejny raz. Nie wiem jaki cel? Ale co zrobić. Zakład, który prawdziwy?
Magda
Magda 02.12.2021, 20:01
Zagrywki PR-owe. Tak jak "ocieplanie" wizerunku osób potrzebnych pewnym kręgom. I tak samo próbuje się zdyskredytować komentarze obnażające nieudolność i niegospodarność.
Przyjmuje zakład ;)
Gorzka Żołądkowa ta prawdziwa
Gorzka Żołądkowa ta prawdziwa 02.12.2021, 22:32
Ja wygrałem ;)
Haha
Haha 02.12.2021, 18:51
Zdjęcia mega! Pierwsza nagroda w kategorii lans roku. Szkoda, że przy tak kluczowej inwestycji. Dobrze, że nie strategicznej
ręce opadają
ręce opadają 02.12.2021, 17:01
To jest chodnik dla wójta muzykanta i jego koleszki z rady, pomnik głupoty !!!
Żenada
Żenada 02.12.2021, 16:46
A kiedy wycinka drzew na drodze do komorowa? Dopiero jak kogoś zabiją
O ścieżkę już nawet nie pytam. Co roku w budżecie, bo lemingi będą się cieszyć...
z Dziadowej
z Dziadowej 02.12.2021, 16:25
Tylko kto bezie po tym chodniku chodził? Odpowiedź nikt. Zarośnie w ciągu roku...
Hm
Hm 02.12.2021, 16:53
A tam zarośnie. służby utrzymają w należytym stanie. Bo przecież po każdym roku inwestycyjnym ktoś sprawdza czy posiada środki na utrzymanie nowej infrastruktury. po to mamy radnych, żeby o takich sprawach myśleli,prawda?
:)
:) 02.12.2021, 16:00
16 listopada - artykuł w Panoramie Oleśnickiej - 17 listopada - uchwała zarządu powiatu zmieniająca regulamin organizacyjny ZDP - i kto tu rządzi w powiecie... czwarta władza!
Joe Black
Joe Black 02.12.2021, 13:36
500 000 zł za 270 mb chodnika. Brawo, brawo. I kto będzie korzystał z tego chodnika? Ile osób? ..... 4-10? W tym wójt i jego kolega. Za 500 000 zł to chyba można było zrobić 1 000 mb nowej drogi. Jeszcze raz Brawo. Super będzie wyglądać podsumowanie roku w ZDP. Zadania rozpoczęte i wykonane przez aktualnego dyrektora niecałe 400 mb chodnika. Ja bym się tak nie cieszył. Nie ma czym. cały rok to porażka. A tak przy okazji - wiadukt rataje już skończony? Kary za opóźnienia naliczone?
Gabi
Gabi 02.12.2021, 17:07
Zaczekaj na podsumowanie roku. Większość się będzie zastanawiała czy ta kraina mlekiem i miodem płynąca to powiat w którym mieszkamy. Laurki to oni potrafią dla siebie pisać. Szkoda, że w powiecie nie ma kogoś takiego jak Bielański w mieście

Pozostałe