Robert Kulik z Twardogóry po raz drugi mistrzem Polski juniorów w biegach przełajowych

  • 29.11.2021, 11:38
  • is
Robert Kulik z Twardogóry po raz drugi mistrzem Polski juniorów w biegach…
Robert to mieszkający w Bukowince (gmina Twardogóra) zawodnik, który swoją karierę rozpoczynał pod okiem trenera Pawła Olszańskiego, absolwent szkoły podstawowej w Grabownie Wielkim i twardogórskiego gimnazjum.

W sobotę 27 listopada na trudnych trasach narciarskich odbyły się w Tomaszowie Lubelskim Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych. Biegi pod patronatem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki zorganizowane były od kategorii juniorów, przez seniorów, do masters.

Przed trudnym wyzwaniem stanął zawodnik Echa Twardogóra – Robert Kulik. W zeszłym roku sprawił miłą niespodziankę, wygrywając z całą czołówką kadry narodowej oraz reprezentantami kraju. Napawało to optymizmem przed rozpoczęciem sezonu 2021. Niestety, sporo komplikacji zdrowotnych oraz przygotowanie do matury bardzo utrudniły zawodnikowi uzyskiwanie dobrych rezultatów w sezonie letnim na stadionie. Mimo to Robert w biegu na 1500 m zajął i tak wysokie 4. miejsce.

A w Tomaszowie obejrzeliśmy bardzo pewne zwycięstwo Roberta i obronę tytułu mistrza Polski. - To potwierdzenie jego olbrzymiego talentu i świetnej współpracy z trenerem Jackiem Wośkiem, który w swoim dorobku ma również olimpijczyków - mówi portalowi olesnica24.,com Paweł Olszański.

Robert to mieszkający w Bukowince (powiat oleśnicki) zawodnik, który swoją karierę rozpoczynał pod okiem trenera Pawła Olszańskiego, absolwent szkoły podstawowej w Grabownie Wielkim i twardogórskiego gimnazjum. Obecnie jest studentem pierwszego roku Politechniki Wrocławskiej. Cały czas reprezentuje klub MLKS Echo Twardogóra.

 

is

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe