Ostra krytyka rejestracji w przychodni na Hallera z Oleśnicy

  • 29.11.2021, 11:13
  • OAI
Ostra krytyka rejestracji w przychodni na Hallera z Oleśnicy
Oto list nadesłany przez mieszkankę Oleśnicy (dane do wiadomości redakcji) w sprawie rejestrowania wizyt w przychodni zdrowia na Hallera.

"Dzień dobry,

Piszę do Państwa z prośbą nagłośnienia sytuacji dotyczącej przychodni przy ulicy Hallera w Oleśnicy. Odkąd pamiętam, zawsze był problem z umówieniem wizyty w placówce przychodni.
 
Dzisiaj byłam uczestnikiem sytuacji, kiedy dzwoniąc do przychodni pod wskazany na stronie internetowej numer telefonu, nikt nie odpowiadał. Dzwoniąc szesnaście(!) razy, numer albo był zajęty, albo był sygnał, ale nikt nie odbierał telefonu. Byłam zmuszona udać się bezpośrednio do przychodni, gdzie zastałam pięć(!) kobiet, siedzących w rejestracji, pijących kawę i rozmawiających między sobą.

Przychodnia była praktycznie pusta, pacjentów czekających do gabinetów lekarzy można było policzyć na palcach u jednej ręki. Kiedy podeszłam do rejestracji i zapytałam o to, dlatego nie można się dodzwonić do przychodni i umówić na wizytę, kobieta od razu, opryskliwym tonem zakomunikowała, że nie mają już w rejestracji obsługi telefonicznej.

Zapytałam, gdzie w takim razie aktualnie znajduje się rejestracja telefoniczna, kobieta od razu odpowiedziała, że nie udzieli mi takiej informacji, a takie zapytane mogę złożyć u dyrekcji na ,,Reja’’ (cokolwiek miałoby to znaczyć). Pragnę zaznaczyć, że od razu z moim pojawieniem się, dwie Panie siedzące i pijące kawę wyszły z rejestracji.

Kobietę, która powiedziała, że takie pytanie mogę wystosować do dyrekcji, zapytałam, kto jest dyrektorem placówki.  Kobieta odpowiedziała, że obowiązuje RODO. Po chwili kobiety zaczęły szukać dla mnie najbliższego wolnego terminu na wizytę.

W tym czasie zadzwonił telefon, kobieta odbierając go powiedziała: "Przychodnia, słucham?". Chciałabym się dowiedzieć, gdzie w takim razie znajduje się rejestracja i kto wprowadza pacjentów w błąd?

Jestem zbulwersowana postawą pracowników przychodni. Są to ludzie, którzy powinni świadczyć usługi tak samo jak jakikolwiek inny pracownik w innej branży. Nie wyobrażam sobie, że dzwoniąc np. na pogotowie, policję, czy straż pożarną, ktoś nie odbierałby telefonów i wymagałoby to osobistego udania się do placówki.

Zwracam się z uprzejmą prośbą, aby ktoś w końcu rozwiązał tą sytuację.

Nie jest to jednorazowy przypadek. Wystarczy wejść i przeczytać opinie, które widnieją na stronie przychodni przy ulicy Hallera w Oleśnicy.

Wspomnę jeszcze o tym, że strona wprowadza pacjentów w błąd, ponieważ widnieje na niej numer telefonu do rejestracji i informacja, że jest czynne od godziny 7:00. Okazuje się jednak, że rejestracja telefoniczna jest czynna od godziny 7:30.

Nie rozumiem, dlaczego problemu od tak wielu lat nie da się rozwiązać? Rozumiem, że może być wynik nieporadności dyrektora placówki, ale z tego co sprawdziłam, to dyrektor aktualnie się zmienił. Dlaczego więc nie dzieje się nic w tym temacie? Pacjenci przychodzi są jej KLIENTAMI, którzy nie korzystają z jej usług za darmo tylko płacą kolosalne składki, a często korzystają z usług raz, bądź dwa razy do roku.

Piszę do Państwa z prośbą o interwencję w tej sprawie. Na pewno tak tego nie zostawię.

Przychodnia ma podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia. Jeśli sytuacja nie zmieni się w ciągu tygodnia, będę zmuszona napisać oficjalną skargę do tego organu i nie tylko.

Proszę o natychmiastową interwencję".

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (94)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

pacj
pacj 06.01.2022, 16:58
wlasnie przepisuje sie z tego gow....
czknoris
czknoris 06.01.2022, 16:56
tam pracuja świete krowy i ok ja dzwonie juz od miesiaca i nic z tego trzeba odwiedzic te swiete kr........ najlepiej z kawa i bombonierom
pacjent
pacjent 10.12.2021, 19:13

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

jula
jula 04.12.2021, 22:15
Kilka lat temu miałam sytuację, że złapały mnie korzonki. Dzwoniąc dowiedziałam się , że najbliższy termin wizyty za dwa tygodnie. W takiej sytuacji byłam zmuszona z korzystania z prywatnego lekarza. Druga rzecz, która mi się przydarzyła dotyczy okresu gdy byłam w ciąży. Miałam podwyższoną glukozę i potrzebowałam skierowania do diabetologa. Lekarka powiedziała że nie zajmują się kobietami w ciąży. I znów musiałam zapłacić.
Pacjent
Pacjent 11.12.2021, 01:32
Przykro . Ale te panie tam odpoczywają a ich szefowa właśnie dostała od burmistrza 14.500 zł wypłaty .Boże nawet się z tym nie kryją zarabia więcej jak prezydent RP . A służba zdrowia POWIATOWA to katastrofa. Na*** pani pielęgniarka , mamy foto jak leży pracuje na Hallera . Poczekamy zobaczymy bo jest kryta przez sąsiada byłego burmistrza i żonkę .
Ola
Ola 09.12.2021, 16:43
Może warto zmienić przychodnię
zw-kowalski
zw-kowalski 04.12.2021, 23:20
Na tym to polega. Tak jest i będzie jeszcze gorzej jak ten sam lekarz przyjmuje na NFZ i prywatnie.
bezcenne
bezcenne 04.12.2021, 08:40
Komentarze piso-katolibstwa!
IV RZESZA
IV RZESZA 04.12.2021, 07:57
Czy ten atak na najlepszego i najbardziej oddanego pacjentom lekarza, polskiego lekarza to POlityczna wścieklizna?!Co oni chcą budować?
adas
adas 03.12.2021, 16:06
a co robi szefowa Ajebusi i jako jest polityka zdrowotna Broncha. lekarze leczcie i nie chowajcie się za covidem
klf
klf 10.12.2021, 19:14
Właśnie podnieśli jej pensje do 14.500 zł brutto
zw-kowalski
zw-kowalski 04.12.2021, 23:21
do @adas. jak to co ? jest wdzięczna Jankowi za ustanowienie pensji. W końcu to jej się "należy".
Nie ma mocnych
Nie ma mocnych 03.12.2021, 14:06
Ta gangrena toczy służbę zdrowia od dekad.
pacjentka
pacjentka 03.12.2021, 09:41
Przychodnia wielkimi plakatami chwali się, że dzięki dofinansowaniom działa CGM EPORTAL PACJENTA.
Szczytne hasła jakie to ułatwienie dla pacjentów. Owszem narzędzie jest dostępne, ale co z tego, nikt na tym nie panuje.
Jest opcja rejestracja tylko po receptę, bez dzwonienia, bez kontaktu osobistego, w kartotece informacja, że lek na stałe, kiedy dopytałam w rejestracji dlaczego tak nie można załatwić sprawy otrzymałam odpowiedź bo tego nikt nie czyta. Jest więcej opcji, ale tego nikt nie czyta. Mam znajomą pielęgniarkę w małym miasteczku, kiedyś dla swoich rodziców załatwiała coś w naszej przychodni, ironicznie zapytała czy w Oleśnicy jest jakaś blokada na internet, bo ona w swojej przychodni już dawno takie sprawy załatwia elektronicznie, a na Hallera oczywiście nie. Może ktoś by się zainteresował czy te dotacje to nie idą na zmarnowanie. Przychodnia tak jakby się cofała, a nie rozwijała.
pacjentka
pacjentka 02.12.2021, 16:33
Te Panie są do wymiany. Zwłaszcza taka młoda (najmłodsza) Zanim Ciebie łaskawie obsłuży, to przez 10 minut olewa Twoją obecność, zajmując się innymi zadaniami albo udając. Drogie Panie, to WY jesteście dla nas a nie my dla was!! Na wasze miejsce są inne chętne.
Gucio
Gucio 03.12.2021, 09:47
Pacjentko. W Polsce prawie nic nie działa. Przez kilka lat w CEIDG można było wpisać zagraniczny adres przechowywania korespondencji anie można było wpisać zagranicznego adresu do korespondencji. W Epuap trzeci rok nie można wpisać zagranicznego adresu do korespondencji a wcześniej można było to zrobić. A czego żąda WK przy rejestracji auta i wymianie prawa jazdy to masakra.
STAN DEPRESJA
STAN DEPRESJA 04.12.2021, 08:00
Gucio, Tobie brakuje światła! O której u Ciebie wschodzi i zachodzi słońce!
Gość
Gość 01.12.2021, 21:44
Do Hallera: podnieść jakość usług wzorcem prywatnych przychodni? Przychodnia na Spalicach jest prywatną mająca podpisaną umowę z NFZ i co? Czy jakość usług jest lepsza od innych? Mają specjalistów ok,ale jaka jest obsługa przez rejestrację? Pod koniec roku ciągle czekają na konkurs z NFZ na daną specjalistkę i kontrakt, co oczywiście jest kłamstwem. Ale jak pacjent się nie zna, to wszystko przyjmie. Pytanie kto każe im tak kłamać?
A.F
A.F 01.12.2021, 20:22
Nareszcie ktos naglosnil te sprawe. Niedawno z Mezem przeprowadzilismy sie do Olesnicy z Wroclawia.Do przychodni probowalam umowic sie na drugą dawke szczepienia przeciwko covid-19.Dzwonilam do placowki okolo 25 razy dziennie az wkoncu sama sie tam wybralam. Postanowilam otworzyc drzwi "z zaskoczenia"- bez pukania.
Zastalam pania ktora pijac kawe wylaczala telefon. Slychac bylo ze ktos dzwonil po czym po prostu "kogos rozlaczala". Tak jak i mnie kiedy dzwonilam po kilkanascie razy dziennie. Takie rzeczy nie mieszcza mi sie glowie. Chetnie porozmawiam na ten temat z dyrektorem tej placowki
Robert
Robert 07.01.2022, 10:14
Z jakim Mezem?
recepcjonistka
recepcjonistka 30.11.2021, 23:02
Czego, co nie widzi...że piję kawusię!
Hallera
Hallera 30.11.2021, 22:57
Można podnieść jakość usług wzorcem prywatnych przychodni.
Tylko jest problem ta przychodnia nie zarządzał i nie zarządza manager tylko „były szary pracownik”
Tonia
Tonia 30.11.2021, 22:50
Kiedyś stanęłam na przeciwko okienka z telefonem w ręku, wybrałam nr.przychodni i obserwuję co sie będzie działo. Panie rozmawiały nie odebrały telefonu, podeszłam i zapytałam dlaczego nie odbierają telefonu..... termin wizyty otrzymałam za miesiąc.
Gucio
Gucio 01.12.2021, 00:05
Tonia. To jak w skeczu "wężykiem".
oczywista prawda
oczywista prawda 30.11.2021, 22:43
Cytat z DoRzeczy. " Belgijski minister zdrowia Franck Vandenbroucke poinformował, że aż 70 proc. pacjentów z COVID-19 we flamandzkich szpitalach jest w pełni zaszczepionych.

Jak podała belgijska telewizja VRT, powołując się na słowa ministra, między 16 a 22 października 333 pacjentów przebywało we flamandzkich szpitalach z COVID-19, z czego 70,9 proc. było w pełni zaszczepionych, a 29,1 proc. nie.

"Fakty jednak są takie, że osoby z SARS-CoV-2, które nie są zaszczepione, trafiają do szpitala szybciej niż pacjenci w pełni zaszczepieni. We Flandrii ponad 90 proc. dorosłych jest w pełni zaszczepionych i ta grupa jest znacznie większa niż grupa osób niezaszczepionych. Patrząc na całą Belgię, dane z tego samego okresu pokazują, że 54 proc. pacjentów z COVID-19 w szpitalach było w pełni zaszczepionych, co odzwierciedla niższy wskaźnik szczepień w niektórych częściach kraju" – podała flamandzka telewizja."
,
, 30.11.2021, 22:16
Kto jest kierownikiem tej przychodni?
Lidia
Lidia 30.11.2021, 22:06
Jestem spod Oleśnicy i syn jest pacjentem na Hallera. Pod opieką lekarza Gutherc, zca kierownika ośrodka, lekarz ten n i e przyjmuje zleceń na leki czyli zapotrzebowanie, każe sobie dojeżdża co kosztuje finansowo by tylko lek wypisać i ryzykuje zdrowiem. W innych ośrodkach jak Twardogóra jest konto internetowe pacjenta i zapotrzebowanie wpisuje się po zalogowaniu. Nie trzeba iść do lekarza, tu lekarz bierze kartkę, drze ją na pół i informuje rejestracje by kazali nam powtórzyć że syn ma za każdym razem być osobiście. Tymczasem miejsce do lekarza zwykle jest miesiąc naprzód a lek musi być wydany regularnie co dwa tygodnie, gdy syn niezarejestrowany zjawił się bo lekarz sobie życzył to lekarz wstał, nie wpuścił innych pacjentów i mówi e kończy pracę a było 45 min do końca. Gdy leki się kończą i syn pisał zlecenie po tym terminie mówił że za wcześnie i znowu tydzień kazał czekać.
Teraz rejestracja, panie nigdy nie odbierają nie chcą przełączyć do nikogo, gdy pytamy o receptę rzucają słuchawka lub pyskują. Są zawzięte i niemiłe. Oczywiście wkurzona pojechałam osobi i piły kawę i gadały a telefony dzwoniły. Nigdzie takiego chamstwa nie spotkałam. Lekarz ma tekefon w gabinecie i nigdy nie odbiera a ma obowiązek, raz odebrał pyskujac że blokuję mu linię a tylko chciałam zapytać czemu kolejny raz leku nie wypisał który jest na stałe i syn na guzy. Najgorszy ośrodek w powiecie
dr L.
dr L. 30.11.2021, 20:16
Takie przychodnie tak jak poczty to 'skanseny komuny' i powinne być atrakcją turystyczną w 'kartoflanej' republice!
Gucio
Gucio 30.11.2021, 22:42
dr L. To poczytaj sobie jak było z lekarzami w dwustoleciu międzywojennym . Z lekarzami zawsze był problem. Komuny nie było. Byli nieudolni Polacy.
dr L.
dr L. 30.11.2021, 23:03
Lepiej uważaj @Gucio, bo zaraz Krzysiu tobie zarzuci że nie jesteś 'patriotą' i plujesz na swój kraj! ;-)
aus Deutschland
aus Deutschland 01.12.2021, 16:30
Krzysiu, jak Krzysiu - ale Parteigenosse Karpienko ....
Gucio
Gucio 01.12.2021, 00:07
Doktorze. Nikt tak nie pluł na Polskę jak Solidarność i kler. Oni mówili i pisali PRL a na świecie była to zawsze Polska.
MW
MW 30.11.2021, 19:23
Świetnie że ktoś poruszył ten temat, zawsze mnie to zastanowiło o co tam chodzić gdzie jest jakiś szef? Nikt tego nie widzi od lat...nie jedna dziewczyna chętnie usiadła by na ich miejscu z serem do ludzi.Od kiedy pamietam nie da się tam dodzwonić, Pani bardzo nie przyjemne zawsze bardzo pochłonięte rozmową między sobą.

Pozostałe