Oleśnica laureatem w Rankingu Gmin Dolnego Śląska 2021

  • 2 dni temu, 11:13
  • OAI
Oleśnica laureatem w Rankingu Gmin Dolnego Śląska 2021 fot. UM Oleśnicy
Oto komunikat Urzędu Miasta Oleśnicy:

"Miasto Oleśnicę uznano za jednostkę wyróżniającą się w województwie pod względem rozwoju społeczno - gospodarczego w kategorii gmin powyżej 20 tysięcy mieszkańców. Zajęliśmy VIII miejsce. Jedyni w powiecie. To zaszczyt dla naszego samorządu świadczący o dobrej kondycji. 

Ranking w obiektywny sposób wskazuje najlepiej radzące sobie wspólnoty gminne.

Ranking organizowany jest przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej i Ośrodek Kształcenia Samorządu Terytorialnego im. Waleriana Pańki we współpracy z Głównym Urzędem Statystycznym we Wrocławiu oraz pod honorowym patronatem Cezarego Przybylskiego Marszałka Województwa Dolnośląskiego i Jarosława Obremskiego Wojewody Dolnośląskiego. W ramach rankingu ocenie zostały poddane wszystkie gminy i miasta województwa dolnośląskiego z wyłączeniem miast na prawach powiatu (Wrocław, Legnica, Jelenia Góra i Wałbrzych). O miejscu w rankingu decydował wynik wyliczony w oparciu o wskaźniki mierzące potencjał, aktywność i wyniki osiągane przez gminy w sferze gospodarczej, społecznej, środowiskowej i przestrzennej.

Przy jego tworzeniu brano pod uwagę m.in. kondycję budżetową samorządu, dane demograficzne dotyczące wskaźnika migracji i przyrostu naturalnego, odsetek korzystających z sieci kanalizacyjnej, wydatkowanie funduszy pozyskanych z Unii Europejskiej, osiągnięcia absolwentów klas ósmych szkół podstawowych, wydatki na oświatę, kulturę, ochronę powietrza atmosferycznego i klimatu, czy też nakłady na szkolenia pracowników urzędów gmin oraz radnych.

Wyniki rankingu zostały zaprezentowane na uroczystej gali w dniu 23 listopada w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu. W wydarzeniu uczestniczyli Prezydenci Miast, Burmistrzowie, Wójtowie oraz przedstawicieli gmin województwa dolnośląskiego. Burmistrz Jan Bronś osobiście odebrał wyróżnienie dla naszej Gminy".

OAI

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kingsajz dla każdego
Kingsajz dla każdego 2 dni temu, 14:26
No, no, no - z Jasia to taki kurdu*****pelek......
Bob B.
Bob B. 2 dni temu, 13:48
Co on taki jakiś wkomponowany w tło?? Poznał swoje miejsce w szeregu?
Gucio
Gucio 2 dni temu, 14:02
To z szacunku dla osoby stojącej po jego prawej stronie.
Premium Pro
Premium Pro 2 dni temu, 13:17
Brawo Panie Janku. Tak trzymać.
Tam, do kata
Tam, do kata 2 dni temu, 14:27
W klasyfikacji "Rodzina na swoim" - I pierwsze miejsce .....
antybronś
antybronś 2 dni temu, 11:40
To jeszcze za działania Burmistrza Michała Kołacińskiego

Pozostałe