Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 kwietnia 2024 18:08
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W "Kąciku Emocji" w Międzyborzu

W "Słoiku spokoju" zobaczysz, jak przechodzi złość.
W "Kąciku Emocji" w Międzyborzu

W listopadzie klasa 1b ze Szkoły Podstawowej im. Jerzego Badury w Międzyborzu (powiat oleśnicki) realizowała element projektu edukacyjnego „Emocja” pod nazwą "Wyobraźnia". Podczas zajęć dzieci nauczyły się, czym jest wyobraźnia oraz jak ją wyrazić słowami.

"Staraliśmy się odkryć w sobie magiczną moc, dzięki której powstają ciekawe pomysły. Dowiedzieliśmy się również, jak można trenować swoją wyobraźnię. Uczniowie mieli okazję ćwiczyć pracę i współdziałanie w grupie. Kreatywne prace plastyczne z wykorzystaniem nowych technologii dodatkowo motywowały dzieci do rozwoju motoryki małej. Dużo czasu poświęciliśmy także na rozmowę o odczuwanych przez nas emocjach oraz sposobach radzenia sobie ze złością, czy stresem" - relacjonuje nauczycielka.

W ramach zajęć dzieci wykonały "Kącik Emocji", który ma przypominać o tym, że na co dzień mogą towarzyszyć nam różne uczucia. W tym szczególnym miejscu znalazły się także „Słoik radości” i „Słoik złości”, gdzie dzieci wrzuciły karteczki z rysunkami tego, co je cieszy i co złości.

Szczególnym zainteresowaniem cieszył się jednak „Słoik spokoju” wypełniony cekinami, brokatem i kolorową wodą symbolizujący po potrząśnięciu (burzy emocji) spokojne opadanie złości.

Na zakończenie cyklu zajęć dzieci wspólnie stworzyły plakat zachęcający do marzeń. Chętni uczniowie wykonali zadanie doskonalące logiczne myślenie i wprowadzające w świat kodowania. Natomiast w wolnych chwilach razem z tytułowym bohaterem książki Inspektorem Krokodylem rozwiązywały zagadki detektywistyczne dotyczące uczuć.
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: RatajkaTreść komentarza: Smutek. Szkoda młodego życia. Spoczywaj w pokoju, dziewczyno 💜Data dodania komentarza: 19.04.2024, 17:57Źródło komentarza: 29-latka skoczyła z okna wieżowca!Autor komentarza: To jest choreTreść komentarza: Pokażcie mi urzędnika samorządowego wyższego szczebla, który po przegranych wyborach wrócił do wyuczonego zawodu i prowadzonej wcześniej działalności, profesji... Wszyscy jak jeden mąż mają zapewnione miękkie lądowanie na intratnych, często sztucznie preparowanych posadach. Zobaczycie jak będzie tym razem!Data dodania komentarza: 19.04.2024, 17:28Źródło komentarza: Trzecia Droga: Poparcie Kołacińskiego jest prywatną inicjatywąAutor komentarza: MirekTreść komentarza: Ocho! Ktoś z centrali PO nacisną na "niezależnego" koalicjanta i się zaczęło ...Data dodania komentarza: 19.04.2024, 17:23Źródło komentarza: Trzecia Droga: Poparcie Kołacińskiego jest prywatną inicjatywąAutor komentarza: KtośTreść komentarza: Niestety Żydzi nie nauczyli się wyciągać wniosków i teraz sami gotują taki los Palestyńczykom! Chcą unicestwić ich naród!Data dodania komentarza: 19.04.2024, 17:13Źródło komentarza: Upamiętnili w Oleśnicy powstanie w getcie warszawskimAutor komentarza: OlaTreść komentarza: Taki wybór Dyrektorów w powiecie oleśnickim nazywa się "konkurs". To przecież jest żart.Data dodania komentarza: 19.04.2024, 16:56Źródło komentarza: Dyrektorzy w powiecie bez zmianAutor komentarza: Joanna JTreść komentarza: Moim zdaniem długotrwałe rządy Bronsia, spowodowały alienację administracji. Urzędnicy bardziej pamiętają o tym, kto ich zatrudnia i im płaci niż o treści ślubowania, które składają. Im wyższe stanowisko tym proces folwarczny bardziej zaawansowany. Nic też dziwnego, że administracja się rozrasta, koszty na nią bardzo wzrosły, a znajomi i rodziny mają fory w zatrudnianiu. Tylko radykalna zmiana w osobie Kołacińskiego może przywrócić normalność w urzędach. A Płaczkowski wie o tym doskonale!Data dodania komentarza: 19.04.2024, 16:28Źródło komentarza: Trzecia Droga: Poparcie Kołacińskiego jest prywatną inicjatywą
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama

Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic