W "Kąciku Emocji" w Międzyborzu

  • 23.11.2021, 11:55
  • kad
W "Kąciku Emocji" w Międzyborzu
W "Słoiku spokoju" zobaczysz, jak przechodzi złość.

W listopadzie klasa 1b ze Szkoły Podstawowej im. Jerzego Badury w Międzyborzu (powiat oleśnicki) realizowała element projektu edukacyjnego „Emocja” pod nazwą "Wyobraźnia". Podczas zajęć dzieci nauczyły się, czym jest wyobraźnia oraz jak ją wyrazić słowami.

"Staraliśmy się odkryć w sobie magiczną moc, dzięki której powstają ciekawe pomysły. Dowiedzieliśmy się również, jak można trenować swoją wyobraźnię. Uczniowie mieli okazję ćwiczyć pracę i współdziałanie w grupie. Kreatywne prace plastyczne z wykorzystaniem nowych technologii dodatkowo motywowały dzieci do rozwoju motoryki małej. Dużo czasu poświęciliśmy także na rozmowę o odczuwanych przez nas emocjach oraz sposobach radzenia sobie ze złością, czy stresem" - relacjonuje nauczycielka.

W ramach zajęć dzieci wykonały "Kącik Emocji", który ma przypominać o tym, że na co dzień mogą towarzyszyć nam różne uczucia. W tym szczególnym miejscu znalazły się także „Słoik radości” i „Słoik złości”, gdzie dzieci wrzuciły karteczki z rysunkami tego, co je cieszy i co złości.

Szczególnym zainteresowaniem cieszył się jednak „Słoik spokoju” wypełniony cekinami, brokatem i kolorową wodą symbolizujący po potrząśnięciu (burzy emocji) spokojne opadanie złości.

Na zakończenie cyklu zajęć dzieci wspólnie stworzyły plakat zachęcający do marzeń. Chętni uczniowie wykonali zadanie doskonalące logiczne myślenie i wprowadzające w świat kodowania. Natomiast w wolnych chwilach razem z tytułowym bohaterem książki Inspektorem Krokodylem rozwiązywały zagadki detektywistyczne dotyczące uczuć.
 

kad

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe