48-latka kierowała autem, mając 4 promile alkoholu!

  • 22.11.2021, 13:11
  • asp. Bernadeta Pytel, KPP w Oleśnicy
48-latka kierowała autem, mając 4 promile alkoholu! pixabay.com
Oleśniccy funkcjonariusze w miniony weekend zatrzymali aż czworo nietrzeźwych kierujących. Każde miało w wydychanym powietrzu miał ponad 2 promile.

W miniony weekend policjanci Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy zatrzymali aż czworo nietrzeźwych kierujących.

Niechlubną rekordzistką okazała się być 48-letnia mieszkanka naszego powiatu, która podczas kontroli drogowej wydmuchała prawie 4 promile.

Przy dwóch kierujących pojazdem osobowym, mieszkańców naszego powiatu, po przebadaniu na zawartość alkoholu alkomat wskazał ponad 2 promile.

Kolejnym nietrzeźwym kierującym okazał się 38-letni mężczyzna, obywatel innego kraju, który kierował pojazdem ciężarowym. Miał podczas kontroli ponad 2 promile. Z uwagi na fakt, iż jest obcokrajowcem, został zatrzymamy i osadzony w PPDOZ. Kiedy wytrzeźwieje, odpowie za swój czyn przed sądem.

W każdym przypadku kierowcom zostało zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami. Konsekwencją kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest odpowiedzialność karna, również zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata. Oprócz konsekwencji prawnych kierujący spodziewać się może również obciążeń finansowych, nawet do 60 tysięcy złotych.

Oleśniccy funkcjonariusze apelują o bezwzględnym zakazie wsiadania za kierownice po spożyciu alkoholu. Nietrzeźwy kierujący stanowi realne zagrożenie dla życia i zdrowia swojego oraz innych uczestników ruchu drogowego.

asp. Bernadeta Pytel, KPP w Oleśnicy

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zw-kowalski
zw-kowalski 22.11.2021, 20:30
W sobotę po spektaklu w Capitolu wróciłem na nocleg w hotelu w Oleśnicy. Podjeżdżam pod hotel a za mną policja. Wychodzę z auta a policjant każe mi wejść do auta bo będzie kontrola. Grzecznie odpowiadam "za to wam płacą". Ale nie udało mu się uruchomić urządzenia do dmuchania. Sprawdzili dane i pojechali dalej.

Pozostałe