Trwają Międzynarodowe Mistrzostwa Oleśnicy w Judo

  • 20.11.2021, 18:32
  • kad
Trwają Międzynarodowe Mistrzostwa Oleśnicy w Judo foto: Krzysztof Dziedzic
Rywalizują zawodnicy i zawodniczki w wieku od 14 do 20 lat.

W Oleśnicy trwa dwudniowy - 20 i 21 listopada - Tiger Cup, czyli Międzynarodowe Mistrzostwa Oleśnicy w Judo. 

Zawody odbywają się w hali sportowej OKR Atol. W sobotę była Gala Finałowa.

W turnieju rywalizują zawodnicy i zawodniczki w wieku od 14 do 20 lat (kategorie wiekowe junior młodszy i junior). W sobotę rywalizują młodsi, a w niedzielę starsi judocy. Tiger Cup jest turniejem rangowanym przez Polski Związek Judo, co oznacza, że na jego podstawie następują późniejsze selekcje do Kadry Narodowej.

Turniej Tiger Cup po raz drugi organizowany jest przez Klub Sportowy Judo Tigers prowadzący treningi judo na terenie Dolnego Śląska, który utworzenie zainicjował Michał Zamęcki w 2010 roku, właśnie na terenie Oleśnicy.

Jak wyjaśnia, judo jest olimpijską dyscypliną sportu. Jest chwytanym sportem walki. Zawodnicy dążą do obezwładnienia przeciwnika poprzez wykonanie rzutu na plecy lub duszenia, dźwigni i unieruchomienia w parterze. Judo jest sportem uniwersalnym, trenowanym przez cały świat (istnieje 207 federacji krajowych), o własnej filozofii, która jest fundamentem treningu. Między innymi szacunku, który okazywany jest przeciwnikowi poprzez ukłon przed i po walce.

Zadanie pn.: „Zorganizowanie międzynarodowych mistrzostw Oleśnicy w judo” zostało dofinansowane ze środków Gminy Miasta Oleśnicy w kwocie 15000 zł.

kad

Zdjęcia (67)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe