Działacz Platformy Obywatelskiej wytyka niedociągnięcia na skateparku w Oleśnicy

  • 15.11.2021, 12:51
  • rpr
Działacz Platformy Obywatelskiej wytyka niedociągnięcia na skateparku…
"Fenomenalny teren rekreacji", ale "woda i mróz zniszczy tę atrakcję" - uważa Arkadiusz Kembłowski.

Kilka miesięcy temu powstał fenomenalny teren rekreacji dla dzieci - oleśnicki skatepark. Szkoda, że po kilku miesiącach zaczynają pojawiać się niedociągnięcia w jego wykonaniu. Źle wykonane, niczym niezabezpieczone, nasypy ziemne osuwają się, odsłaniając kamienną podsypkę, która już również się sypie. Woda i mróz zniszczy tę atrakcję

- post tej treści zamieścił Arkadiusz Kembłowski, kandydat na radnego z komitetu Jana Bronsia, działacz Platformy Obywatelskiej, inicjator pierwszej w Oleśnicy inicjatywy uchwałodawczej w sprawie drastycznych treści w przestrzeni publicznej. I dołączył kilka zdjęć.

Jego post skomentował radny Paweł Bielański z klubu Oleśnica Razem. Napisał:

"Od czasu Imhotepa nie ma w budownictwie rzeczy niemożliwych" jakoś tak to burmistrz Jan Bronś powiedział na sesji...
 
Ale tyle teoria burmistrza, a rzeczywistość widać na zdjęciach. Inwestycja oddawana w pośpiechu, choć długo po umownym terminie. Skarpy miała zabezpieczać trawa, które wysiana w odpowiednim terminie zdążyłaby się ukorzenić. Jednak postanowiono "na szybko" wyłożyć trawę z rolki, tak, by na "uroczyste otwarcie" ładnie wyglądało. Po czym trwa w rolce uschła i zwyczajnie spłynęła po deszczu.
 
Miało być to poprawione jeszcze we wrześniu, tzn. miała być wysiana trawa, tak, by jeszcze przed zimą zdążyła się ukorzenić. Widać nie zrobiono tego, stąd taka erozja niezabezpieczonych skarp, która będzie postępować coraz bardziej.
 
Przy tak dużym nachyleniu skarp, w mojej ocenie powinna być zastosowana geokrata, która wzmocniłaby skarpy. Jednak projekt takiego rozwiązania nie przewidywał.
 
Przypomnę, że w inwestycja oddana do użytku bez żadnych uwag i zastrzeżeń inwestora (Miasta Oleśnicy) Taką informacje dostałem w odpowiedzi na zapytanie radnego, tak wynika z protokołu odbioru prac
rpr

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 17.11.2021, 16:58
Byłem. Widziałem. Jedna wielka porażka. Wykonawca chciał aby trawa się ukorzeniła na odpadach z wykopów.
Nagramy filmik
Nagramy filmik 17.11.2021, 13:16
Zaraz sie dowiemy ze to nieprawda bo w tym roku sniegu nie bedzie a pan kemblowski to prowokacja opozycji.
Niemozliwe
Niemozliwe 16.11.2021, 00:09
Za te 4mln to powinno sie CBA tym zajac
:)
:) 16.11.2021, 14:36
Za takie slowa prokuratura
A.
A. 15.11.2021, 22:20
Niech ktoś się przejdzie na Kruczą i zobaczy tamtą fuszerkę! Niedolany asfalt, kamienie zamiast trawy i pełno śmieci!
Kachna
Kachna 15.11.2021, 18:43
Szkoda , że nieomylny nie powołał prezesa i rady nadzorczej skateaquaparku, ale jeszcze nie wszystko stracone.
Beton
Beton 15.11.2021, 18:41
Wygląda na to że ktoś chciał więcej zarobić, i zrobione po "taniości". Skate lake park miał kosztować mieszkańców ok. 3 milionów, wyszło ok.4 mln. Ani urząd miasta ani burmistrz nie wytłumaczyli skąd taka rozbieżność w końcowej cenie. To że to bubel, i nie ma winnych jest nieważne. Najważniejsze że burmistrz ładnie się polansował na otwarciu, reszta jest nieistotna. Za wszelkie poprawki zapłacą Oleśniczanie czyt. Nowe podwyżki które już naszykował Jan B.
Oleśnica AD2021
Oleśnica AD2021 15.11.2021, 16:39
I za to fuszerę radni semafory przyznają podwyżkę wynagrodzenia dla Bronsia . Bo przecież" jemu się te pieniądze należały"
Kurcze pieczone
Kurcze pieczone 15.11.2021, 16:59
Wszystko co wybudował Bronś jest albo za małe albo wadliwe albo niepotrzebne. Dali mu pieniądze , to je wydaje.
Się pytam
Się pytam 15.11.2021, 16:28
Ile to nas kosztowało?
4 miliony?
Za takie marnowanie publicznych pieniędzy kto poniesie konsekwencje?
Dramat  gnijącego miasta
Dramat gnijącego miasta 15.11.2021, 15:15
To od samego początku był Bubel za grube miliony. Ale kogo to dziś obchodzi?
Podatnik
Podatnik 15.11.2021, 16:56
Mnie to obchodz!
To między innymi moje pieniądze są marnowane i wyrzucane w przysłowiowe błoto!
Moje pieniądze i tysìecy Oleśniczan!
My podatnicy jesteśmy oburzeni!
Kto za to zapłaci?
Kto poniesie konsekwencje?
Co na to radni?
Nieomylny
Nieomylny 15.11.2021, 15:05
Fuszerka za grube miliony.
Nawet ludzie z komitetu JB to widzą .
Ale on sam będzie szedł w zaprte, że wszystko jest ok
Tak
Tak 16.11.2021, 14:36
Murem za jankiem!
Zakład Karny
Zakład Karny 16.11.2021, 16:03
Janek za murem ....
utyty spocony
utyty spocony 15.11.2021, 14:43
Mówiłem, że po mnie jeno spalona ziemia.
Ywona
Ywona 15.11.2021, 14:24
Ile nas kosztowal skejtpark a dlaczego za te pieniadze nie zrobiono np kolonii dla dzieci lub dofinansowania do obiadow w szkolach
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 15.11.2021, 14:03
Nie dość, że spartolone wykonanie, to jeszcze projekt od samego początku był wadliwy - brak zaplecza - sztuka dla sztuki, nie, sztuka dla sztuki w pozytywizmie miała cechy pozytywne, a tu jest zwyczajne partactwo. Negowałem tą inwestycję od samego początku.
Helmut
Helmut 15.11.2021, 14:27
Das Hotel und das Restaurant, ja?
Helga
Helga 15.11.2021, 17:02
Und grosser Brons-denkmal ....
mgr
mgr 15.11.2021, 13:30
Jak burmistrz Brons studiował to nie uczyli jak budować skateprki, nie poświęcali dużo czasu na hale sportowe, baseny itp. dlatego trudno się dziwić, że same błędy. Wina politechniki?
Imhotep oleśnicki
Imhotep oleśnicki 15.11.2021, 13:23
No widać, widać "wiedzę i doświadczenie" inżyniera budownictwa z ratusza, którego praca na budowie sprowadza się do propagandowych fotek w kasku i lakierkach 🤦
Nie Imhotep się piramidzie turla ze śmiechu

Pozostałe