Chcą pokryć Wileńską asfaltem

  • 22.01.2019, 10:43 (aktualizacja 22.01.2019, 10:50)
  • OAI
Chcą pokryć Wileńską asfaltem Google Maps
"Nie potrafimy zrozumieć, dlaczego ten odcinek drogi nie został do tej pory pokryty asfaltem" - czytamy w petycji.

Do burmistrza Jana Bronsia skierowano petycję w sprawie modernizacji odcinka drogi powiatowej - ulicy Wileńskiej. Czytamy w niej:

"My niżej podpisani mieszkańcy miasta Oleśnicy zwracamy się z uprzejmą prośbą o podjęcie działań związanych z modernizacją nawierzchni z kostki brukowej odcinka drogi powiatowej nr 1464D - ulicy Wileńskiej.

Prośbę swą motywujemy fatalnym stanem odcinka przedmiotowej drogi. Każdy przejazd jakiegokolwiek pojazdu wiąże się z emitowaniem ogromnego hałasu, który w znacznym stopniu obniża jakość naszego życia zarówno w ciągu dnia jak i nocy. W przeciągu kilku lat, ilość samochodów które pokonują tą trasę znacznie się zwiększyła co ma decydujący wpływ na zaistniałą sytuację.

Z naszych obserwacji wynika, że natężenie hałasu nie jest uzależnione od szybkości jadących pojazdów i ograniczenie prędkości do 40 km/h, które jest notorycznie nieprzestrzegane, nie rozwiązuje problemu.

Dodatkowo podczas deszczu oraz sezonu jesienno-zimowego obniża się znacznie przyczepność drogi co pogarsza warunki jazdy, narażając tym samym mieszkańców na wypadki . Śliska kostka uniemożliwia bezpieczne poruszanie się uczestników ruchu drogowego i pieszego.

Myślimy tu szczególnie o bezpieczeństwie osób starszych przechodzących na przystanek autobusowy oraz o dzieciach idących do szkoły.

Nie potrafimy zrozumieć, dlaczego ten odcinek drogi nie został do tej pory pokryty asfaltem.

Niniejsza petycja podyktowana jest przede wszystkim troską o bezpieczeństwo pieszych oraz kierowców uczestniczących w ruchu drogowych.

Modernizacja wytłumi hałas i umożliwi normalne funkcjonowanie w naszym rejonie".

O petycji poinformował nas w imieniu mieszkańców Mariusz Sołtysiak.

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (18)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkanka zielonych ogrodów
Mieszkanka zielonych ogrodów 23.01.2019, 11:27
Cała droga łącznie z chodnikiem do remontu , po deszczach woda wylewa bo są niedrożne studzienki .
Kierowca
Kierowca 23.01.2019, 11:22
Ta kostka to masakra ,koleiny jakby jeździły po niej czołgi .Powiat powinien pokrywać koszty remontu zawieszenia pojazdów. Ci którzy twierdzą ,że kostka jest równa to chyba w życiu nie przejechali metra po tej kostce .
Mariusz
Mariusz 23.01.2019, 11:18
Ta kostka to może była bezpieczna 50 lat temu ,jak jeździły po niej furmanki.Ograniczenie do 40 km to kpina nikt nie przestrzega tego nakazu , a jak ktoś chce zachować kostkę jako zabytek to niech ją przełożą w miejsce zabytkowe .Przez tą drogę dzieci chodzą do szkoły , jak tylko popada lub nadejdzie zima to jest jedna wielka ślizgawka .Ludzie zastanówcie się najpierw co piszecie.
Weronika
Weronika 22.01.2019, 23:30
Jak widać z komentarzy, osoby które nie korzystają z tej drogi lub które blisko niej nie mieszkają nie rozumieją opisanego problemu! Kostka jest nierówna, a podczas opadów deszczu, a tym bardziej śniegu bardzo szybko robi się niebezpiecznie śliska. Hałas przejeżdżających aut znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie - będąc na ogrodzie trzeba krzyczeć, aby coś usłyszeć.
Nie powinno się oczerniać ludzi, którzy próbują znaleźć rozwiązanie tego poważnego problemu
Prawda
Prawda 23.01.2019, 08:33
Hałas jest zawsze jak jedzie auto wiec nie ma aut bezszelestnych. A kostka wytrzyma jeszcze 1000 lat.
V.
V. 22.01.2019, 18:20
Ta kostka to zabytek, inne drogi asfaltowe byłyby już w tym samym czasie użytkowania remontowane kilkukrotnie
Kierowca
Kierowca 23.01.2019, 11:27
Jak tak kochasz zabytki to wykop sobie kostkę i postaw na meblach
Bastian
Bastian 22.01.2019, 18:15
Ciekawe, który to z miejscowych VIP-ów, chce tą piekną kostką wyłożyć sobie posesję ?????
Miś
Miś 22.01.2019, 16:25
Nie dopuścmy do tego jak to słusznie ktos określił BARBARZYNSTWA!!!Kto bez przerwy od kilku miesięcy robi dym wokół Wileńskiej ??? Kto ma tak wyczulony słucha i podburza ludzi ? Piekna stara zabytkwoa kostka. Tak, skoro zasłonięta ją beznadziejna kostką w sercu miasta to każdy myśli że tak się robi i leje asfalt gdzie popadnie... Mama nadzieję że sa jeszcze radni rozsądni kochający stara Olesnice którzy do tego wandalizmu nie dopuszczą !!
Heniek
Heniek 23.01.2019, 11:29
Misiu widać ,że nigdy nie jechałeś tą drogą. Przyślę Ci rachunek za zawieszenie !!!!
Stanisław Anioł
Stanisław Anioł 22.01.2019, 21:17
Ja nic nie rozumiem, ale tu zostało pogwałcone prawo. Wysiedli się panów pod Warszawę, do baraków, do zastępczego mieszkania, bez ogrzewania!
Wstyd!
Wstyd! 22.01.2019, 14:30
To byłoby barbarzyństwo. Do innych krajów jeżdżą, żeby chodzić po zabytkowym bruku a u siebie nie potrafią docenić
Pomyśl
Pomyśl 23.01.2019, 11:31
Kostki są na deptakach rynków ,a nie na drogach publicznych . Chyba że chcesz jeździć na Białoruś !!,!,
Nigdy w życiu
Nigdy w życiu 22.01.2019, 13:59
Przy tym odcinku praktycznie nie ma budynków, no może pół. I dla kilku osób zalewać asfaltem równiótką kosteczkę, paranoja!
Mieszkaniec
Mieszkaniec 23.01.2019, 11:32
Kiedy ty ostatnio byłeś w tych rejonach !chyba z 20 lat temu . Cz”owieku z tej drogi dziennie korzysta mnóstwo aut . Opanuj się.
@Drogowiec
@Drogowiec 22.01.2019, 13:54
Nie wiem kto tam mieszka, że ten fragment ulicy tak bardzo komuś przeszkadza. Co chwilę stawia się nowe znaki z ograniczeniem prędkości, łapanki policji. Wybudowano progi zwalniające, na prostej drodze "przeciwczołgowe", tak wysokie że trzeba całkowicie zatrzymać samochód i ruszać z jedynki aby nie rozwalić zawieszenia. Mieszkamy w mieście, każdy mieszka przy jakieś drodze. Wylać asfalt, dobrze, nawet bardzo dobrze i co dalej ekrany, następne progi. Ktoś siedzi w domku jednorodzinnym, nasłu***e samochody i się nakręca.
Paweł
Paweł 23.01.2019, 11:34
Nie masz pojęcia o czym piszesz . Czym ty jeździsz ? Opanuj się
s