Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 15:48

Mistrz i wicemistrz świata z Oleśnicy

Tomasz Kornalewski został mistrzem i wicemistrzem świata w kulturystyce w kategorii master mens (90 plus i 100 kg plus).

"Jestem bardzo szczęśliwy i w 100% spełniony. Wywalczyłem kolejny medal dla Polski na Mistrzostwach Świata, tym razem w kategorii super ciężkiej, w której dopiero debiutuje w tym roku. Tegoroczny poziom Mistrzostw Świata okazał się jednym z najwyższych jakie do tej pory był. 100 krajów, ponad 1500 zawodników, w tym Iran, Oman i Azjaci, których sylwetki są wręcz stworzone do tego sportu.

Przed rozpoczęciem mojej kategorii, patrząc na rozgrywające się właśnie niższe kategorie marzyłam żeby wejść do Top-6. Nawet nie śmiałem myśleć o miejscu medalowym. Szybka zmiana strategii i postawienie na lepszą jakość i definicje zaowocowała medalem. Zbiłem 3 kg i mniejszy, drobniejszy, ale z lepszą formą wywalczyłem wicemistrzostwo świata. Ostatecznie mogę się pochwalić dwoma tytułami i medalami z najbardziej prestiżowych zawodów. Próbuje cieszyć się z mega sukcesu, ale to jeszcze do mnie nie dociera.

Bardzo dziękuje wszystkim za miłe komentarze, doping i dobre słowo w tych trudnych momentach mojej drogi po tytuł mistrza świata. Teraz czas żeby moje ciało i organizm, który eksploatowałem ponad jego możliwości mogło chwilę odpocząć" - napisał po zdobyciu drugiego medalu w mediach społecznościowych kulturysta z Oleśnicy, instruktor fitness w Atolu Oleśnica.