NASZ NEWS: MGK Oleśnica przygotowała zwolnienie dyscyplinarne pracownicy

  • 03.11.2021, 09:09
  • rpr
NASZ NEWS: MGK Oleśnica przygotowała zwolnienie dyscyplinarne pracownicy… pixabay.com
Jest jednak problem ze skutecznym doręczeniem go...

Jak dowiedział się portal olesnica24.com, Miejska Gospodarka Komunalna w Oleśnicy ma już przygotowane zwolnienie dyscyplinarne pracownicy podejrzewanej o wykorzystanie bazy danych klientów i zagłosowania za co najmniej kilkudziesięciu z nich na projekt w ramach Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego.

Pracowncia poszła jednak na zwolnienie lekarskie i nie można jej skutecznie doręczyć wypowiedzenia umowy o pracę. W obecnej sytuacji przysługuje jej bowiem ochrona prawna.

Jak poinformowała Panorama Oleśnicka, komunalna spółka złożyła też zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Oleśnicy o możliwości popełnienia przestępstwa.

rpr

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (32)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Obo fan
Obo fan 11.11.2021, 23:21
Wyzdrowiala juz?
Jan. Burmistrz
Jan. Burmistrz 08.11.2021, 13:35
Kata na sushi
Jola
Jola 06.11.2021, 17:21
Ewelina na olesnickich jarmarkach już sie nie fotografujesz? Wstyd.
Panie z grupy
Panie z grupy 06.11.2021, 17:41
Komu to przeszkadza, ze sie lubimy dobrze bawic?
perfect pierdziszewo
perfect pierdziszewo 05.11.2021, 12:32
'Ale wkoło jest wesoło,
Człowiek w pracy, małpa w zoo,
Puste pole za stodołą
Chłop zaprawia, ale Jazz!'.
rys
rys 05.11.2021, 09:50
do xpe Zgadzam się w całej kwestii.Kto za tym stoi .Możemy tylko przypuszczać.Wątpię aby bez udziału i przyzwolenia w miejscu pracy nikt tym nie kierował .Powyższa sprawa w pierwszej linii trafić do prokuratury.Albo krótko mówią jest to owca porzucona wilkom jak się mleko rozlało
O
O 04.11.2021, 20:56
A co na to grupa Oleśnica jest kobietą ? Ewelina będzie mówić
raczej
raczej 04.11.2021, 21:00
A co na to grupa sekty radyja maryja z pierdziszewa?
Braciszek Franciszek
Braciszek Franciszek 04.11.2021, 12:43
I po co jej bylo bawienie sie w politykowanie?
Jan
Jan 04.11.2021, 11:11
Takiej atmosfery kłótni, bałaganu nie było gdy burmistrzem był M. Kołaciński. To powinna dobrze wynagradzana być służba, na rzecz nas mieszkańców, a nie arena walk plemiennych!
xpe
xpe 03.11.2021, 23:16
Właściciele wykorzystanych Nr pesel powinni być powiadomieni o zaistniałej sytuacji , bo nie wiadomo w jakich innych sytuacjach wykorzystano ich dane i jakie jeszcze "przyjemności" mogą ich spotkać.Pani powinna być właściwie aresztowana, bo nie ma pewności do jakich innych celów użyto danych nic nie świadomych obywateli naszego miasta. Ponadto możliwe jest mataczenie by zatuszować kto jest zleceniodawcą jej postępku , śmiem przypuszczać ,że była tylko narzędziem w tym zdarzeniu, choć ochoczym. Dla dobra śledztwa powinna je prowadzić prokuratura z poza Dolnego Śląska , tak by ewentualnie nikt nie mógł mieć przypuszczeń ,że mogło nastąpić ...
Kocham Cię jak siostrę ;)
Kocham Cię jak siostrę ;) 03.11.2021, 19:33
Pracodawca może zwolnić w trybie dyscyplinarnym pracownika, który przebywa na zwolnieniu lekarskim, jeśli ten dopuścił się ciężkiego naruszenia podstawowych obowiązków pracowniczych. W przypadku, gdy pracownik przeczuwa, że może zostać zwolniony i chce uniknąć zwolnienia dyscyplinarnego lub odsunąć je w czasie, pozyskanie zwolnienia lekarskiego, co do zasady nie będzie skutecznym sposobem na uniknięcie rozwiązania stosunku pracy... prawo pracy w tym zakresie się nie zmieniło. Profesjonalistom polecam - Postanowienie Sądu Najwyższego z dnia 26 marca 2008 r. (I PK 291/07)... NIE MA ŻADNEJ OCHRONY PRAWNEJ.
Gucio
Gucio 04.11.2021, 21:14
Kocham Cię jak siostrę. Postanowienia SN i orzeczenia TK nie są wiążące dla sędziego, prokuratora, komornika w Polsce. Zgodnie z orzeczeniem TK orzekanie asesora jest niezgodne z Konstytucją. Oleśnicki sąd ma to w d... Zgodnie z orzeczeniem TK, że skarb państwa jest jeden ale ma wiele kont i liczy się, że zapłaciłaś konkretną kwotę w konkretnej sprawie a już mniej liczy się nr konta a prokuratura w Oleśnicy też ma to w d... SN orzekł, że praca kierowcy w transporcie międzynarodowym nie jest podróżą służbową a wszystkie sądy uznają to za podróż służbową i przyznają dietę i ryczałt za nocleg kierowcy. Żyjesz w Polsce a nie w państwie demokratycznym i państwie prawa.
Koko
Koko 03.11.2021, 20:55
A co na to powiedzmy przelozeni? A moze radni nagraja jakis filmik o tym...
Ciekawy
Ciekawy 03.11.2021, 18:39
A Bronś Rybakowi wręczył zwolnienie , kiedy ten przebywał na zwolnieniu lekarskim. Czy to znaczy , że Bronś złamał prawo?
Lolo
Lolo 03.11.2021, 13:02
Wystarczy zglosic kontrole do zusu, pani niby chora, ale udziela wywiadow do radia...
Gucio
Gucio 03.11.2021, 12:36
Niedobrze się stało, że takie informacje jak zwolnienie trafiają najpierw do opinii publicznej a później dopiero do zainteresowanej. MGK mogło to zrobić od razu. Było wiadomo, że polskim zwyczajem zwalniany pracownik stara się przedłużyć zatrudnienie poprzez zwolnienie lekarskie. Poza tym może nie trzeba szukać drugiego dna. Mogła to zrobić bez nacisków "powiedzmy przełożonych". Może chciała się tylko wykazać i spłacić tym dług wdzięczności wobec grupy wokół której się kręci. Łatwo rzucić kamieniem. Trudniej go zawrócić już rzuconego.
Czy tak?
Czy tak? 03.11.2021, 12:22
Zastępczyni Burmistrza chyba została rzucona na MGK, aby przypomnieć dyrekcji kto rządzi w Oleśnicy? Kiedy w Radach Nadzorczych pojawią się specjaliści z określonych dziedzin?
Gucio
Gucio 03.11.2021, 12:30
Czy tak ?. Ależ to specjalistka. Ma blond włosy. Lekką nadwagę. I jest wierna swojemu idolowi. Czyli specjalistka.
sPOcony Janek
sPOcony Janek 03.11.2021, 15:58
Dla mnie - wystarczy .....
:)
:) 03.11.2021, 19:35
nie sPOcony Janek tylko sPiScony Janek a pot to swoją drogą :)
Rathaus
Rathaus 03.11.2021, 12:18
Sitwa się sypie!
Haha
Haha 03.11.2021, 13:00
Zaraz nagraja łzawy filmik stop prowokacji i przemocy
o rzesz ty petunia
o rzesz ty petunia 03.11.2021, 11:53
Słowo się rzekło droga pani, "powiedzmy przełożeni..." kto to jest? To pytanie intryguje w tej chwili całą Oleśnicę, powiem szczerze aż huczy w całym mieście z powodu tej afery. Prokuratura zapewne będzie dążyła do wyjaśnienia też tej kwestii. Jeśli ja miałbym obstawiać, to nie brałbym pod uwagę nikogo z MGK, dlaczego? Bo nikt z nich nie miał w tym żadnego interesu, ponadto tam pracują ludzie świadomi tego, z czym wiąże się "kradzież" peseli. Ja skupiłbym się raczej na wątku politycznym i kręgach z tym związanych.
 Olaf
Olaf 03.11.2021, 11:53
Mnie szczególnie interesuje w tej kwestii rola dwóch tzw. powiedzmy przełożonych płci żeńskiej.
Joe Black
Joe Black 03.11.2021, 10:52
A ja uważam, że ta niepozorna sytuacja może mieć kluczowe znaczenie dla przyszłości Oleśnicy. Powszechnym jest informacja o bliskich relacjach towarzysko/przyjacielskich pomiędzy pracownicą MGK a "śmietanką" polityczną Oleśnicy. Teraz próbuje się zdyskredytować w oczach opinii publicznej pracownicę. Jednak za chwilę, może się okazać, że ta pracownica w chwili zagrożenia swojego dobrego imienia i wolności otworzy się i przekaże opinii publicznej oraz właściwym służbom informacje kim byli ci niby przełożeni. Może się okazać, że przypomni sobie jeszcze jakieś kwestie/rewelacje z kampanii wyborczej i komitetu z którego startowała. A może przypadkiem coś napisano albo nagrano. Jestem ciekaw, jak to się potoczy???
olesnica
olesnica 03.11.2021, 14:03
a Joe B obeznany we wszystkich tematach plotkarsko społeczno klitkowych
Gucio
Gucio 03.11.2021, 15:24
olesnica. Ale Joe może mieć rację. Na ten moment za dużo niewiadomych. Ba jeśli to zrobiła sama, aby się tylko podlizać czy odwdzięczyć to może podkoloryzować. My nic nie wiemy. Radni, bohaterowie filmiku, nic w tej sprawie nie zrobili. Albo zrobili dużo tylko się nie chwalą.
Gucio
Gucio 03.11.2021, 12:28
Joe Black. Pożyjemy zobaczymy. teraz to wróżenie z fusów.
.
. 03.11.2021, 11:43
Joe, znowu powiedzą, że jest niewiarygodna.
.
. 03.11.2021, 09:20
Dobrze, zaczyna się dziać. Pewnie niedługo dowiemy się kto to są ci " powiedzmy przełożeni..." i napewno nie jest to nikt z MGK. Będzie się działo, blady strach pada na znajomych tej pani?
Gucio
Gucio 03.11.2021, 09:40
Kropka. Pożyjemy zobaczymy. Jak sam wiesz długi wyborcze sporo kosztują Oleśniczan. Kilkadziesiąt osób to pokaźna ilość. Ale przynajmniej widać światełko w tunelu ciemności jaki dopadł oleśnicki samorząd. Szkoda, że tego nie rozumieją radni z filmiku.

Pozostałe