Śmiertelny wypadek na przejściu dla pieszych w Oleśnicy

  • 02.11.2021, 11:51
  • OAI
Śmiertelny wypadek na przejściu dla pieszych w Oleśnicy Grzegorz Huk
Do wypadku doszło na skrzyżowaniu ulic księdza Sudoła i Armii Krajowej.

Dzisiaj rano 39-letni mężczyzna, kierujący pojazdem marki BMW, potrącił 46-letnią pieszą na oznakowanym przejściu dla pieszych na skrzyżowaniu ulic księdza Sudoła i Armii Krajowe. W wyniku zdarzenia piesza poniosła śmierć na miejscu.

Kierujący autem był trzeźwy. Trwają czynności na miejscu. Droga jest zablokowana. Tworzą się spore korki.

OAI

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (34)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ol@
[email protected] 03.11.2021, 18:35
Coś w tym miejscu jest takiego, że kierowcy nie uważają czy nie widzą? Sama ze 3 x omal nie zostałam potrącona, dokładnie na tych pasach, odskoczyłam w ostatniej chwili.
Ola
Ola 03.11.2021, 13:56
Co wy za głupoty piszecie?! Ta kobieta była już na drugiej połowie jezdni!
Gucio
Gucio 03.11.2021, 15:19
Ola. Czyli ta kobieta wchodziła na pasy po przeciwnej stronie . Zatem gdy ona zrobiła około 4 metry to kierowca przy 40 km/h powinien być ok 32 metry od miejsca w którym są pasy. Jeśli jechał 50 km/h to powinien być jakieś 50 km. To tylko teoria. Biegły dokładnie to policzy. To liczy się każdy decymetr.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 02.11.2021, 21:52
Tam ograniczenie prędkości jest do 40 km/h. Jadąc z taką prędkością i będąc skoncentrowanym na tym co przed samochodem - jakie musiały zajść okoliczności, by nie dostrzec na czas pieszej?
Gucio
Gucio 02.11.2021, 21:58
Panie Krzysztofie. Kiedyś jeden internauta policzył gdzie jest auto przy 40 i 50 km/h gdy pieszy jest metr lub dwa od przejścia. Więc definicja wtargnięcia została obalona. Fizyki uczył pana prof. Jarzębski. Łatwo policzyć , że kiedy pieszy ma 5 km/h a auto 40 km to jest 1:8.
$
$ 02.11.2021, 16:22
jak jest ślisko i widoczność do niczego-to się zwalnia.
***** ***
***** *** 02.11.2021, 16:16
Nie wiem kto winien i współczuję wszystkim ale mam swoje zdanie.Tak to jest jak pieszy ma pierwszeństwo. Jeden na pięciu się zatrzyma i rozejrzy a reszta nawet głowy nie podniesie bo na pierszeństwie. Jeszcze trochę a w tym chorym kraju będzie pieszy mógł drogą chodzić i będzie na pierszeństwie.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 02.11.2021, 21:42
Tak może napisać tylko tchórzliwy anonim. Kultura jazdy. W Niemczech nie potrzebowali przepisów o pierwszeństwie pieszego. W Polsce wydaje się, że tylko przepisami można nauczyć kultury jazdy. Za zachodnią granicą jazda na tzw. zamek była standardem. W Polsce stała się normą po wprowadzeniu przepisów, bo wcześniej jazda gburów.
Gucio
Gucio 02.11.2021, 20:06
**** *** Jeżdżę po całym świecie i w normalnych krajach tak jest. Ja nie mam problemu z udzieleniem pierwszeństwa pieszemu. Znajomi mieszkali w GB i byli kierowcami autobusów miejskich. Nawet jak jakiś pieszy artysta nieprawidłowo poruszał się po jezdni to mu udzielali pierwszeństwa. Nie rozstrzygam o winie w tym przypadku.
Elżbieta
Elżbieta 02.11.2021, 14:53
Sami jesteście kierowcami i wiecie jak sie jedzie jak jest ciemno i pada deszcz a latarnie uliczne przestarzałe i niby coś tam świecą, ale nie do końca...Tragedia dla rodziny zmarłej, tragedia kierowcy, bo wiadomo nikogo nie chciał zabic i zmarnować sobie życia. Wypadek-przypadek....Dlatego zwolnijcie zawsze przed pasami i piesi i ci za kółkiem
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 02.11.2021, 21:47
Mogę tylko wtórować: pieszy, zanim wejdziesz na jezdnię upewnij się, że pojazd zwalnia; kierowco, jedziesz przez teren zabudowany - nie używaj telefonu komórkowego, nie przyspieszaj, zwalniaj przed skrzyżowaniami.
Gucio
Gucio 04.11.2021, 17:49
Panie Krzysztofie. Najlepiej aby w Polsce pieszy pisał podanie do nadjeżdżającego kierowcy o pozwolenie wejścia na pasy.
j.z.
j.z. 02.11.2021, 12:53
Ślisko i widoczność do niczego....
Ania
Ania 02.11.2021, 12:24
Czy wiadomo, kim była ta piesza? Mieszkała w okolicy? Jaki zawód wykonywała? Mam tam znajomą w tym wieku, matrwię się. Nie odbiera telefonu...
sie znalazla
sie znalazla 02.11.2021, 16:02
ciekawska
Gucio
Gucio 02.11.2021, 12:03
Są zaduszki. Postarajcie się o umiarkowane komentarze. Tragedia. Na ten moment nie możemy nic więcej powiedzieć. Czy wam się wydaje, że kierowca jest z tego powodu szczęśliwy ? Nie wiadomo jak jemu pojedzie po psychice. Całe szczęście, że był (jak piszą) trzeźwy.
JAJKA
JAJKA 02.11.2021, 11:35
Dawno ludzie prosili o poprawę tego skrzyżowania! ILE LUDZI JESZCZE MUSI ZGINĄĆ TAM ŻEBY KTOŚ DOROBIŁ OŚWIETLENIE CZY SYGNALIZACJĘ ŚWIETLNĄ ITP?!!! Z RANA TYLE DZIECI PRZELATUJE TĄ DROGĘ DO SP1
daria
daria 02.11.2021, 10:54
Szaleniec z białego strzelającego wydechem GtI szaleje od rana po ulicach Twardogóry. Nie wychodźcie z domu bo stracie życie na pasach.
adam
adam 02.11.2021, 10:57
Chyba GTI
ja
ja 02.11.2021, 10:42
Widzą i jadą w przechodzących przez pasy. .Uciekałem wile razy
@
@ 02.11.2021, 10:27
Jak nie widzi to zakaz prowadzenia!
sa
sa 02.11.2021, 10:18
są znaki, pogoda do bani, a jak sie nie widzi to trzeba zwolnić,
ajront
ajront 02.11.2021, 09:27
Ci z BMW nie mają wyobraźni. Oświetlenie nie pomoże. To siedzi w umyśle. Mam beemkę i wszystko mi wolno. Jestem bezkarny.
móżyn-albinos
móżyn-albinos 02.11.2021, 10:56
Niemal wszyscy kierowcy BMW uważają się za elitę drogową, której więcej wolno niż innym, stąd takie traktowanie pozostałych użytkowników dróg. W tym przypadku - na przejściu - nic go nie usprawiedliwia, ani wczesna pora, ani gorsze oświetlenie przejścia, ani pośpiech, ani inne okoliczności łagodzące. Kilka razy byłem świadkiem takich wymuszeń przez kierowców BMW, nawet na rondzie.
Gucio
Gucio 02.11.2021, 12:00
móżyn. To wina przede wszystkim ustawodawcy. W normalnej Europie pieszy ma bezwzględne pierwszeństwo. Kierowcy w Niemczech, Holandii, Szwecji potrafią zatrzymać auto a w Polsce pieszy wtarga na przejście. To inne zmysły mają kierowcy w Polsce niż w reszcie Europy. Pieszy to pieszy.
móżyn-albinos
móżyn-albinos 02.11.2021, 16:32
Zamiast "wtarga" poprawniej byłoby "wtarguje". Proszę zajrzeć na stronę
http://aztekium.pl/odmiana.py?…

Pozdrawiam Gucia
Zbych
Zbych 02.11.2021, 13:06
Tak jest! W tych krajach wystarczy, że pieszy stoi przypadkowo przy krawężniku, nawet bez woli przejścia przez ulicę, i już auta się zatrzymują.
Gucio
Gucio 02.11.2021, 18:16
Zbych. jeżdżę po całym świecie i w normalnych krajach tak jest. Ja nie mam problemu z udzieleniem pierwszeństwa pieszemu. Znajomi mieszkali w GB i byli kierowcami autobusów miejskich. Nawet jak jakiś pieszy artysta nieprawidłowo poruszał się po jezdni to mu udzielali pierwszeństwa. Nie rozstrzygam o winie w tym przypadku.
Siwy
Siwy 02.11.2021, 16:19
Zbych i uważasz to za normalne? Wszyscy mają stać i czekać aż co? jeżeli ten nie ma woli przejścia.
Gucio
Gucio 02.11.2021, 18:18
tak to normalne. To kilka sekund. I jadę dalej. Pokaż mi miejsce w Oleśnicy gdzie piesi stoją przed przejściem bez zamiaru przejścia. Zazwyczaj jak stoją to się boją przejść.
.
. 02.11.2021, 10:08
Nie szufladkuj...
 Tragedia
Tragedia 02.11.2021, 09:20
Dramat! Ale swoją drogą to przejście jest bardzo słabo widoczne , mało oświetlone a na Sudoła jest bardzo duży ruch zwłaszcza rano. Czemu drogowcy nie zrobili bezpiecznego przejścia jak np. Na Serbinowie?
:)
:) 02.11.2021, 17:52
Zapytaj radnych z tamtego okregu.
zgadza się, tragedia
zgadza się, tragedia 02.11.2021, 10:09
To prawda przejścia są bardzo słabo oświetlone...

Pozostałe