Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 21:19

Matyja prowadził, ale przegrał przed czasem

Szkoda tej przegranej, bo Marek Matyja prowadził na punkty, ale wystarczyła chwila nieuwagi...

Autor: fot. ringpolska pl

Wczoraj na gali w Londynie, w pojedynku o pas WBA International wagi półciężkiej, Marek Matyja (20-3-2, 9 KO) przegrał przez techniczny nokaut w szóstej rundzie z faworyzowanym Craigiem Richardsem (17-2-1, 9 KO).

Do momentu przerwania walki rywalizacja była zacięta i niezwykle wyrównana. Pięściarz z Bogusławice po pięciu rundach prowadził 48-47.

"O rozstrzygnięciu boju zadecydował prawy podbródkowy Richardsa, po którym Matyja nie zdołał dojść do siebie i choć nie padł na deski, został poddany przez sędziego ringowego" - poinformował ringpolska.pl.

Matyja protestował, ale decyzja sędziego była nieodwołalna. Zabrakło dwudziestu sekund do przerwy...