NASZ NEWS: Skandal podczas wyborów przewodniczącego Platformy Obywatelskiej w powiecie oleśnickim

  • 23.10.2021, 16:12
  • rpr
NASZ NEWS: Skandal podczas wyborów przewodniczącego Platformy Obywatelskiej… Fot Grzegorz Huk
Do lokalu wyborczego wezwana została policja! Doszło do szarpaniny! Kto kogo zaatakował? Kto wezwał policję? Andrzej Sowa zgłosił się do szpitala na obdukcję - miał odnieść obrażenia ręki. A Wojciech Paszkowski został szefem PO w powiecie.

Od godziny 10 do 18 członkowie Platformy Obywatelskiej w powiecie oleśnickim wybierają swojego przewodniczącego. 

Głosowanie trwa w lokalu wyborczym przygotowanym na ulicy Owsianej w Oleśnicy.

Kandydatów na szefa partii jest dwóch: Jarosław Polański i Wojciech Paszkowski. 

Ok. godziny 16 doszło do ostrego sporu w sprawie prawomocności głosowania jednego z członków PO. Miało dojść do wyrywania kart i zamknięcia komisji w pomieszczeniu. Jeden z działaczy twierdzi, że została naruszona jego nietykalność przez innego z działaczy. 

Na miejsce została wezwana policja! Spisany został protokół. O incydencie prawdopodobnie powiadomiono władze regionu partii.

AKTUALIZACJA

Co było powodem wezwania policji?

"Powodem była szarpanina, którą wywołał mąż zaufania jednego z kandydatów na szefa regionu i jednocześnie kandydat na przewodniczącego powiatu [chodzi o Wojciecha Paszkowskiego - red.]. Zakłócał pracę komisji wyborczej i przebieg głosowania. To ja, jako przewodniczący komisji wyborczej, wezwałem policję" - takie oświadczenie przesłał portalowi olesnic24.com Damian Siedlecki.

To on pierwszy powiadomił policję.

AKTUALIZACJA II

"Sytuacja w komisji jest bardzo napięta. Na miejsce wezwałem policję, bowiem jeden z członków komisji [chodzi o Andrzeja Sowę - red.] zaatakował mnie. Widzieli to również członkowie partii, którzy przyszli na głosowanie. Przykro mi, że do takich scen dochodzi wewnątrz naszej organizacji" - to oświadczenie Wojciecha Paszkowskiego, przekazane portalowi olesnica24.com.

AKTUALIZACJA III 

O godzinie 18 poznamy wyniki. Już teraz i jedna i druga strona sporu zapowiadają jednak złożenie protestów 

AKTUALIZACJA IV 

- Potwierdzam, że były dwa zgłoszenia na policję. Patrol na miejscu spisał protokół i pouczył strony sporu o możliwościach prawnych. Obie strony są zgodne w tym, że doszło do potyczki słownej. Co do dalszego przebiegu zdarzeń zdania są rozbieżne. Jak dotąd nikt nie złożył zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa - mówi portalowi olesnica24.com Bernadeta Pytel, oficer prasowa powiatowej policji.

AKTUALIZACJA V

Czekamy na wyniki... Wyborów, a nie starcia dwóch działaczy....

Wojciech Paszkowski poinformował nas, że wygrał wybory przewagą kilku głosów nad Jarosławem Polańskim.

Polański - 15, Paszkowski - 18 głosów. Wygrał też w naszym powiecie Michał Jaros - 19 głosów, Szełemej dostał ich 15.

- Naszym zdaniem przewodniczący Siedlecki dopuścił nieuprawnione osoby do głosowania. Ale to już kwestia protestów wyborczych - mówi Wojciech Paszkowski.

Oznacza to, że od dzisiaj powiatowymi strukturami Platformy kieruje Wojciech Paszkowski.

Poseł Michał Jaros został szefem Platformy w regionie dolnośląskim. Pokonał Romana Szełemeja.

AKTUALIZACJA V

Pytany o incydent, Andrzej Sowa, który miał być zaatakowanym działaczem,  oświadczył portalowi olesnica24.com, że Wojciech Paszkowski wykręcił mu rękę. W tej sytuacji opuścił on lokal, mimo że był członkiem komisji wyborczej, i udał się do szpitala na obdukcję. Rozmawiał z nami z obandażowaną ręką (patrz zdjęcie). Ma być w nią ranny.

Wojciech Paszkowski powiedział z kolei, że nie miało to miejsca, bo on nikomu ręki nie wykręcał. Mówi, że to on został przez Sowę zaatakowany i naruszono jego nietykalność osobistą.

INNE ZARZUTY Z OBSZERNYCH OŚWIADCZEŃ OBU SKONFLIKTOWANYCH DZIAŁACZY W "PANORAMIE OLEŚNICKIEJ"

 

 

 

 

rpr

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (75)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mariusz
Mariusz 27.10.2021, 15:46
Rozwiane wszelkie wątpliwości. Nie mam już na kogo głosować. Bagno, szambo i 15 metrów mułu.
as
as 26.10.2021, 19:36
PO to najgorsze co mogło spotkac Polaków.
móżyn-albinos
móżyn-albinos 26.10.2021, 18:35
Do tej pory stolicą "polskiego obciachu" był Wąchock i jego sołtys (miasto w Kieleckiem), czyli obiektem niewybrednych kpin, drwin, kawałów, dowcipów, żartów itp. Teraz ten wyjątkowo "zaszczytny tytuł" przejęła nagle Oleśnica w jakże spektakularny sposób i to w jeden dzień. A wszystko za sprawą chorych na władzę "chłopaków" z tutejszej Platformy, którym zamarzyła się Wielka Polityka, a co za tym idzie wszelkie możliwe korzyści, przede wszystkim finansowe, że nie wspomnę o przysłowiowym korycie i fruktach. Ponieważ nikt nie lubi, gdy mu takie profity i interesy ktoś inny mógłby sprzątnąć sprzed nosa - nawet będący w tej samej "drużynie", to prędzej czy później doszłoby do fizycznej prezentacji swoich oczywistych racji. I tak właśnie się skończyło, już trakcie wyborów do potencjalnych stanowisk we władzach gwarantujących mniejsze lub większe beneficja oraz wpływy. Nagle cała Polska dowiedziała się o istnieniu Oleśnicy a wielu nawet sięgnęło do atlasów i internetu, aby zobaczyć gdzie w Polsce jest to kuriozum. Nikt jeszcze nie rozsławił tak szybko - po za pewną aktywistką - Oleśnicy. Włodarze miasta powinni pomyśleć o dołączeniu tych sprawców do listy "Zasłużony dla Oleśnicy".
biolog
biolog 25.10.2021, 16:00
Szambo. PO to szambo. Szambo na górze. I szambo na dole. Śmierdzące cuchnące fekalia.
Hg
Hg 25.10.2021, 11:21
Tak należy walczyć o władz. Nie jakieś tam demokratyczny wybory. W PO liczy się Sila liści a nie głosów
Hg
Hg 25.10.2021, 11:21
Tak należy walczyć o władz. Nie jakieś tam demokratyczny wybory. W PO liczy się Sila liści a nie głosów
bezcenne
bezcenne 25.10.2021, 10:33
Hipokryzja piso-katolibów!
były peowiec
były peowiec 25.10.2021, 07:19
Jakie szczęście, że nie uczestniczę już w tym cyrku.
..
.. 24.10.2021, 23:22

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

bezcenne
bezcenne 24.10.2021, 22:25
Komentarze sPisiałych i zdwociałych katolibów ziejące jadem!
Gucio
Gucio 24.10.2021, 23:59
bezcenne. PO nieświadomie przyćmiła męczennika za Ratusz niejakiego lelasa.
Piotr
Piotr 24.10.2021, 22:19
Taki wstyd na całą Polskę. Pokazali , że koryto się tylko dla nich liczy. Cała Polska śmieje się z POpaprańców.Gratulacje.
???
??? 24.10.2021, 21:27

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

ala
ala 24.10.2021, 20:31
I tu widać na kogo głosują emeryci Ludowego Wojska Polskiego szkoleni w Moskwie i przez sowieckich okupantów tu na miejscu ! powinni wam obniżyć wszystkim emerytury za współpracę z okupantem do najniższej krajowej
Bentos
Bentos 25.10.2021, 10:13
Jeśli faktycznie widzi Pani wokół siebie tłumy emerytowanych żołnierzy LWP szkolonych w Moskwie powinna Pani niezwłocznie poszukać pomocy lekarskiej! LWP zostało zlikwidowane ponad 30 lat temu! Widzi Pani wokół siebie nieboszczyków!
farbowany lisek
farbowany lisek 25.10.2021, 10:29
A np. nasz doktor trepcio misio z piso-katolibanu?
edu
edu 25.10.2021, 12:41
boli ***, że skończył akademie wojskową?- a ty jaką -wieczorowy uniwersytet kroju i szycia?
Gucio
Gucio 24.10.2021, 22:00
ala. Nie było nigdy LWP. Zawsze było WP. To tak przy okazji twojej nienawiści.
ask
ask 25.10.2021, 10:10
Przeczytaj https://pl.wikipedia.org/wiki/…
ask
ask 25.10.2021, 10:03
Jesteś w błędzie, było i to bardzo długo było Ludowe Wojsko Polskie. My starsi mamy dobrą pamięć.
propagandysta
propagandysta 25.10.2021, 09:10
Gucio, a tak już będzie lepiej "ludowego Wojska Polskiego"
zw-kowalski
zw-kowalski 25.10.2021, 13:08
Do @propagandysta. I tak jest poprawnie. Jeśli w tamtych czasach mówiono do mnie obywatelu to czy to zmieniało moje imię i nazwisko ? Na Rydzyka też mówią ojcze.
dr L.
dr L. 25.10.2021, 10:08
No niby, obie strony mają rację?! https://pl.wikipedia.org/wiki/…
niezaangażowany
niezaangażowany 24.10.2021, 19:27
Wolę Jarosa zamiast Szełemeja
Ronin
Ronin 24.10.2021, 14:20
Takie rzeczy tylko w PO!
.CHWDPO
.CHWDPO 25.10.2021, 10:25
.
szwed
szwed 24.10.2021, 14:02
Niech się curvy wyrżną.
siemanko
siemanko 24.10.2021, 13:45
A na pisim portaliku towarzystwo wzajemnej adoracji, cieszcie się chłopcy, tylko to wam zostało :-))))
Hej
Hej 24.10.2021, 15:26
A ja cię po waszemu, "kulturalnie" żegnam lempartowym językiem: w*********.
siemanko
siemanko 24.10.2021, 19:32
A ja mam cie w d…e :-)))
zośka
zośka 24.10.2021, 13:57
Na innym, znanym portaliku towarzystwo hejtująco- ściekowe, nietolerujące innych poglądów - nagminne kasujące nieprzychylne komentarze - tam Ci @ siemanko będzie lepiej - tu pewnie czujesz się nieswojo - zbyt kulturalnie... Spokojnej niedzieli ! :-)
siemanko
siemanko 24.10.2021, 14:59
Ten portalik dopiero blokuje IP, a tolerancji jest ile morawiecki mówi prawdy, czyli ZERO !
Opo
Opo 24.10.2021, 19:55
Tusek byłbardziej tolerancyny dla Wprost
Grucha
Grucha 24.10.2021, 12:52
Jak to mawiał, Fred z Chłopaków, którzy nie płaczą...Rozkręcili się...chłopcy:):):):)
Karolina
Karolina 24.10.2021, 11:57
Po co wystawiali więcej niż jednego kandydata ??? Demokratycznie to jak z Tuskiem , jeden kandydat na liście i nie ma problemu !!!
Serio
Serio 24.10.2021, 11:23
Uwaga! Brejking njus. Jeszcze dzisiaj, jak się ciut ściemni, ma dojść do ustawki w parku na Wałach: Jarosowcy kontra Szełemejowcy. Więcej informacji wkrótce. :-) :-) :-) :-) :-) ;-)

Pozostałe