Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 2 lipca 2025 08:11
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Rozpoczęło się głosowanie w Budżecie Obywatelskim w Mieście i Gminie Bierutów

Głosowanie na propozycje trwać będzie od 20 do 27 października 2021 roku. Każdy uprawniony mieszkaniec ma prawo głosować tylko raz. Każdy może oddać maksymalnie jeden głos. Aby prawidłowo oddać głos, należy podać: imię, nazwisko, numer PESEL, a także potwierdzić zawarte oświadczenia.
Rozpoczęło się głosowanie w Budżecie Obywatelskim w Mieście i Gminie Bierutów

WYBRANY DO GŁOSOWANIA

1 Rozbudowanie placu zabaw w Parku Miejskim w Bierutowie

Rodzaj: Lokalny

Koszt: 38 067,27 zł

Projekt zakłada rozbudowę placu zabaw o nowe urządzenia zabawowe dla dzieci i młodzieży

2 Wykonanie automatycznego systemu nawadniania boiska piłkarskiego w Solnikach Małych

Rodzaj: Lokalny

Koszt: 39 500 zł

Projekt dotyczy automatycznego systemu nawadniania murawy.

3 Trawiasta polana-miejsce aktywnego wypoczynku

Rodzaj: Lokalny

Koszt: 26 500 zł

 

Wyrównanie terenu, nasianie trawy oraz odtworzenie alejki twardej nawierzchni pomiędzy siłownią a polaną prowadzącą do fontanny. Oprócz miejsca piknikowego, polana może służyć do treningu: AEROBIKU, JOGI, TAI CHI, ZUMBY czy SALSATION.

4 Poidełko miejskie - projekt

Rodzaj: Lokalny

Koszt: 25 000 zł

Zewnętrzne zdroje wody pitnej, sprawdzone i bezpieczne urządzenie do dystrybucji wody pitnej z sieci wodociągowej zapewnia stały dostęp do wody pitnej w parku.

5 Doposażenie wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Miasta i Gminy Bierutów w wyposażenie osobiste oraz sprzęt ratowniczo-gaśniczy

Rodzaj: Ponadlokalny

Koszt: 20 000 zł

WYPOSAŻENIE OSOBISTE ORAZ SPRZĘT RATOWNICZO-GAŚNICZY KTÓRY ZOSTANIE ZAKUPIONY W RAMACH BUDŻETU OBYWATELSKIEGO W MIEŚCIE I GMINIE BIERUTÓW W 2022 R. DLA WSZYSTKICH JEDNOSTEK OSP, BĘDZIE POMOCNY W WYKONYWANIU DZIAŁAŃ RATOWNICZO-GAŚNICZYCH ZARÓWNO PODCZAS WYPADKÓW, POŻARÓW JAK I KLĘSK ŻYWIOŁOWYCH.

6 Wykonanie automatycznego systemu nawadniania boiska piłkarskiego na Stadionie Miejskim w Bierutowie

Rodzaj: Lokalny

Koszt: 39 500 zł

Kompleksowe przygotowanie i wykonanie automatycznego systemu nawadniania murawy boiska piłkarskiego na Stadionie Miejskim w Bierutowie poprawi jakość trawy co wpłynie na komfort korzystania z obiektu.

7 "Bezpieczna strefa" wymiana ogrodzenia wokół terenu sportowo-rekreacyjnego

Rodzaj: Lokalny

Koszt: 25 830 zł

Wymiana ogrodzenia wpłynie na uatrakcyjnienie terenu na którym znajduje się świetlica wiejska z remizą OSP Zbytowa, siłownia plenerowa, wiata, plac zabaw oraz boisko sportowe. Jest miejscem spotkań wielu pokoleń a także turystów odwiedzających naszą miejscowość.Wymiana wpłynie na podniesienie standardów bezpieczeństwa przebywających na tym terenie dzieci jak również podniesie walory estetyczne.

8 Kino plenerowe w Bierutowie

Rodzaj: Lokalny

Koszt: 40 000 zł

Celem zadania jest popularyzacja kultury i sztuki poprzez darmowe plenerowe pokazy filmowe. Dodatkowo realizacja projektu wpłynie na uatrakcyjnienie form spędzania czasu wolnego, jak również integrację jego uczestników. Założeniem projektu jest organizacja cyklu pokazów filmowych, które wyświetlane będą popołudniami i/lub wieczorami w okresie letnim w mieście Bierutów.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: AntynatalistaTreść komentarza: Wystarczającym powodem do aborcji jest już ciąża. Aborcja to terminacja, przerwanie ciąży. Nie da się i nie można dokonać aborcji w 9 roku życia dziecka, ponieważ to nie jest ciąża, to nie jest płód, to nie jest organizm który znajduje się w organizmie kobiety, zatem takie porównanie jest aburdalne. Żadne dziewięcioletnie dziecko nie znajduje się w organizmie kobiety i nigdy nie było takiego przypadku, więc nie ma mowy o aborcji. Prawica, obrońcy życia i katolicy nie wiedzą czym jest aborcja, czym jest ciąża i czym jest płód, skoro trzeba im tłumaczyć tak podstawowe pojęciaData dodania komentarza: 1.07.2025, 20:42Źródło komentarza: Gizela Jagielska złożyła rezygnację! [aktualizacja]Autor komentarza: JoszkoTreść komentarza: To dobra decyzja. Życzę odwrócenia się od grzechuData dodania komentarza: 1.07.2025, 20:22Źródło komentarza: Gizela Jagielska złożyła rezygnację! [aktualizacja]Autor komentarza: prawoTreść komentarza: 19 10 - 1.07.2025 r.. konkrety wywiad z matką zamordowanego niemowlaka -TV Republika.Data dodania komentarza: 1.07.2025, 19:07Źródło komentarza: Marsz dla Życia przeszedł przez OleśnicęAutor komentarza: hańbaTreść komentarza: Do "Europejczyk" właśnie jest transmisja Republiki kto zabił niemowlę.18.45 -1.07.2025 r.Data dodania komentarza: 1.07.2025, 18:45Źródło komentarza: Marsz dla Życia przeszedł przez OleśnicęAutor komentarza: btoszokmenTreść komentarza: Prezydent grozi konsekwencjami nie tylko w wymiarze moralnym czy historycznym, ale i prawnym.Data dodania komentarza: 1.07.2025, 16:37Źródło komentarza: Zarząd z wotum zaufania i absolutoriumAutor komentarza: wpisTreść komentarza: „Coś niedobrego dzieje się z intelektem, z głową ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego.” Duda uznał, że Bodnar w jeden sposób podważa ważność Izby (gdy mówi, że jej nie uznaje), a jednocześnie wysyła tam prokuratorów – co, zdaniem prezydenta, jest sprzeczneData dodania komentarza: 1.07.2025, 16:35Źródło komentarza: Zarząd z wotum zaufania i absolutorium
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic