Chcą sesji w sprawie audytu Atola i afery PESEL w MGK

  • 18.10.2021, 16:00
  • hag
Chcą sesji w sprawie audytu Atola i afery PESEL w MGK Fot. Grzegorz Huk
Kluby radnych - Oleśnica Razem i Koalicja Obywatelska - złożyły wspólny wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Oleśnicy. Briefing prasowy w tej sprawie trwał kwadrans. Oto proponowany porządek obrad:

Na briefingu przed ratuszem o złożonym przed chwilą wniosku mówili Paweł Bielański z klubu Oleśnica Razem i Damian Siedlecki z klubu Koalicji Obywatelskiej.

Ten pierwszy skupił się na kwestii Atola, wskazując na fakt, że radni nie zostali zapoznani z wynikami audytu w spółce.

Powiedział, że na sesji zostałaby omówiona - jak to określił - sytuacja kryzysowa w Atolu. Ujawnił, że w sobotę nieczynny był basen sportowy.

Ten drugi mówił o sprawie fałszywych głosów w Oleśnickim Budżecie Obywatelskim.

- Sprawa OBO od kilku dni rozgrzewa opinię publiczną w Oleśnicy. To, co się stało, podważa zaufanie do samorządu. Osobiście uważam, że to już nie kryzys OBO, ale jego zapaść. Tak to jest, jak się rządzi jednoosobowo - powiedział.

- Liczymy na to, że tym razem koalicja rządzącą weźmie odpowiedzialność za sprawy miasta i jego mieszkańców. I że nie schowają znowu głowy w piasek - dodał Bielański.

Obaj zaproponowali, aby tym razem obrady rozpoczęły się o godz.14. Przewodniczący Rady Miasta sesję zwołać musi.

Pytani o to, co będzie, jeśli radni rządzącej koalicji z Oleśnickiego Ruchu Samorządowego oraz Prawa i Sprawiedliwości znowu zbojkotują obrady,  przedstawiciele opozycji stwierdzili, że będą składali kolejne wnioski o zwołanie posiedzenia.

hag

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (36)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wiola
Wiola 20.10.2021, 20:58
Łysole na kasę dodatkowową liczą? Do roboty się wziąć a nie albo piecyki kibola albo sesje co tydzień
cecylka
cecylka 20.10.2021, 00:30
Krzysiu, już północ...przyjdź do mnie na zamek postraszyć!
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 20.10.2021, 00:12
Na ul. Sejmowej zabytkowa kostka zalana asfaltem, zeznania Sowy, bojkot sesji i to ciągle zbyt mało, by tak zwana opozycja z oleśnickiej miejskiej rady uruchomiła procedurę ogłoszenia referendum, by odwołać Jana Bronsia? Do tego jest cały katalog przewin Jana Bronsia jakich się dopuścił w trakcie tej kadencji. Łącznie z opuszczeniem mieszkańców na początku pandemii. A ci będą tylko pisać, pisać, pisać. Kabaretem to nazwać, to zbyt delikatnie określić całe to towarzystwo.
Gucio
Gucio 20.10.2021, 00:27
Panie Krzysztofie. Panu pasuje etat Klowna ? Czy jesteś pan ubezwłasnowolniony i pozbawiony praw publicznych ? Bo jeśli masz pan prawa publiczne to rusz tyłek i inicjuj referendum. Masz cały pakiet przewin nieomylnego burmistrza Oleśnicy. Co prawidłowo napisała Aleksandra. Działaj szeryfie.
dr L.
dr L. 20.10.2021, 06:20
Dobry pomysł @Gucio. W Nowej Zelandii w mieście Christchurch był nawet 'czarodziej' na etacie...ale go niedawno zwolinili...;-)
Aleksandra Kowalska de domo Nowak
Aleksandra Kowalska de domo Nowak 20.10.2021, 00:16
No to działaj internetowy szeryfie
muppet show
muppet show 19.10.2021, 20:59
Sesje i 'blablanie' codziennie!
zw-kowalski
zw-kowalski 19.10.2021, 20:53
Krzysztof. Chyba wrócę
do Oleśnicy. U nas w gminie Övik nudy. U was ciągle coś ciekawego się dzieje.
a momenty były?
a momenty były? 19.10.2021, 21:00
'Fajne kino wczoraj widziałem'.;-)
Eh
Eh 19.10.2021, 20:28
Byś kobieto przeprosiła! Ale nie znając ciebie to pewnie szukasz winnych kto cię zgłosił.
Bolo
Bolo 19.10.2021, 20:18
Kaziu, marionetko w rękach swego pana czy i tym razem zrobisz co ci wielki każe?
Herr Kazimierz
Herr Kazimierz 19.10.2021, 20:52
Ja wohl.
K.
K. 19.10.2021, 14:47
https://www.olesnica24.com/wia…
?
? 19.10.2021, 11:27
Smutne to wszystko, bardzo smutne. Oleśnica pogrążona w ciemności ?
Radni - wykonywać obowiązki
Radni - wykonywać obowiązki 19.10.2021, 08:17
Dlaczego semafory bojkotują udział w Sesji Rady Miasta - zabrać diety za nieobecność. Inaczej nie przyjdą. Wasi wyborcy się wstydzą. Brawo Bielański i Siedlecki
fajne kino wczoraj widziałem
fajne kino wczoraj widziałem 19.10.2021, 06:47
Te wasze wpisy to by się nadawały do programu '60min. na godzinę'!
Wyborca
Wyborca 19.10.2021, 06:41
10 takich Bielańskich Oleśnica potrzebuje, inaczej sitwa będzie to miasto doić i oszukiwać. Jeśli to Kandydatka na radną z komitetu Jana Bronsia wykradła PESELE w miejskiej spółce, to mamy do czynienia z układem o charakterze przestępczym.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 19.10.2021, 00:20
Jeden, czyli Paweł Bielański, w poprzedniej kadencji, kurczowo trzymał się dwóch stanowisk - przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miasta i stanowiska kierowniczego w miejskiej spółce, a drugi, czyli Damian Siedlecki gorliwie wspierał Jana Bronsia w kampanii przedwyborczej, a do tego obaj panowie karykaturalnie się sprzeczali w kwestiach kto ma racje w komisji rewizyjnej.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 19.10.2021, 00:13
A nie chcą dyskutować nad przyszłością Atola, nad sposobami wyjścia z kryzysu?
Jadwiga Komarzynska
Jadwiga Komarzynska 19.10.2021, 00:19
Idź spac
Olala
Olala 18.10.2021, 22:29
Brawo Siedlecki! Jak patrze na działania radnych: Siedlecki vs Żyła, to Siedlecki zdecydowanie na tak.
Taka prawda
Taka prawda 18.10.2021, 21:38
Kandydatka z komitetu Jana Bronsia wykradła PESELE pracujący w miejskiej spółce? Bardzo nisko upadł oleśnicki samorząd. Dno. To efekt działań sitwy , nepotyzmu i kolesiostwa
Bum!
Bum! 18.10.2021, 21:23
BEZRADNI niczego nie potrafią zrobić, to szukają zastępczych tematów do grillowania.
Potem jeden będzie pisał na swojej stronce co on to nie robi dla mieszkańców a drugi będzie wklejał głupie memy na Twitterze jak zwykły troll. A jeszcze następny zacznie "cogitować" swoje bzdury.
Nic z tego chłopcy nie będzie.
Gucio
Gucio 19.10.2021, 00:36
Bum. A masz inne poważniejsze tematy na dziś. Poza brakiem karetek, bezdomnymi, brudem na ulicach ?
ex wyborca
ex wyborca 18.10.2021, 22:33
Dokładnie.... mysle ze cała ekipa ORS powinna miec wilczy bilet na samorzady na kolejne 10 lat.
Gucio
Gucio 19.10.2021, 00:38
ex wyborca. W myśleniu jesteś kiepski. Myślenie zostaw innym. Ty działaj jak semafor.
Heheh
Heheh 19.10.2021, 10:19
Ale ja nie musialem z olesnicy wyjezdzac
Gucio
Gucio 19.10.2021, 10:27
Były sekretarz Rybak też nie musiał z Oleśnicy wyjeżdżać. Około 15 % Oleśniczan wybrało emigrację. Młodzi migrują do Wrocławia, Warszawy. W Oleśnicy od kilkunastu lat mieszkańców ubywa.
.
. 18.10.2021, 22:33
Po wpisie wnioskuje że semafor JB się odezwał
Popieram
Popieram 18.10.2021, 21:10
Tak trzymać , mafia musi odejść.
Bum!
Bum! 18.10.2021, 19:03
Populiści!
Zamarzył im się teatrzyk polityczny tylko kukiełek mają za mało - haha
zw-kowalski
zw-kowalski 18.10.2021, 19:30
Do @bum. Czy twoim zdaniem Ratusz nie ma nic do wyjaśnienia w sprawie stosunków panujących w miejskiej spółce. Jesli twoim zdaniem owi "populiści" nie mają racji to na sesji ma prawo stawić się były prezes i burmistrz i przejechać po nich walcem miażdżąc ich twierdzenia. Na tym przykładzie widać jak spanikowany jest burmistrz oraz pozostali radni. Ja nie znam dokładnej treści audytu, nie znam nazwisk pracowników którzy interweniowali u burmistrza. Nie wiem czy burmistrz im podziękował, że nie poszli do mediów tylko od razu do ojca miasta. Takie wyjaśnienia należą się mieszkańcom Oleśnicy.
Łukaszenka
Łukaszenka 18.10.2021, 20:56
Ojciec miasta - to prawie jak: Baćka ....
Iner-City
Iner-City 18.10.2021, 18:44
Semafory NA TORY~!

Pozostałe