Michał Rusinek przyjedzie do Oleśnicy

  • 18.10.2021, 12:15
  • Stanisław Król, specjalista ds. promocji biblioteki i czytelnictwa, Oleśnicka Biblioteka Publiczna
Michał Rusinek przyjedzie do Oleśnicy
Przed nami kolejne spotkanie autorskie, które tym razem skierowane jest do młodzieży licealnej! Zapraszamy na spotkanie z Michałem Rusinkiem.

Michał Rusinek - urodził się w 1972 roku w Krakowie i nadal tam mieszka - z rodziną. Był sekretarzem Wisławy Szymborskiej, teraz prowadzi jej Fundację. Jest profesorem na Wydziale Polonistyki UJ, gdzie prowadzi zajęcia z teorii literatury, teorii przekładu i creative writing. Bywa tłumaczem z języka angielskiego, zdarza mu się pisywać książki dla dzieci i dorosłych oraz układać wierszyki czy teksty piosenek. Pisuje felietony o książkach i języku. Jest członkiem Rady Języka Polskiego PAN.

  • „Zwiedzanie języka z Michałem Rusinkiem”
  • 26.10.2021, godz. 9.30
  • Biblioteka w Oleśnicy, ul. M. Reja 10/Sala konferencyjna
Stanisław Król, specjalista ds. promocji biblioteki i czytelnictwa, Oleśnicka Biblioteka Publiczna

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ol@
[email protected] 23.10.2021, 17:14
A to ten pajac? To po przyjeździe może ode mnie usłyszeć jedno słowo które propaguje jego koleżanka, Lempart- Wypier***aj
Bigosu sobie ugotuj
Bigosu sobie ugotuj 23.10.2021, 17:07
To jest sługus polityczny! Sam dał temu wyraz w swojej książce! Zaczęłam czytać ale kiedy doszłam do wynurzeń pana Rusinka jaki to Komorowski jest świetny kandydat a Duda to ćwok nikomu nieznany i nie zasługuje na to by na niego głosować - zrozumiałam że to kolejny "pożyteczny idiota." To była ostatnia książka jaką przeczytałam tego jegomościa i żadnej więcej w rękę nie wezmę.
okropne!
okropne! 23.10.2021, 17:52
też nie znoszę zaangażowania politycznego u tego typu ludzi idziesz a spotkanie przypomina wiec polityczny
móżyn-albinos
móżyn-albinos 18.10.2021, 14:35
Przyjedzie do Oleśnicy? Tylko po co? Żeby, jako członek Rady Języka Polskiego PAN.utwierdzić młodzież w modnym ostatnio korzystaniu z wulgaryzmów, wkradających się już wszędzie. A zaczęło się na dużą skalę od pewnej wrocławianki, która nieźle folgowała sobie na ulicach Warszawy. Najgorsze, jest to, że w ramach równouprawnienia młode dziewczyny częściej i gorzej teraz przeklinają niż chłopcy.
Absurd
Absurd 18.10.2021, 14:52
Skąd taki absurdalny wniosek? Czy pan Rusinek, jako członek tejże rady, promuje używanie wulgaryzmów?
ola
ola 23.10.2021, 17:10
Tak, on promuje wszystko zwłaszcza 8 gwiazdek.
móżyn-albinos
móżyn-albinos 18.10.2021, 15:39
Mam nadzieję, że uczestnicy spotkania poruszą również i ten szerzący się problem wulgaryzmów wśród młodzieży szkolnej. Liczę na to, że pan prof. nie poprzestanie jedynie na tym, że my Polacy, stworzyliśmy wulgaryzmy po to, by wyrażać nimi silne emocje, oraz, że zaapeluje do uczniów, aby robić to w ten sposób, żeby nie narażać innych na obcowanie z naszą frustracją lub innymi silnymi stanami emocjonalnymi, wyrażoną w dodatku w wulgarny sposób.
bezcenne
bezcenne 19.10.2021, 10:10
Komentarze pisokomuchów katolibów!
móżyn-albinos
móżyn-albinos 19.10.2021, 11:49
Gratuluję "bogactwa językowego"! Wszędzie wypisujesz tyko i wyłącznie te trzy słowa, nic więcej nie znasz? Naprawdę jest to bezcenne, że ostał się jeszcze taki prymitywny osobnik.
ministrant
ministrant 19.10.2021, 12:22
A ty 'móżynie', skończyłeś może 'akademię katolibską' w toruniu?

Pozostałe